Bizim gibi kedilerinde kuaför ihtiyacı olabilmekte. Peki kedi kuaförü nasıl olunur? Kedi kuaförü olmak kolay mıdır?

Kedi dostlarımızın bizim için değerini anlatmak sanırım kelimeler ile anlatılacak bir durum değildir. Çünkü kedi dostlarımızın bakımı, onların sağlıklı oluşları ve güzel görünmeleri en çok biz kedi sahiplerini mutlu etmektedir. Sonuçta onları evimizdeki evlatlarımız gibi seviyor ve onlara nasıl bakıyorsak, minik dostlarımızla da öyle ilgilenmekteyiz. Zaten kedilerle iletişimi bu seviyelerde olmayan kedi sahiplerinin, ciddi sıkıntılar yaşadıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu açıdan bakıldığında kedi sahiplerinin, minik dostlarıyla iyi iletişim kurmaları mutlaka gerekmektedir. Aksi takdirde iki taraf içinde yaşam adeta çekilmez bir hale gelmektedir. İşte bu sebepten de kedilerin bakımıyla uğraşmak, minik dostlarımızın sevimli bir görünüme kavuşmalarını sağlamak herkesin dileğidir. Bu işin de yapılmasını sağlayanlar kedi kuaförleridir.

Kedi kuaförleri aslında son yıllarda ortaya çıkmış bir meslek dalıdır. Kuaförlük mesleği aslında insanlar arasında oldukça eski sayılabilecek türde bir iştir. İnsanların bakım ve güzelleşmek için gittikleri en önemli yerlerden birisi olması, kuaförlük mesleğini eskiden beri önemli kılmıştır. Son yıllarda evcil hayvanlara sahip olan kişilerin artması ve bu kişilerin aynı şekilde evcil hayvanlarına da bakım yaptırmak istemesi, hayvan kuaförlerini daha çok ön plana çıkarmıştır. Bu sebeple kedi kuaförlerinin son yıllarda en çok revaçta olan mesleklerden olması, kuşkusuz kedi sahiplerinin çoğalmasıyla doğru orantılıdır. Aynı zamanda tüylü kedilerin bakımı içinde kedi kuaförlerinin tercih edildiği bilinmektedir. Çünkü bazı kedi türleri, aşırı seviyedeki tüyleri sayesinde bakımları bir hayli zor olmaktadır. Tüylerinin kesimi dâhil, kısaltılması ve taranması profesyonel kişilerce yapılması gerektiğini göstermektedir.

Benzer İçerik: Kedi Terziliği Yaparak Para Kazanmak

Kedi Kuaförlüğü Yaparak Para Kazanmak

Kedi kuaförlerinin birçok alanda yaptıkları işler mevcuttur. Kedilerin tüm bakım işlemlerini genellikle kedi kuaförleri yapmaktadır. Bunun için kedinin türüne, tüy şekline, hatta karakteristiğine göre bile kuaförlerin davranış şekilleri vardır. Çünkü her kedinin kendine has bir karakteristiği ve huyu vardır. Kedilerin bakımının da bu karakteristiğe göre yapılması çok ama çok önemlidir. Özellikle de kedilerin tüy bakımının, hem sahipleri hem de kediler açısından oldukça elzem olduğunu herkes bilmektedir. Bunun sebebi ise, kedilerin tüylerinin normalden çok daha fazla taşıyıcı özelliğe sahip olmasıdır. Bilindiği üzere kedi dostlarımız sokakta oyun oynamayı ve diğer kedilerle etkileşmeyi çok sever. Bu durumda onların sokaktaki diğer canlılarla etkileşerek daha çok hoplayıp zıplamalarına sebep olur. Bu da tüylerindeki bakteri vs. türlerini arttırmaktadır. Her ne kadar kediler kendini temizleyen canlılar da olsa, bazı bakterilerin su ya da buna benzer şekilde temizlenmeleri gerekmektedir.

Kedi kuaförlerinin diğer bir para kazandığı yerlerden birisi de, kedi banyosudur. Kediler bilindiği üzere çok banyo yapmayı seven canlılar değildir. Özellikle de su ile aralarının pek de iyi olmadığı bilinir. Bazı kedi türleri, küçüklükten itibaren suya alıştıklarında herhangi bir sıkıntı olmamaktadır. Ancak çoğu kedinin suya karşı hassas olması, kuşkusuz onların banyo yapmasını da engellemektedir. Ancak kedi kuaförleri, kedilerin bu alanlardaki hassasiyetlerini ortadan kaldırarak rahat bir biçimde banyo yapmalarını sağlamakta ve onların temizlenmesinde önemli roller oynamaktadırlar. Zaten kedilerin banyo yapmaları en sıkıntılı süreçlerden olduğu için, kedi kuaförleri bu alanda iyi paralar kazanmaktadırlar. Hayvan bakımlarının her çeşidi, iyi para getirdiğinden de kuaförlerin iyi para kazanma olasılıkları yükselmektedir.

Benzer İçerik: Kedi Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Kedi Kuaförleri Nasıl Para Kazanırlar?

Kedi kuaförlerinin para kazanma yöntemleri aslında oldukça fazladır. Çünkü kedi kuaförlerinin birçok alanda hayvanlara yaptıkları işlemler dışında, kedilerin rahatlamasına yönelik bazı tedavilerde de kullanıldıkları bilinmektedir. Bazı kedilerin aşırı vahşi oluşu ve sahipleriyle iyi anlaşamamaları onları bu alanda çalışmalara itmektedir. Örnek verecek olursak; Kedilerin su fobisi bunlara başlıca örnek sayılmaktadır. Kedilerin su gördüklerinde kaçmaları aslında onları yabancı bir madde zannetmelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak kedilerin su ile iyi anlaşmasını sağlamak adına kuaförlerin onları mumlar ve diğer rahatlatıcı maddeler ile banyo yaptırması bu fobilerinden kurtulmasına vesile olmaktadır. Ayrıca diğer kedilerle etkileşime girmeleri de, onların sosyal yönlerini biraz daha canlandırdığı gibi, iletişim yönlerinin de gelişmesine sebep olmaktadır.

Önerilen İçerik: Kedinizin Sosyalleşmesini Nasıl Sağlarız?

Kedi kuaförlerini yaşadığınız şehirde merkezi tüm noktalarda bulabilirsiniz. Fiyatları çok da pahalı olmamakla beraber kedinizle beraber güzel vakit geçireceğiniz kuaförlerin sayısı da oldukça fazladır. İnternet üzerinden araştırma yaparak da, çevrenizdeki kedi kuaförlerini bulabilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz.

25 yaşındayım, yönetici asistanlığı dışında kalan zamanlarımda Miyavliyo yazarlığı yapıyor ve çocuklarım ile ilgileniyorum. Golden cinsi bir oğlum ve bir çift kediciğim var. Evimde baktığım çocuklarımın dışında, sokaktaki meleklere de annelik yapmaya çalışıyorum. Miyavliyo takipçilerinin, patili dostlarımızın hayatlarına küçük/büyük herhangi bir dokunuşuna katkıda bulunmaktan çok mutluyum. Hayat, onlarla sevgiyi paylaştıkça anlamlı ❤

How about writing a comment?