Kemirgen

Rex Guinea Pig

Rex Guinea Pig

Kemirgen

Rex Guinea Pig cinslerinin tüyleri sert ve dikenli olduğundan kirpiye benzerler. Kendilerine has özellikleriyle diğer ginepiglerden farklıdırlar.

17 Mart 2023 Ayşenur Bekgöz
Peruvian Guinea Pig

Peruvian Guinea Pig (Peru Kobayı)

Kemirgen

Peruvian Guinea Pig cinslerinin saçları ve tüyleri çok uzundur. Hatta tüylerinin uzunluğundan dolayı hareketleri kısıtlanır.

11 Şubat 2023 Ayşenur Bekgöz
Abyssinian Ginepig

Abyssinian Guinea Pig

Kemirgen

Zekalarıyla tanınan Abyssinian Guinea Pig cinsleri oldukça popülerdir. Özellikle Amerika’da en çok sahiplenilen canlılar arasındadır.

8 Şubat 2023 Ayşenur Bekgöz
Texel Guinea Pig

Texel Guinea Pig

Kemirgen

Texel Guinea Pig cinslerinin tüyleri kıvırcık ve dalgalı şeklindedir. Genellikle kahverengi, sarı ve siyah tonlarında tüylere sahip olurlar.

4 Şubat 2023 Ayşenur Bekgöz
Teddy Guinea Pig

Teddy Guinea Pig

Kemirgen

Teddy Guinea Pig cinsleri sevgi pıtırcıklarıdır. Çok sosyal canlılar oldukları için hayvan sevmeyen insanlara bile kendilerini sevdirebilirler.

15 Ocak 2023 Ayşenur Bekgöz
Tavşanların Kaç Ayağı Vardır?

Tavşanların Kaç Ayağı Vardır?

Kemirgen

Herkesin aklını karıştıran ”tavşanın kaç ayağı vardır?” sorusu, bir aralar çok modaydı. Tavşanın ayak anatomisini baz alarak sorunun cevabını bulduk.

22 Mart 2022 Ayşenur Bekgöz
Tavşanların Kaç Dişi Vardır?

Tavşanların Kaç Dişi Vardır?

Kemirgen

Tavşanların ön ve alt dişlerinin uzun olduğunu hepimiz biliyoruz. Ağızlarının arka kısımlarında bulunan dişler dahil toplamda 28 adet dişleri bulunur.

22 Mart 2022 Ayşenur Bekgöz
Tavşanlar Adet Olur mu?

Tavşanlar Adet Olur mu?

Kemirgen

Tavşanların adet olduğu konusunda birçok yersiz iddialar bulunur. Tavşanlar adet görmezler, fakat bazı hastalıkların belirtileri olarak kanama görülebilir.

19 Mart 2022 Ayşenur Bekgöz
Kemirgen Talaşı Ne İçin Kullanılır?

Kemirgen Talaşı Ne İçin Kullanılmaktadır?

Kemirgen

Evcil hayvan bakımı, sahiplenilecek hayvan türüne göre değişmektedir. Örneğin kedilerin tuvalet ihtiyacını karşılaması için kedi kumu kullanılırken; kemirgen kafeslerinin zemini için kullanılan altlık kemirgen talaşıdır. Tavşan, hamster ve genellikle hamster ile karıştırılan guinea pig (birçok renkte ve şekilde tüyleri olan evcil kemirgen) türü gibi küçük evcil hayvanların kafes zemini için kullanılan altlıklara kemirgen talaşı denir. […]

14 Kasım 2021 Burcu Gezgin
12