Baskın karakteristik özelliklerine göre her burcu temsil eden bir kedi cinsi vardır. Burcunuzu hangi kedinin temsil ettiğini biliyor musunuz?

Astroloji, doğum tarihi olan her canlının yıldız hareketlerinden etkilendiğini ifade etmekte ve burçlara göre karakterler şekillenmektedir. Burç ilişkileri sadece insanlarla kurduğumuz bağlardan ibaret değil. Sahipleneceğimiz evcil hayvanlar da taşıdıkları özelliklere göre burcumuzla uyum sağlar. Öyle ki her burcu birebir temsil eden kedi cinsleri vardır. Taşıdıkları karakteristik özellikler ve fiziksel özelliklere göre kediler burçları temsil ediyor. Zodyak etkisi doğum tarihine göre insanların baskın özelliklerini belirliyor ve uyumlu ilişki kurabilecekleri canlıları anlatıyor.

Her kedi doğum haritasına göre belirli bir gruba dahildir ve burcunun özelliklerini taşır. Aynı zamanda fiziksel ve karakteristik özellikler cinsine göre de değişiklik gösterir. Eğer burcunuzla uyum sağlayacak bir kedi sahiplenmek istiyorsanız sizler için burçları temsil eden kedi cinslerini tüm detaylarıyla hazırladık. Peki, hangi kediler hangi burçları temsil eder? Burçlara göre kedi nasıl sahiplenir? İşte bilmek isteyeceğiniz tüm detaylar…

Koç Burcu: Sibirya Kedisi (21 Mart-19 Nisan)

Koç Burcu: Sibirya Kedisi
Koç Burcu: Sibirya Kedisi

Ateş grubunun en enerjik burcu kendisi gibi hareketli ve enerjisi yüksek kediler sahiplenmeli. Anı yaşamayı seven koçlar, evcil hayvanları ile günün her saatinde oyun oynamak ister. Oyuncu, neşeli, sevimli tavırları ile koç burcunu Sibirya kedileri temsil ediyor. Sibirya Kedisi evin her yerinde koştururken senin de enerjin tükenmeyecek ve harika bir ikili olacaksınız.

Boğa Burcu: Laperm (20 Nisan-20 Mayıs)

Boğa Burcu: Laperm
Boğa Burcu: Laperm

Boğa burcunun doğasında sakinlik vardır. Sakin ve uyumlu yapıları ile her sorunun üstesinden gelen boğalar evcil hayvanları için de oldukça iyi bir arkadaş olacaktır. Boğa burçlarının arkadaş canlılığı, sadakati ve sağduyusunu adeta bünyesinde toplayan kedi cinsimiz ise Laperm. Laperm, tıpkı boğalar gibi sadık, samimi ve sevecen. Dikkatli ve görsel hafızası kuvvetli olan boğa burçları etraflarında güzel görünümler olmasını da oldukça seviyor. Sevimli Kedi cinsimiz evin bir köşesinde sakin sakin etrafı izlerken gözlerini üzerinden ayıramayacaksın. Çabuk alışan Laperm kedilerle aranızda kısa sürece kopmayacak bir bağ oluşacak.

Detaylı Bilgi: Laperm Kedi Cinsi Özellikleri Ve Bakımı

İkizler Burcu: Siyam Kedisi (21 Mayıs-21 Haziran)

İkizler Burcu: Siyam Kedisi
İkizler Burcu: Siyam Kedisi

Hava grubunun şımarık çocukları ikizler gün içerisinde yorulmak nedir bilmeden koşturur, olumsuzlukları çabuk unutur, etrafına neşe saçar. İletişim uzmanı olan bu burç dünyadaki tüm varlıklarla konuşarak sorunlarının üstesinden gelir. Konuşmalarınla etkilemediğin insan kalmadığı gibi evine tam kendine göre bir kedi alarak enerjini ikiye katlayabilirsin. Siyam Kedisi tıpkı senin gibi iletişim kurmaya bayılıyor. Çağırdığında yanında biten, konuşurken gözlerinin içine bakan bu kedi ilgiyi çok seviyor. Konuşmalarınla dikkat çektiğin gibi kedin de sürekli miyavlayarak dikkatini çekmeye çalışacak. Birbirinizin dilinden en iyi siz anlarsınız. Siyam kedisi sahiplendikten sonra her şeyi anlatabileceğin bir ev arkadaşın olacak.

