Miyavliyo
Abonelik Sözleşmesi

Abonelik Sözleşmesi

İşbu sözleşme Dinç Medya tarafından işletilen miyavliyo.com ve miyavliyo.com yönetimi ile miyavliyo.com ziyaretçileri ve yazarları arasında düzenlenmiş olup miyavliyo.com’un e-bülten hizmeti ve e-bülten aboneliği konularındaki hüküm, sorumluluk, yetki ve izinleri kapsar.

TARAFLAR

Sözleşme metninin ilerleyen bölümlerinde sözleşmenin tarafları olan

Dinç Medya, “site yönetimi” veya “site yöneticileri”;

miyavliyo.com, “site”;

miyavliyo.com yazarları, “yazar”;

miyavliyo.com ziyaretçileri, üyeleri, bilgi akışına veya içeriklere katkısı olan veya bu içeriklerden yararlanan gerçek ve tüzel kişilerin tümü “kullanıcı”

E-bültene kaydolan kullanıcılar, “abone” olarak anılacaktır.

TANIMLAR

E-bülten, sitede yayınlanan veya yayınlanmayan içeriklerin tekil, derleme veya toplu şekilde metin, görsel, multimedya içerikleri formatlarında e-bültene abone olan kullanıcılara e-posta aracılığıyla gönderilmesidir.

ÜCRET

E-bülten aboneliği site tarafından ücretsiz olarak verilen bir hizmettir.

E-BÜLTEN

a. Kullanıcı e-bülten kapsamında kendisine periyodik veya bir zaman dilimine bağlı kalmaksızın e-posta gönderilmesini kabul eder.

b. E-bültenin içeriği site yönetimi veya yetkili kılacağı bir gerçek veya tüzel kişi tarafından sitenin yayın yaptığı içerik sınırlarında belirlenir. Site e-bülten kapsamında suç teşkil eden, kışkırtıcı, ayrımcı, saldırgan, müstehcen, toplumsal ahlaka aykırı içerikler paylaşılmayacağını taahhüt eder. 3. taraf bağlantıları, gömülü içerikler bunun dışında kalır. Kullanıcı e-bülten hakkında deneyimlerini, eleştirilerini, yorumlarını site yönetimine iletebilir ancak bunlar yalnızca tavsiye niteliği taşır.

c. Kullanıcı e-bülten içeriğinde veya e-postasında reklam, site bağlantısı, başka sitelerin bağlantıları gibi eklentiler veya içerikler görmeyi kabul eder.

d. E-bülten içeriği telif haklarıyla korunur. Kullanıcı kendisine e-bülten kapsamında gönderilen içeriği kopyalayamaz, yayınlayamaz, 3. kişilerle paylaşamaz ve kendi ürünüymüş gibi kullanamaz. Telif hakkı ihlali durumunda site yönetimi hak talep edebilir, hukuki süreç başlatabilir.

e. E-bülten içeriği hakkındaki diğer hükümler site içeriğindekilerle aynıdır ve detayları Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi’nde açıklanmıştır.

ABONELİK

a. Site kullanıcıları e-bültene abone olmak zorunda değildir. E-bülten, sitenin içeriklerini doğrudan kullanıcıya ulaştırdığı özel bir hizmettir.

b. E-bültenden yararlanmak isteyen kullanıcı kendisinden talep edildiğinde formlar aracılığıyla e-posta, ad, soyad, yaş, cinsiyet, telefon numarası, adres gibi kişisel bilgileri site yönetimiyle paylaşmayı kabul ve taahhüt eder. Kişisel verilere ilişkin detaylar Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi ile Çerez Politikamız hakkındaki aydınlatma metninde mevcuttur.

c. Abonelik devam ediyor olsa dahi site, e-bülten e-postaları göndermekle yükümlü değildir. Kullanıcı e-posta almadığında hak kaybı yaşamaz ve hak talebinde bulunamaz.

d. Kullanıcı istediğinde e-bülten aboneliğini sonlandırabilir. Aboneliği sonlanan kullanıcı daha sonra tekrar abone olmak isterse olabilir.

e. Site yönetimi; telif hakkı ihlali, kötüye kullanım gibi durumlar tespit ettiğinde buna sebep olan kullanıcının aboneliğini sonlandırabilir, tekrar abone olmasını engelleyebilir.

f. Site yönetimi e-bülten hizmetini değiştirme, geliştirme, sonlandırma hakkını saklı tutar.

YAZAR ve TELİF HAKLARI

Yazarlık ve telif haklarına ilişkin e-bülten hükümleri Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi ile Üyelik ve Yazarlık Sözleşmesi kapsamındaki hükümler ile aynıdır.

YETKİLİ MERCİLER

Bu sözleşmeden doğan anlaşmazlık ve uyuşmazlıkların çözümünde Edremit Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.