Kedilerin de insanlar gibi burçları vardır ve karakterlerini belirler. Kedinizin karakterini belirleyen burcu ne, gelin birlikte öğrenelim?

Her kedinin bir karakteri var. Kedilerin karakterini etkileyen etkenler neler, hiç merak ettiniz mi? Kedilerin karakterinin belirlenmesinde sadece yetiştirilme tarzı ya da genleri mi etkili? Yoksa kedilerin de bizler gibi burçları mı var?

Kediler hakkında bu zamana kadar yüzlerce araştırma yapıldı ve kedilerin de bizler burçları olduğu gözlendi. Yani kedinizin de sizin gibi burcu var. Kedi burçları sayesinde kedinizi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Koç (21 Mart-19 Nisan)

Koç Burcu Kedi
Koç Burcu Kedi

Koç burcu olan kediler, aktif hayvanlardır. Yani kovalamayı, oyunları yakalamaya çalışmayı ve bir şeylerin izini sürmeyi çok sever. Oyun oynamak, koç burcu kedileri için çok önemlidir. Günün büyük bir bölümünü sadece oyun oynayarak geçirebilirler. Enerjileri yüksektir. Bu yüzden kolay sinirlenebilirler. Ayrıca sürtünmeyi, sevdikleri kişilere sokulmayı çok severler. Sevgilerini genellikle kazandıkları ödülleri sahiplerine geri getirerek gösterirler. Koç burcu kedilerini mutlu etmek istiyorsanız onunla oyun oynamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Biraz fazla ilgi göstermek, koç kedilerinin kendilerini değerli hissetmesini sağlayacaktır.

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Boğa Burcu Kedi
Boğa Burcu Kedi

Boğa burcu kedileri, yemek yemeye düşkünlükleri ile bilinir. Önlerine konulan yemekleri, büyük bir iştahla yerler. Yemeklerinin zamanında gelmemesi, boğa burcu kedilerini çok sinirlendirir. En sevdiği mamalar, genellikle ıslak ve kokulu olanlardır. Kendi yemekleri dışında başkalarının yemeklerini de yerler. Yani doymak bilmezler. Karnını iyice doyurduklarında aşırı sevecen olurlar. Bu zamanda karınlarını hafifçe okşamak, boğa burcu kedilerini oldukça mutlu edecektir. Mırıldanmayı çok severler ve sürekli sevilmek isterler. Kediniz boğa burcuysa, yemek vermeyi ve çok sevmeyi sakın unutmayın!

İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

İkizler Burcu Kedi
İkizler Burcu Kedi

Bir kere kedi sahibi olanlar, kedilerinin arkadaşı olsun diyerek yeni bir kedi sahiplenmek ister. Ancak ikizler burcu kedisi olanlar hariç. İkizler burcu olan bir kedi, en az üç kediye bedeldir. Dünyadaki kedilerin çoğu ikizler burcudur. Çünkü kedilerin çiftleşme dönemleri genellikle bahar aylarıdır. İkizler burcu kedileri, iletişim kurarken zorluk çekmez. Bu yüzden insanlarla olan ilişkileri oldukça kuvvetlidir. İhtiyaçlarına göre miyavlama türleri de farklıdır. Dolayısıyla miyavlamalarından ne istedikleri kolaylıkla anlaşılabilir. Oyun oynamaya bayılırlar. Özellikle sabah saatleri, oyun oynamak için en sevdikleri zaman dilimidir. Sahiplerinin de kendileri gibi oyun oynamalarını isterler. Bu yüzden sahiplerini sabahın erken saatlerinde uyandırmaktan hiç çekinmezler. Son olarak çantalarla oynamayı çok severler. Eğer ikiz burcu bir kediniz varsa ve çantanızda aradığınızı bulamıyorsanız, aradığınız şeyi kedinizin alma ihtimali oldukça yüksek.

Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

Yengeç Burcu Kedi
Yengeç Burcu Kedi

Yengeç burcu kedileri oldukça çekingen kedilerdir. Hassas ve bir o kadar kırılgandırlar. Bu yüzden yengeç burcu kedisi olan kişiler, biraz daha ilgili olmalıdır. Çok sevecen ve sessizdirler. Kendileri gibi çevresindekilerinde sakin olmalarını ister. Gürültülü ve kalabalık ortamlardan hoşlanmazlar. Sahiplerine aşırı bağlıdırlar, bu yüzden çok kıskançtırlar. Ancak kıskanmalarını saldırarak değil içlerine kapanarak gösterirler. Sokulmayı çok severler, sahiplerinin kendilerini sürekli sevmelerini isterler. Ansızın ortadan kaybolurlar. Bu yengeç burcu kedisi olanları oldukça endişelendirir. Ancak yengeç burcu kedileri, muhakkak geri gelir. Çünkü sahiplerine çok bağlıdır.

Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Aslan Burcu Kedi
Aslan Burcu Kedi

Aslan burcu kedileri, agresif ve saldırgan hayvanlardır. Bu yüzden aslan burcu bir kediyle yaşamak oldukça zordur. Yavru kedileri, çok arsız olur ve yerlerinde durmaz. Yetişkin kediler ise ağır hareket eder. Ağır hareket etmelerine rağmen sahipleri kendisini sevene kadar peşini bırakmaz. Ayak bağı olmak, bilinen huylarından biridir. Sürekli küserler, küstükleri içinde kapları dışındaki yerlere dışkılarını yaparlar. Bu yüzden alan burcu kedisi olanlar, kedileriyle yakından ilgilenmelidir.

Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

Başak Burcu Kedi
Başak Burcu Kedi

Burçlar arasında en titiz burç olarak bilinir. Bu, kedi burçlarında da geçerlidir. Başak burcu kedileri, çok titizdir. Yaşadıkları yerin temiz olmasına dikkat ederler. Bunun yanında sahiplerinin sevgisini belli etmesini isterler. Sevgiyi hissetmediklerinde tırmalayabilir ya da ısırabilirler. Başak burcu bir kediye sahipseniz kedinizi mutlu etmek için günlük rutinleriniz olması gerekmektedir. Bu rutinlerin başında ise kedinizin tuvaletini temizlemek olmalıdır. Böylelikle kedinizi çok mutlu edebilirsiniz.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Terazi Burcu Kedi
Terazi Burcu Kedi

Görenleri kendine hayran bırakan bir kediniz varsa burcunun terazi olma ihtimali oldukça yüksektir. Çünkü terazi burcu kedileri, muhteşem gözlere sahiptir ve yumuşacık tüyleri vardır. Ancak çok narin kedilerdir. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar, çabuk kırılırlar. Bu yüzden terazi burcu kedisi olanlar, evde birkaç kedi daha bulundurmalıdır. Terazi burcu kedinize arkadaş bir kedi sahiplenirken burcuna dikkat etmeyi unutmayın. Örneğin; terazi burcu bir kediyle iyi anlaşabilir. Beraber oyun oynayarak keyifli vakit geçirebilirler. Kedi sahipleri, eve misafir kabul ederken çekinirler. Ancak terazi burcu kedisi olanlar, bu konuda rahat olabilirler. Çünkü terazi kedileri, kalabalık ortamları çok sever. Misafirlere sokularak oyunlar oynar.

Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

Akrep Burcu Kedi
Akrep Burcu Kedi

Hani esrarengiz ve tuhaf kediler olur ya, onları anlamak ve çözmek çok zordur. İşte bu kediler, genellikle akrep burcu kedileridir. Akrep burcu kedileri gergin olurlar. Ancak bu gerginlikleri, anlık sebeplere bağlı değildir. Bu yüzden gerginlik nedenleri anlaşılmaz. Oldukça kıskanç kedilerdir. Sevdiklerini başka bir kediyi severken gördüklerinde saldırgan olurlar. Akrep burcu kedilerinin sevgileri de nefretleri de anlıktır. Yani sevdiğin birinden bir an da nefret edebilir. Akrep burcu kedilerinin özelliklerinden biri, saklanmayı çok sevmeleridir. Kendisini sakladığı gibi evin anahtarlarını saklar. Saklama amacı ise evde yalnız kalmak istememeleridir. Bu yüzden terazi burcu kedisi olanların anahtarlarına dikkat etmelerini öneririz.

