British Shorthair, en çok merak edilen kedi cinslerinden biri. Hakkında sorulan her şey gibi British Shorthair fiyatı da sıkça soruluyor. Detaylar içeriğimizde.

Tüm dünyanın en çok merak ettiği kedi cinsleri listesinde her zaman en üstlerde olan British Shorthair hakkında en çok sorulan sorulardan biri de British Shorthair fiyatı. Miyavliyo ailesi olarak her zaman satın almak yerine sahiplenmekten yana olduğumuzu vurgulasak da bu konudaki merakı gidermek için British Shorthair fiyatları ve maliyetleri hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

British Shorthair Fiyatı ve Sahiplenme

Öncelikle kedi dostlarımızın birer can olduğunu ve para karşılığında satın alınmasını tasvip etmediğimizi tekrar tekrar belirtmek ve ailemizi kedi satın almak yerine sahiplenmeye teşvik etmek istiyoruz. Bunu ısrarla söylememizin en önemli sebepleri ise kedilere uygun şartlar sağlamayan yetiştiriciler, dolandırıcılar, illegal yetiştiriciler, barınakların yetersiz şartları ve sokak hayvanlarının yetersiz bakımı gibi durumlardır. Bizler evcil hayvanlarımızı, yani aile üyelerimizi, satın aldığımızda tüm bu durumların birbiriyle bağlantılı döngüsüne katkı sağlamış oluyoruz ☹ Hâlbuki evcil hayvanımızı sahiplendiğimizde her şeyi değiştiremesek de bir şeyleri değiştirmiş oluyoruz. Tüm değişimlerin yalnızca bir adımla başlayacağını unutmamalıyız.

British Shorthair Sahiplenmek

Kedi sahiplenmek bütüncül bir değişimin ilk adımı olduğu gibi sahiplendiğimiz kedinin hayatını da değiştiriyor. Barınakta bir kafesin ardında gördüğümüz kedi ile pet shopta camekanın ardında gördüğümüz kedilerin çok farklı olduğunu biliyoruz. İlk bakışta tüyleri sağlıklı ve canlı görünen, gözleri gülen ve “mutlu kedi” imajı veren bir kedi herkese daha cazip gelebilir. Ancak barınaktan sahiplendiğiniz belki de hasta bir kediye daha iyi şartlar sunup pet shopta gördüklerinizden farksız hâle getirerek onun “kahramanı” olmak da sizin elinizde.

Gelin bir de maliyet açısından düşünelim. Bir şeye para ödediğinizde ondan maksimum fayda görmeyi beklersiniz değil mi? Bir kedi satın alabileceğiniz parayla birkaç kediyi sağlığına ve iyi bir bakıma kavuşturabilir ya da bir kediye dört dörtlük, mükemmel şartlar sağlayabilirsiniz. Hiç böyle düşünmüş müydünüz? Ayrıca barınaklarda oldukça sağlıklı, cins kediler de bulabilirsiniz. Sadece yetersiz bakım sebebiyle biraz kötü görünürler. Yağmurda ıslanıp saçlarını tarama fırsatı bulamadığında, çok yorgun olduğunda ya da öğle yemeğini kaçırdığında en yakın arkadaşınız da öyle görünüyor değil mi?

Birlikte harika vakit geçireceğiniz yeni en yakın arkadaşınız sizi bir barınakta bekliyor olabilir!

British Shorthair Sahiplenme
British Shorthair Sahiplenme

British Shorthair Fiyatı

Buraya kadarki bölümde satın almaktan vazgeçmeyen ya da daha iyi bir düşünceyle sadece fiyatları merak eden kedi severler için British Shorthair fiyatlarından bahsedeceğiz. Umuyoruz ki sahipsiz bir kediye aile olmak isteyip çoktan nasıl kedi sahiplenebileceğinizi araştırmaya başlamışsınızdır.

British Shorthair fiyatları kedinin yetiştirilme şekline, soyağacına, satış platformuna ve satın alacağınız yere göre değişebilir. Türkiye’de genellikle British Shorthair 1500 – 3000 ₺ arasında fiyatlandırılmaktadır. Ayrıca bazı durumlarda 5000 ₺’yi bulan fiyatlarla da karşılaşabileceğiniz gibi 1000 ₺’ye kadar düşen fiyatlar da görebilirsiniz. Bu fiyat aralığını dünyayla kıyaslamak isterseniz İngiltere’de 150 – 500 £ aralığında olduğu söylenebilir. British Shorthair satın alırken yasal düzenlemelere tabi yetiştiricileri ve satıcıları tercih etmeli; kedinin soyağacı, sağlık gibi belgelerinin düzenlendiğinden emin olmalısınız. Özellikle internet ortamında yapılan evcil hayvan ticaretinde dolandırıcılara, illegal yetiştiricilere ve hayvan kaçakçılarına karşı dikkatli olmalı ve mümkün olduğunca güvenilir, onaylı satıcıları tercih etmelisiniz.

Diyelim ki bir British Shorthair alacağınız en iyi satıcıyı buldunuz ve en sevimli British Shorthair’i seçtiniz. Paranızı cebinizden çıkarmadan önce tekrar düşünün. 3000 ₺ ile barınakta sizi bekleyen ve ondan çok da farklı olmayan birkaç kedinin hayatını kurtarabilir ve birini sahiplenerek yanınıza alabilirsiniz.

Bir kedinin sahibi olmak yerine birkaç kedinin kahramanı olabilirsiniz😊


Siz ne dersiniz: Sahiplenmek mi satın almak mı? Daha önce barınaktan kedi sahiplendiniz mi? Sizce British Shorthair fiyatları olması gerektiği gibi mi? Bu soruları yanıtlamak veya bu konularda herhangi bir fikrinizi ailemizle paylaşmak için hemen aşağıdaki yorumlar bölümüne gidebilir ve içeriklerimizi paylaşarak insanları sahiplenmeye teşvik edebilirsiniz.

Article by

Kitap editörlüğü yaptığım ve edebiyatla uğraştığım gecelerden kalan vaktimde kedi dostlarımızın hayatlarına dokunabilmek için miyavliyo.com'da içerik üreterek kedilerle olan bağlarımı güçlendiriyorum. Birçok global kaynaktan ve deneyimlerimden yararlanarak derlediğim içeriklerime yorum yaparak katkıda bulunup kediler hakkında bildiklerinizi, deneyimlediklerinizi paylaşırsanız takipçilerimiz ve kedi dostlarımız adına minnettar olurum.

How about writing a comment?