Minik dostlarımız için çok güzel kıyafetler yapılıyor. Peki kedi kıyafeti yaparak para kazanmak mümkün mü?

Kedi dediğimiz canlıların aslında oldukça farklı bir duygusal algılamaları vardır. Kediler, insanlardan farklı olarak dış dünyayı ve bizleri çok farklı algılayarak kendi kafalarında canlandırmaktadırlar. Özellikle insanlar ile iletişimde olan kedilerin dış dünya algılar. Vahşi kedilerin de çok daha farklı olması sebebiyle insanlarla iletişim meselesi kediler için hayati derecede elzemdir. Bu sebeple de kedilerin, insanlar ile iletişimini sağlamak adına çok farklı aktiviteler yapılmaktadır. Bu aktivitelerin başında kedilerin giydirilmesi ve onlara özel kıyafetlerin dikilmesi tabii olarak öncelik kazanmaktadır. Kedi kıyafetleri, onları insanlarla etkileşime sokan ve insanlarla aralarında bağ kurmayı sağlayan en önemli olayların başında gelmektedir. Bu açıdan kedi terziliği de, bir nevi insan psikologluğu gibi de algılanabilir. Aynı zamanda kedi psikologluğu gibi de algılanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Kedi terziliği mesleğinde önemli olan, kedinin psikolojik yapısına göre uygun giysileri dikebilmektedir. Bu açıdan kedilerin ruh halini anlamak ve onların istediklerini kavrayabilmek gerçekten önemli bir meziyet istemektedir. Özellikle kedilerin giydiği giysilerin onları sıkmaması ve en önemlisi de, onları zorlamayacak türde giysilerin dikilmesi önemlidir. Kedilerin ölçülerini iyi alan terzilerin bu duruma göre önlemleri mutlaka vardır. Ancak bazı kedi sahiplerinin isteklerine göre, kedilerin dar giyinmesine göre giysiler dikilmektedir. Bu kedilere büyük sıkıntı veren bir durumdur. Bu sebeple de, kedi terzilerinin kedilerin bol beden ölçülerine göre elbiseler dikmesi gerektiğini en iyi onlar bilmektedirler. Elbiselerin aynı zamanda kedilerin kötü görünmesine imkân vermeyecek şekilde olması da gerekmektedir. Bu kedilerin moral durumu da bozabilir.

Benzer İçerik: Kedi Kuaförlüğü Yaparak Para Kazanmak

Kedi Terziliği Yaparak Para Kazanmak

Kedi terzileri her zaman için iyi para kazanan meslek dallarından birisidir. Çünkü kedilerin bakımı kadar giyinmesinin de önemli olduğu şu zamanlarda kedi terzileri tahmin edilenden çok daha fazla paralar kazanmaktadır.  Aynı zamanda kedi terzilerinin diğer bir özelliği de, kediler için yapılacak ev ve barınma yerlerinin tasarımını da yapıyor olmalarıdır. Minik dostlarımızın sağlığı her şeyden önce geldiği için, bu minik dostlarımızın yaşayacakları evlerin veya yuvaların gayet şirin bir şekilde olmaları ve onlara en uygun yerde sağlam biçimde yaşamaları gerekmektedir. Aynı zamanda kedilerin iyi birer sevimli dost olmaları içinde büyük bir çaba içine girdikleri zaten bilinmektedir. Kedi terziliği mesleği, kedilerin ruh halinden fazlaca anlamayı gerektiren bir iş olduğu için sürekli olarak kedilerle etkileşim gerektiren bir meslektir.

Kedilerle etkileşime girmek aslında oldukça kolaydır. Çünkü kedi dediğimiz canlılar genellikle insanlarla iyi iletişim kuran ve sürekli olarak kendini sevdiren canlılardan oluşmaktadır. Kedilerin diğer bir özelliği de insanların psikolojik durumlarını düzeltebilme konularında gösterdikleri başarılardır. Kedilerin birçoğu, insanlarla etkileşime girdiklerinde onlara tarifsiz ve güzel bir mutluluk hissi verirler. Tabii ki bu mutluluk hissi, insandaki tüm sıkıntıları da götürebilmektedir. İnsan dediğimiz canlı, sosyal ve etkileşime giren bir canlı olması sebebiyle kedilerin insan ruhu üzerindeki etkisini en iyi hissedenlerdir. Bu sebeple kedilerin insan hayatındaki önemi tahmin edileceğinden çok daha fazladır. Bu da kedilerin birer psikolog görevi görmelerine sebep olmaktadır. Kedileri özellikle sevmek ve onlara vakit geçirmek, hayat stresi altında birçok problem yaşayan insanlara iyi gelmektedir.

Benzer İçerik: Kedi Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Kedi Terzileri Nasıl Para Kazanırlar?

Kedi terzileri genel olarak kedilerin bakımları ve giyimleri üzerinden para kazanırlar. Kedilerin giyimlerini sağlamak, onlara uygun elbiseleri dikmek hatta onların diğer kedilerle olan etkileşimini sağlamak adına sosyal ilişkilerini pekiştirmek için kedi terzisine gittikleri bilinmektedir. Ayrıca kedilerin ruhsal tedavi süreçlerinde de kedi terzilerinin çokça etkisi olduğu görülmüştür. Birçok kedi sahibinin kedileri sevmesi kadar, bazı insanların kedilere olan aşırı korkuları o minik ve sevimli canlılardan kendini uzak tutmasına sebep olmaktadır. Hâlbuki kedilerin insanlarla olan ilişkilerinin, kalp damar sağlığı dair birçok alanda faydalı olduğu görülmektedir. Bu sebeple de kedilerin terziliğini yapan kişilerin bu işlerden iyi paralar kazandığını düşünmek yanlış olmayacaktır. Etrafınızda çok sayıda kedi terzisi bulunmuyorsa, internette kedi terzilerini aratabilirsiniz. Kedilerin ne giyeceklerine dair detaylı bilgileri kedi terzileri verebilmektedir. Ayrıca bazı alışveriş sitelerinde kedi terzilerinin sayfaları ve sattıkları ürünlerde bulunmaktadır. Bu ürünlerin detaylarına bakarak alabilir ya da ürünü yapan kedi terzisiyle direkt olarak irtibat kurabilirsiniz.

25 yaşındayım, yönetici asistanlığı dışında kalan zamanlarımda Miyavliyo yazarlığı yapıyor ve çocuklarım ile ilgileniyorum. Golden cinsi bir oğlum ve bir çift kediciğim var. Evimde baktığım çocuklarımın dışında, sokaktaki meleklere de annelik yapmaya çalışıyorum. Miyavliyo takipçilerinin, patili dostlarımızın hayatlarına küçük/büyük herhangi bir dokunuşuna katkıda bulunmaktan çok mutluyum. Hayat, onlarla sevgiyi paylaştıkça anlamlı ❤

How about writing a comment?