Kedilere bakarak para kazanmak mümkün. Özellikle son zamanlarda gittikçe artan kedi bakıcılığı yaparak para kazanmak için bilmeniz gerekenler nelerdir?

Hayvanlar arasında en tatlı ve en çok sevilen hiç şüphesiz kedidir. Her tondaki miyavlamasında ayrı bir şey anlatmayı amaçlayan küçük kediniz, sizlerin ilgisine ve sevgisine fazlasıyla ihtiyaç duyarlar. Oldukça nazlı ve oyunsever olan minik afacanlar, sizler evde değilken belli konularda zorluk yaşayabilirler. Bu nedenle kedinize en az sizin kadar ilgi gösterecek olan bir çalışan tutmanız hem sizin hem de minik meleğinizin çok daha rahat olmasını sağlayacaktır.

Kediler, doğaları gereği gerçekten fazla ilgi isteyen canlılardır. İhtiyaçları için, bütçenizden yüksek oranlar ayırmaya mecbur kalırsınız. Gelişmiş ülkelerde, kedi bakıcılığı yaparak para kazanmak oldukça yaygın bir sektördür. Ülkemizde belirli bir yaşa geldikten sonra kedilerin sokağa salınıyor olması bakıcılık sektörünün gelişmesini engeller. Bir kedinin şehir yaşantısına uyum sağlayabilmesi için bizlere ve sevgimize ihtiyacı vardır. Evimize girdiği ilk andan itibaren çocuğumuz gibi değer vermemiz gereken bu minikleri nasıl kıyıp da atabiliriz?

Bazı hayvansever kimseler, kendileri iş yerindeyken minik dostlarına ev yaşantısı konusunda destek olacak çalışanlar ararlar. Ülkemizin ekonomik şartları göz önüne alınırsa, her kedinin bakıcı şansı olmayabilir. Ama zaten kediler sahiplerini paraları için seven canlılar değillerdir. Kedi bakıcılığı bazı durumlarda sürekli bir iş olurken; bazen sahibinin seyahat anlarında, yani gerektiği zaman ihtiyaç duyulan bir iş haline de gelebilir. Evcil hayvan bakım merkezleri, bireysel kedi bakıcılarına nazaran daha az tercih edilirler. Kedi bakıcıları, kedinize alıştığı ortamda ve sizin belirlediğiniz şekilde bakarlar. Herhangi bir bakım merkezine götürmediğiniz için kedinizin diğer kedilerden hastalık kapması ihtimalinden de kurtulmuş olursunuz.

Benzer İçerik: Kedi Kuaförlüğü Yaparak Para Kazanmak

Kedi bakıcısı olmak için gereken en temel özellik hayvan sevgisidir. Hayvanları sevmeyen bir birey kedinize gereken ilgi ve şefkati veremez. Bu da minik meleğiniz için üzücü bir durum olabilir. Bebeğinizin dilinden anlayabilmesi de bakıcı seçerken dikkat etmeniz gereken özellikler arasındadır. Sigara kullanan bakıcılar, kedinizin dumandan rahatsız olmaması açısından tercih sebebi olmamalıdır. Sizin evde bulunmadığınız zamanlarda herkesin elinde olan akıllı telefonlar sayesinde bakıcınız sizinle kediniz arasında bir görüntülü görüşme başlatabilir. Arzu ederseniz, yürüyüş ya da yapılacak egzersizler arasında da küçük videolarla dostunuzu size gösterebilir.

Kedi Sevgisi
Kedi Sevgisi

Bakıcının görevleri, kedinizin sadece beslenmesi ve tuvaleti ile ilgilenmek değildir. Sizin yaptığınız gibi, onunla oynamak, yürüyüşe çıkarmak, bulunduğu alanı temiz tutmak ve camı onun çıkmayacağı bir şekilde açarak eve hava girmesini sağlamak gibi bir sürü görevi bulunur. Bununla beraber bakıcınız, kedinizin beslenmesiyle de yakından ilgilenmelidir. Ona vereceğiniz mama listesinin dışına çıkmadan, en az sizin kadar özen göstererek kedinizin beslenmesini sağlayan bir bakıcı ile çalışmanız, minik patili dostunuzun siz yokken de konforlu bir yaşam sürmesini sağlayacaktır. Yaralanması, bir rahatsızlığının fark edilmesi anında, sizin olmadığınız zaman dilimleri içerisinde bakıcınız kedinizi veterinerinize ulaştırarak gerekli kontrolleri yaptırabilir. Bunun dışında ani müdahaleler konusunda deneyim sahibi bir bakıcı tutmanız, pansuman ya da benzeri bir şeyin gerekmesi halinde durumu hızlı bir şekilde toparlayabilir.

Benzer İçerik: Kedi Terziliği Yaparak Para Kazanmak
Kedi Bakıcısı
Kedi Bakıcısı

Kedi Bakıcısı Aranıyor

Kediniz için uygun bir bakıcı bulmanızın üç yolu vardır. Bunlardan ilki, hayvan sevgisi yüksek, yakınımızda yaşayan biri ile anlaşmaktır. Bu kimse tanıdığınız ve güvendiğiniz biri olduğu için, hiçbir tedirginlik yaşamazsınız. İkincisi, bazı internet siteleri iş arayan ve bakıcı arayanların bir araya gelmesini sağlarlar. Bu sayede bakıcı adayları kedinizi görebilirken; siz de adayların bilgilerine rahatça ulaşarak kedinize en uygunn bakıcıyı seçebilirsiniz. Sonuncu yöntemimiz en güvenilir bakıcı seçme yöntemidir. Günümüzde insan kaynakları alanında çalışan şirketler mevcuttur. Evinizde çalıştıracağınız kim olursa olsun, bu şirketler aracılığıyla referanslı ve güvenilir insanları bulabilirsiniz. İnsan kaynakları şirketleri, bakıcı arayış sürecinizi sizin için titiz bir şekilde yönetirler. Siz, çalışacağınız kişide olmasını istediğiniz özellikler filtresini şirketinizle paylaşırsınız. Aradığınız kriterlerde üç dört aday önünüze konduktan sonra bunlardan herhangi biriyle çalışmaya karar verirseniz süreç sizin adınıza başlamış olur. Üstelik insan kaynakları danışmanlık şirketlerinden biri ile çalışırsanız, personeliniz tarafından aniden yalnız bırakılma durumu ile karşılaşmazsınız. En az üç ay ve en fazla bir sene olmak üzere şirketiniz, gereken durumda sizin için eleman desteği sağlamaya mecburdur. Tabi bir tanecik kediniz için en güvenilir seçenek bu olsa da, sizin için biraz fazla külfetli olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız.

25 yaşındayım, yönetici asistanlığı dışında kalan zamanlarımda Miyavliyo yazarlığı yapıyor ve çocuklarım ile ilgileniyorum. Golden cinsi bir oğlum ve bir çift kediciğim var. Evimde baktığım çocuklarımın dışında, sokaktaki meleklere de annelik yapmaya çalışıyorum. Miyavliyo takipçilerinin, patili dostlarımızın hayatlarına küçük/büyük herhangi bir dokunuşuna katkıda bulunmaktan çok mutluyum. Hayat, onlarla sevgiyi paylaştıkça anlamlı ❤

How about writing a comment?