Kediniz hayatınızda özel bir yer kaplarken adının özel bir anlamı olmasını istemeniz oldukça normal. En yaratıcı kedi isimlerini öğrenmek ister misiniz?

Kediler için onlarca isim seçeneği bulabilirsiniz. Ancak bu isimler size ilgi çekici gelmiyor ya da kediniz için çok sıradan kaldığını düşünüyor olabilirsiniz. Bu durumda evcil hayvanınız için yaratıcı isim seçeneklerine bakabilir ve aradığınız ismi bulabilirsiniz. Yaratıcı isimler seçilirken öncelikle dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Koyacağınız isim kedinizle bir ömür yaşayacağı için seçimi dikkatli yapmalısınız. Eğer kendiniz isim belirlemek istiyorsanız, kedinin fiziksel özelliklerine göre veya karakteristik özelliklerine göre isimler belirlemeniz mümkün. Peki, tüm bu detaylara dikkat ederek nasıl isim konulmalı? Kediler için en yaratıcı isimler neler? Sizler için kedi isimleri konusunda detaylı bir içerik hazırladık…

Kedi Burçlarına Göre Yaratıcı İsimler

İnsanların ilgi duyduğu birçok alan vardır; sosyoloji, astroloji, edebiyat gibi alanlara duyulan ilgi, terimlerini de çekici bir duruma getirir. Eğer astrolojiye ilginiz var ve burçlarla yakından ilgileniyorsanız, kedilerin de burçları olduğunu bilirsiniz. Her kedi, doğum tarihine göre bir burç grubuna girer ve burcunun özelliklerini taşır. Merkür retrosu gibi bizleri yakından etkileyen dönemler, evcil hayvanlarımızı de etkisi altına alır. Kediler için yaratıcı isimler arıyor ve ilgi duyduğunuz alanlarda isim koymak istiyorsanız astroloji terimlerini değerlendirebilirsiniz. Örneğin; tüm burçların içinde barındığı gruplar vardır. Hava, su, toprak ve ateş grubu burçlarından birine sahip olan kedinize, temsil ettiği isimleri verebilirsiniz. Bu gruplar sırasıyla; maça, kupa, karo ve sinek kartlarını temsil eder. Dilerseniz kedinize maça ya da kupa gibi farklı ve anlamlı isimler koyabilirsiniz.

İlgili İçerik: Kedi Burçları

Sevilen Kitap Karakterlerine Göre Yaratıcı Kedi İsimleri

En yaratıcı kedi isimleri arıyorsanız, bu isimlerin hayatınızda önemli yerlere sahip olan seçeneklerden oluşması daha doğru seçimler olacaktır. Kitap okumayı alışkanlık haline getirmeyen biriyseniz, kedinize edebi bir isim vermek size çekici gelmeyecektir. Ancak kitap okuyor ve kahramanları hayalinizde canlandırıyorsanız, her kahramanın gözünüzde bir karakteri vardır. Bu kahramanlardan esinlenerek, kediniz için oldukça yaratıcı isimler bulabilirsiniz. Örneğin günümüzde popüler bir şarkıcı olan Mabel Matiz, sahne ismini bir kitap karakterinden almıştır.

Nietzsche, Freud gibi usta kalemlerin isimlerini kedilerinize verebilirsiniz. Bu isimler sıradan geliyorsa, yazarların özel hayatlarına inebiliriz. Bu iki önemli yazarı birbirine düşüren ve adına kitaplar yazdıran, edebiyatın en önemli isimlerinden olan Salomé, dişi kediler için oldukça yaratıcı bir isim olacaktır. Türk edebiyatında adına en çok şiirler yazılan Tomris Uyar da oldukça hoş bir isme sahip. Kedinize Tomris ismini koyabilirsiniz. Sevdiğimiz kitap karakteri arasından kedi isimlerine gelirsek;

 • Füsun- Masumiyet Müzesi
 • Gregor veya Samsa- Dönüşüm
 • Martin- Martin Eden
 • Bay C- Aylak Adam
 • Sherlock- Sherlock Holmes
 • Buendia- Yüzyıllık Yalnızlık
 • Marla Singer- Fight Club
 • Sirius- Harry Potter
En Yaratıcı Kedi İsimleri
En Yaratıcı Kedi İsimleri

Kediniz için Özel Anlamı Olan İsimler Oluşturabilirsiniz

Bilinen kitaplar, diziler, terimler sizlere yaratıcı gelmiyorsa isim belirleme işi size kalıyor. Kediniz için özel bir isim tasarlamak istiyorsanız anlamlı kelimeleri bir araya getirerek de isim oluşturabilirsiniz. Örneğin hayatta en çok değer verdiğiniz insanların isimlerinden bir bütün yapabilirsiniz. Tıpkı Selena dizisinde üç ismin birleşiminden elde edilen anlamlı bir ad ortaya çıktığı gibi, sizler de kediniz için anlamlı bir ad üretebilirsiniz. Bunun için iki ya da üç ismin, baş hecelerini alabilirsiniz. Ortaya kulağa anlamlı gelecek bir isim çıkana kadar kombinasyonları değerlendirin. Böylece hem anlamlı hem de sadece size özel bir isim bulabilirsiniz.

En yaratıcı kedi isimleri, sevdiğiniz insanların isimlerinden de oluşabilir. Bu isimleri belirlerken arapça, İngilizce, Fransızca gibi dillerde ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Farklı dillerde koyacağınız isimler, genellikle karşılaşmayacağınız farklı seçenekler olacaktır. Aynı zamanda Fransızca, İspanyolca gibi diller, kulağa oldukça hoş gelen kelimelerden oluşur. Farklı dillerde anlamlı bütünler oluşturan kelime grupları vardır. Dilimizde karşılığı olmayan, anlamlı kelimeler arasından kediniz için isim seçebilirsiniz:

 • Redamancy: İngilizce olan kelime seni çok seven kişiyi karşılıklı çok sevmek anlamına gelir.
 • Saudade: Portekizce olan kelimenin anlamı, bir kişinin eksikliğinde derin bir boşluk hissetmek ve özlemektir.
 • Fernweh: Almanca kökenli olan kelime uzakları özlemek, uzaklara gitmek için derin bir istek duyulması anlamına gelir.

Birçok örnek sunduğumuz yaratıcı isimler arasından kediniz için farklı isimler bulabilirsiniz. İsim koyma konusunda kafası karışan takipçilerimize fikir vermek için sizler de yorum yapabilirsiniz. Kediniz için seçtiğiniz isimler varsa veya daha yaratıcı isim bulma taktikleri konusunda fikriniz varsa bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız. Yorumlar altında fikir birliği ile isim konusunda takipçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?