Kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız? Sorunuzun cevabı Kedinizin Sizi Sevdiğini Gösteren 10 Hareketi yazımızda bulabilirsiniz.

Tıpkı biz insanlar gibi kedilerin de sevgi gösterme tarzları birbirinden farklıdır. Unutmamanız gereken en önemli şey, kedinizin de bir benlik geliştiriyor olmasıdır. Size olan sevgisini eğer hayatı sürekli kucakta geçirmeyi seven bir melek değilse, farklı yollarla göstermeye devam edeceğini bilmelisiniz. Bunu kimi zaman ortamın anı belirlerken kimi zaman da kedinizin içgüdüleri belirleyecektir. Unutmamanız gerekir ki her kedinin duygularını göstermek için farklı yollar tercih etmesi gözlenebilir. Sizin sevimli dostunuz, mutlu hissettiğini ve sizi sevdiğini nasıl gösterir?

Kedi Öpücükleri

Kedinizin sizin yanınızda hafif hafif gözlerini kısarak bakmasına bir şefkat anlamı bulunur. Tüm kediler, dışarıda herhangi bir tehlike hissettiklerinde gözlerini dikerek bu tehlike ile uzunca bakışmaktan kaçınmazlar. Gözlerini kısmayan kediler,  meydan okuma aracı olarak gözlerini kullanırlar.

Kedinizin Kendi Kendini Yalaması

Kedilerin Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız? 10 Sevgi Belirtisi

Kediler, çekindikleri hayvan ya da insan fark etmeden, biri varsa yanlarında, asla kendilerini yalamazlar. Üstelik bu yalama işlemi, kedinizin temizlenme adına yaptığı bir süreç değildir. Çoğu kez minik dostlarımız, kendilerini güvende hissettiklerini ve karşısındakileri aileden saydıklarını belirtmek adına akıllarına gelen her yerlerini yalayabilirler. Böyle bir durumu kedinizin çekinmeden sizin yanınızda yapıyor olmasına, aranızda gelişen dostluk bağının güçlü olması sebebiyle sevinmelisiniz.

Kedilerin Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız? 10 Sevgi Belirtisi

Siz Kucağınıza Almasanız Da Onun Size Sürtünmesi

Eğer kediniz kendisini sizin yanınızda mutlu hissediyorsa, olur olmaz zamanlarda size sevgi gösterilerinde bulunacaktır. Bu gösterilerden en önemlisi kedinizin istediği her an minicik tüylü bedeni ile sizi sevmeye gelmesidir. Böyle bir ilişkide kediniz kendisini oldukça konforlu hissediyordur ve bunu da yansıtmaktan çekinmiyordur.

Sürekli Sizi Takip Etmesi

Bazı dostluklarda onun size fiziksel bir sevgi sunması yaşayış tarzına aykırı olabilir. Babalarından çekinen, uzak duran ama ona da hayran olan çocukları bilirsiniz. Kediniz de sizinle tensel olarak sürekli iletişim halinde olmayabilir. Sizi girdiğiniz her odada takip etmesi, uzun vakit geçirdiğiniz alanlarda bulunmaktan keyif alması ve sizin uyuduğunuz odada uyumayı sevmesi, kalbinde sizin yerinizin çok büyük olduğunun bir kanıtıdır.

Sizin İçin Avlanması

Kedilerin minik kalplerindeki belki de en anlamlı sevgi gösterisi aslında budur. Bebeğinizin, bir sabah kapınızın önünde ölmüş bir fare ile sizi karşılaması, başta çok korkutucu gelebilir. Böyle bir durumda ona sakın kızmayın. İçgüdüleri gereği onların da sevgi sunmaları böyle olur. Avlarını size hediye olarak getirmeleri, duygusal dünyalarında sizi bir akraba kadar yakın hissettiklerini gösterir.