Detaylı Bilgi: Siyam Kedi Cinsi Özellikleri Ve Bakımı

Yengeç Burcu: Somali Kedisi (22 Haziran-22 Temmuz)

Yengeç Burcu: Somali Kedisi
Yengeç Burcu: Somali Kedisi

Su grubunun hassas ve duygusal burcu yengeçler, günlük hayatlarında sadık bir dostları olmasını ister. Arkadaşlıkları kuvvetli olan bu burçlar sahiplendikleri evcil hayvanların da kendileri gibi her zaman sadık olmasını ister. Evini seven yengeçler günün yorgunluğunu ailesinin yanında atmak ister. Evinde enerjisini yükseltecek birisi olduğu sürece yengeç burcunu evinden çıkarmak oldukça zordur. İşte yengeç burcunun aradığı kedi cinsimiz Somali Kedisi‘dir. Her zaman enerjisi yüksek olan bu kedi eve geldiğinde sevimli halleriyle senin de enerjini yükseltecek. Somali; her zaman oyun modunda olan, dikkat çekmeyi seven, ne kadar sevilse de sıkılmayan kedi cinsimiz. Sahibinin kucağına atlamaya bayılan bu kedinin sonsuz sevgisi, hassas kalbinde büyük bir yer kaplayacak.

Aslan Burcu: Habeş Kedisi (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Aslan Burcu: Habeş Kedisi
Aslan Burcu: Habeş Kedisi

Aslan burçları dikkat çekmeyi seven, iltifat almak için kendini övmekten kaçınmayan, herkesin onu hayranlıkla izlemesini isteyen ateş grubunun en baskın karakterli burcu. Gücü çok seven aslan burçları etraflarında güçlü ve kendileri gibi dikkat çekmeyi seven kişiler ister. Evcil hayvan sahiplenmek istiyorsan da seçimin farklı olmayacak. Aslan burcunu Habeş Kedileri temsil eder. Tıpkı aslanlar gibi dikkat çekmeyi sever, güzelliği ile çevresindekileri hayran bırakır. Bütün ilgi kendisinde olsun isteyen bu kediler insanlara yanaşmaktan ve zorla kendini sevdirmekten hiç sıkılmaz. Onun dilinden en iyi sen anlarsın tabi.

Detaylı Bilgi: Habeş (Abyssinian) Kedi Cinsi Özellikleri Ve Bakımı

Başak Burcu: İran/Persian (23 Ağustos- 22 Eylül)

Başak Burcu: İran Kedisi
Başak Burcu: İran Kedisi

Başak burçları dışarıda zaman geçirmeyi çok sevmez. Alçakgönüllü ve çekingen bir yapıları vardır. Aynı zamanda hassas ve duygusal yönlerini dışarı yansıtmaktan çekinir. Bu burcu temsil eden sevimli kedi cinsimiz ise İran Kedisi‘dir. Adeta başak burçlarının ev arkadaşı olacak özellikleri taşıyan bu kediler senin gibi dışarı çıkmaktan pek hoşlanmıyor. Hassas yapısı ile sahibine bağlanıyor ve sahibini görmediğinde içine kapanıyor. Sahibine karşı ise dünyanın en sevimli, en cana yakın kedisi oluyor.

Detaylı Bilgi: İran (Persian) Fars Kedi Cinsi ve Özellikleri

Terazi Burcu: Ragdoll (23 Eylül- 22 Ekim)

Terazi Burcu: Ragdoll
Terazi Burcu: Ragdoll

Terazi burcu çevresiyle iletişimi kuvvetli, kelimeleri ile kendine hayran bırakan yapıya sahiptir. Teraziler yalnız kalmaktan hoşlanmaz, sevdiklerinin daima yanında olmasını ister. Bu burcu temsil eden kedi cinsimiz ise Ragdoll Kedisi. Yalnız kalmayı sevmiyor, sevdiklerini ilgi görmek için daraltmaktan çekinmiyorsun. Ragdoll adeta seninle ev arkadaşı olacak özellikleri taşıyor. Bu kedi gece uyumadan önce ona sarılmanı isteyecek, peşinden ayrılmayacak, tam da sevdiklerinden beklediğin gibi sensiz yapamayacak. Sevimli görünümleri, ilgi manyaklığı, sahibiyle uyumayı çok sevmesi ragdoll cinsi kedileri terazi burçları ile eşleştiriyor.