Yay (22 Kasım-21 Aralık)

Yay Burcu Kedi
Yay Burcu Kedi

Kediniz ansızın ortadan kayboluyorsa ve günler sonra kirli, tüyleri dağılmış şekilde geliyorsa yay burcu olma ihtimali çok yüksektir. Çünkü yay burcu kedileri, macerayı çok sever. Tehlikeli durumlar, kedilerin saldırması ya da köpekler yay kedilerini korkutmaz. Bu yüzden yay burcu kedisi olanlar, önlemler almalıdır. Kedileri, günler sonra geldiğinde hemen veterinere götürerek muayene ettirmelidir.

Oğlak (22 Aralık-19 Ocak)

Oğlak Burcu Kedi
Oğlak Burcu Kedi

Oğlak burcu kedileri, oldukça dik kafalıdır. İstedikleri şeyler, sahiplerinin kızacağı şeyler olsa da korkmadan yaparlar. Evin lideri kesinlikle kendileridir. Lider ruhlu olsalar da bir o kadar da utangaçtırlar. Oğlak burcu kedilerinin özelliklerinden biri de inatçı olmalıdır. Evde yalnız kalmak istemediklerinde hırçın olurlar. Odaya kapatıldıklarında sürekli miyavlarlar ve kapıyı tırmalarlar. Bu yüzden oğlak burcu kedisi olanlar, kedileriyle inatlaşmamalıdır.

Kova (20 Ocak-18 Şubat)

Kova Burcu Kedi
Kova Burcu Kedi

Kediniz, örgü sepetleri gibi ilginç yerlere giriyorsa, buralardan çıkamıyorsa ve bundan zevk alıyorsa kova burcudur. Çünkü kova burcu kedileri, komik ve ilginçtir. Bir de o kadar da zekidir. Yaptıkları karşısında sahiplerini şaşkına çevirebilirler. Ancak her şeyden hemen sıkılırlar. Sıkılmamaları için değişik oyunlar oynanabilir. Eğer kova burcu bir kendiniz varsa kedinize sımsıkı sarılın ve onunla geçirdiğiniz zamanların keyfini çıkarın. Çünkü gününüz ne kadar kötü geçerse geçsin, evde sizi güldürmek için bekleyen bir kediniz var.

Balık (19 Şubat-20 Mart)

Balık Burcu Kedi
Balık Burcu Kedi

Hayal kurmak sadece insanlara özgü bir özellik midir? Peki, kediler de hayal kurabilir desek inanır mısınız? Kediler de hayal kurabilir. Ancak sadece balık burcu kedileri… Hayal kurmaktan zevk alırlar ve mutlu olurlar. Geri kalan zamanlarını ise genellikle uyuyarak geçirirler. Evde sürekli uyuyan bir kediniz varsa balık burcu olma ihtimali çok yüksektir. Ayrıca sezgileri çok kuvvetlidir. Karşıdaki kişinin duygularını hemen anlayabilirler. Eğer balık burcu bir kediniz varsa şımarmaya hazır olun!

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?

Comments were made on "Kedi Burçları".
 • Luna

  Benimki sanırım kova (tam şubatın on sekizinde doğdu)

 • Anonim

  Benimki balık çıktı, kendimi yeme imkanı var mı?😂

 • Anonim

  Benimki oğlak

 • Anonim

  Benim kedim boğa burcu ama oynamayı çok sever benimle dövüşür ama erkek 🐮🐮

 • musti

  benim kedim başak burcu

 • Ayse

  Sağolunヾ(•ω•`)o(づ ̄ 3 ̄)づ

 • Elif

  Benim kedim de benim gibi koç burcu 🙂