Kedilerin Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız? 10 Sevgi Belirtisi

Diğer Aile Fertlerinden Önce Sizin İçin Kapıya Koşması

Kedinizin gönlünde çok büyük bir yer ettiğinizin kanıtı olan bu davranış, sizin için küçük görünse de onun gözünde gerçekten değerli olduğunuzu belirtir. Seslerle durumları özdeşleştiren bu mükemmel canlılar, sizinle yaşamaya başladıktan bir süre sonra, çıkan seslerden eve geliş ya da gidiş zamanlarınızı çözümlerler. Siz her eve geldiğinizde kedinizi kapıda heyecanlı bir şekilde buluyorsanız, onun sizi gerçekten özlediği ve evde bulunmanızdan çok mutlu olduğu kanısına varabilirsiniz.

Göbeğini Size Açması

Bir kedinin göbeği en hassas noktasıdır. Yanlarında bulundukları insanlara gerçekten güvenmeden ya da onları benimsemeden, yerde sırt üstü yuvarlanması göbeğini görmenizi veya ona dokunmanızı sağlaması çok sık rastlanan bir durum olmaz.

Soru İşareti Şeklinde Kuyruk

Kıvrılan, bir nebze soru işareti şeklini alan kuyruk, kedinizin sevdiği bir kişiyi karşıladığını göstermesinin bir yoludur. Aynı şekilde kuyruğun dik tutulması da farklı bağlamda bir sevgi gösterisi olabilir.

Yoğurma Hareketi

Bu hareket doğuştan kazanılır. Bebek kedi, annesinin süt akışını hızlandırmak adına patileri ile yoğurma tarzında hareketler yapar. Sizin yanınızda hiç çekinmeden sizin bedeninize, halıya ya da koltuklara patileriyle masaj yapmaya benzer hareketlerde bulunuyorsa, kendisini sizin ailenizin bir ferdi gibi hissediyor demektir. Bu hareket, bir kedinin güvensizlik duyduğu zaman asla yapmayacağı hareketlerin başında gelir.

Kedilerin Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız? 10 Sevgi Belirtisi

İkazlara Uyum Sağlaması

Yaratılıştan gelen bir özellik olmalı ki kediler asla uysal davranamazlar. Köpeklere kıyasla eğitilmeleri ve bir kaba sığdırılmaları zordur. Eğer kediniz uyarılarınızı dikkate alıyor ve sizi üzmekten kaçınıyorsa, aranızdaki sevgi bağı gerçekten kuvvet kazanmış demektir.

Yukarıdaki maddeler, kedilerin sahipleriyle iletişimlerindeki boyutları kavramanız adına hazırlanmıştır. Bu maddelerden birkaç tanesini sizin kediniz de uyguluyorsa, sizi gerçekten sevdiğini bilmelisiniz. Aranızdaki dostluk bağını kısa zamanda oluşturmak zordur. Sizinle birlikte zaman geçirdiği her an, kedinizin kendisini size daha fazla açtığını göreceksiniz. Kediniz, size verdiği değeri sadece yukarıdaki maddelerle göstermek zorunda değildir. Kedilerin aslında çok karmaşık bir iç dünyaları vardır. Hatta bazı kediler, kendilerini sahiplerinin yanında güvende ve mutlu hissettikleri için, en çok onların yanında şımarırlar. Şımarmak, birçok kedi için sevgisizliğin göstergesi olsa da bunu aşırı sevgi olarak gören afacanların da olduğunu bilmek gerekir. Bu şımarıklıklar sizleri bazen fazlasıyla yorabilir. Ancak minik meleğinize olan sevginiz, yorgunluğunuzun önüne geçmelidir. Yoktan yere tüylü, sevimli dostunuzla aranızı açmak istemeyeceğinize eminiz.           

25 yaşındayım, yönetici asistanlığı dışında kalan zamanlarımda Miyavliyo yazarlığı yapıyor ve çocuklarım ile ilgileniyorum. Golden cinsi bir oğlum ve bir çift kediciğim var. Evimde baktığım çocuklarımın dışında, sokaktaki meleklere de annelik yapmaya çalışıyorum. Miyavliyo takipçilerinin, patili dostlarımızın hayatlarına küçük/büyük herhangi bir dokunuşuna katkıda bulunmaktan çok mutluyum. Hayat, onlarla sevgiyi paylaştıkça anlamlı ❤

How about writing a comment?