Akrep Burcu: Mavi Rus (23 Ekim- 21 Kasım)

Akrep Burcu: Mavi Rus
Akrep Burcu: Mavi Rus

Akrep burcu istediğini yapmak içim engel tanımaz. Her güçlüğü aşan bu burçlar etrafında kendisi gibi güçlü varlıklar olmasını istiyor. Ne istediğini bilmeyen, çekingen karakterler akrep burçlarının sevmediği özellikler. Bu nedenle akrep burcunu Mavi Rus temsil ediyor. Mavi rus, akrep burçları gibi ne istediğini bilir. Yemeğini, suyunu, oyuncağını istediği zaman almasını bilen bu kediler keskin bakışlı ve serttir. Yaramazlıklarını göze batmayacak şekilde yapar.

Detaylı Bilgi: Mavi Rus (Russian Blue) Kedi Cinsi Özellikleri ve Bakımı

Yay Burcu: Sfenks Kedisi (22 Kasım- 21 Aralık)

Yay Burcu: Sfenks Kedisi
Yay Burcu: Sfenks Kedisi

Yay burcu hayal dünyasında sınır tanımayan, yenilikleri ve değişiklikleri seven yapıya sahiptir. Bu yüzden her zaman farklı oyunlar oynayabileceği, değişikliklere kolay adapte olacak bir ev arkadaşına ihtiyacı var. Yay burçlarını temsil eden kedi cinsimiz ise Sfenks Kedisi. Bu kediler tüysüz yapıları ile yay burçlarının dikkati çekmeyi başarıyor. Farklı ortamlara kısa sürede adapte olan Sfenks cinsi kediler seninle istediğin her oyunu oynayacak enerjiye sahip.

Oğlak Burcu: Korat (22 Aralık- 19 Ocak)

Oğlak Burcu: Korat
Oğlak Burcu: Korat

Oğlak burcu hayatının her alanında kaliteyi seven, başarılı olmak için sınır tanımayan bir yapıya sahiptir. Bu burcu temsil eden Korat Kedisi kaliteli vakit geçirmeyi sever. Bakışları ile kendine hayran bırakan bu kedi, insanlarla güçlü bir bağ kurar. Tıpkı oğlaklar gibi güçlü karakterleri ön plandadır. Seninle keyifli zaman geçirmek için her an hazırda bekleyecek.

Detaylı Bilgi: Korat Kedi Cinsi Özellikleri ve Bakımı

Kova Burcu: Birman (20 Ocak-18 Şubat)

Kova Burcu: Birman
Kova Burcu: Birman

Kova burçları merhametleri ve iyi niyetleri ile hava grubunun en sadık burcudur. Bu burcu temsil eden Birman Kedisi tıpkı sahipleri gibi bazen durgun bazen çok hareketli olabiliyor. Moduna göre keyfini yerine getireceği gibi özel olarak ilgilenmeni de istiyor. Masum bakışlı, yardımsever ve oyuncu bu kediyle harika bir uyum sağlayacaksınız.

Balık Burcu: Ragamuffin (19 Şubat- 20 Mart)

Balık Burcu: Ragamuffin
Balık Burcu: Ragamuffin

Balık burcu sadece sevdiklerinden değil herkesten ilgi görmeyi ister. Hassas yapıları ile çevresindekilerle duygusal bağ kurarlar. Balık burcunu temsil eden kedi cinsimiz Ragamuffin tıpkı balıklar gibi sahipleri ile duygusal bir bağ kuruyor. Bu kedilerin uysallığı, kendini sevdirmek için yaptığı yaramazlıklar, arkadaş canlılığı balıklarla harika bir uyum yakalamasını sağlıyor. Sahibinin kucağına kıvrılıp uyumaya bayılan bu kedilerle mükemmel bir ikili olacaksınız.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?