Köpeğim öldü diyorsanız ve ölen köpeğinizi unutamıyorsanız bu yazımız tam size göre. Köpeği ölenler için yapmaları gerekenleri sıraladık. Umarız bu yazı herkes için faydalı olur .

Köpekler ve sahipleri arasında genellikle yoğun bir duygusal bağ oluştuğu için bu bağın kopması kolay kolay mümkün olmaz. Köpekler özelliklere sahiplerine olan sadakatleri ile bilindikleri için sahiplerine karşı aşırı bağlılık duyguları bulunur. Köpek sahibi olan kişiler de yine aynı şekilde köpeklerine karşı yoğun bir duygusal bağ ve dostluk hissederler.

Fakat köpeği vefat eden bir kişi bu oluşan duygusal bağdan kurtulmakta zorlanabilir. Çünkü çok bağlı olduğu ve sevdiği dostu yerine koyduğu köpeği vefat eden bir insan köpeğini kolay kolay unutamaz. Belli başlı yöntemleri uygulayarak ölen köpeğinizi daha çabuk unutabilir ve hayatınıza daha çabuk adapte olabilirsiniz.

Yeni Bir Köpek Sahiplenmek

Ölen köpeğinizi unutmak için yeni bir köpek sahiplenmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle yavru bir köpek olduğunda bu köpeğin sorumlulukları daha fazla olduğu için ölen köpeğinizi daha çabuk unutmanıza yardımcı olacaktır.

Veterinere götürmek kontrollerini ve aşılarını yaptırmak temizlik ve bakımını yaptırmak günlük düzenli yürüyüşe çıkarmak gibi pek çok aktiviteyi gerçekleştirdiğinizde ölen köpeğinizi daha kısa süre içinde unutabilirsiniz. Güzel bir köpek ve özellikle yavru bir köpek sahiplenmek her zaman ruh halinize iyi gelecek ve daha çabuk hayatı adapte olmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni Hobiler Edinmek

Ölen köpeğinizi daha kısa süre içerisinde unutmak istiyorsanız eğer yeni hobiler edinebilirsiniz. Daha önce bilmediğiniz bir alan daha yeni bir kursa yazılabilir ve bunun dışında pek çok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Spor yapmaya başlayabilir düzenli yürüyüşler yapabilir ve gün içerisinde yürüyüş yaptığınız esnada sevdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Vakit bulduğunuz bir zamanda kitap okuyarak veya egzersiz yaparak meditasyon yaparak da zaman geçirebilirsiniz.

Köpeğim öldü ne yapmalıyım
Köpeğim öldü ne yapmalıyım

Çeşitli hobiler ve aktivitelerle kafanızı dağıtabilir ve bu şekilde ölen köpeğinizi daha kısa sürede unutabilirsiniz. Bir yandan bakabilir düzenli hale getirdiğinizde hayatınız daha kısa süre içerisinde düzene girer ve daha iyi bir şekilde adapte olmaya başlarsınız . Aynı zamanda boş zamanlarınızda yeni bir film izleyebilir ya da yeni bir diziye başlayabilir bu şekilde kültürel aktivitelerinizi de artırabilirsiniz.

Sokak Köpeklerine Yardım

Ölen köpeğinizi unutmak ve kendinizi daha iyi hissetmek isterseniz eğer sokak köpeklerine yardımda bulunabilirsiniz. Yardıma muhtaç olan sokak köpeklerine mama alabilir su verebilir ve veterinere götürüp bakımlarını yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli vakıflara derneklere ve sokak hayvanlarına yardım yapan derneklere yardımlarda bulunabilirsiniz. Bunları yaptığınızda kendinize çok daha iyi hissedebilir ve bir yandan köpeklere yardım ettiğinizde ölen köpeğinizin ruhunun daha rahat ettiğini düşünebilirsiniz. Sokak hayvanlarının daha her zaman insanlara muhtaç olduğu dönemler bulunduğu için böyle zamanlarda onlara hem yemek hem mama gibi açılardan yardım edebilir sağlık kontrollerini yaptırabilirsiniz.

Hayvanlarla Zaman Geçirin

Çevrenizde hayvanı olan arkadaşınız varsa eğer bu evcil hayvanlarının bakımı konusunda arkadaşınıza yardım edebilir ve hayvanlarla zaman geçirebilirsiniz. Bir yandan sokak köpeklerine ve sokak hayvanlarına yardım edebilir onlarla oyunlar oynayabilir koşabilir eğlenebilirsiniz. Farklı hayvanlara ilgi göstermek ölen köpeğinizi unutmakta ve sosyal hayatınıza daha iyi bir şekilde adapte olmaya yardımcı olacaktır. Hayvanları olan sevginizi de onlar da size göstereceği için yine hayvanların o sevgisini kazanmak size her zaman iyi gelecektir.

Bisiklet Sürmeye Başlayın

Daha önce hiç yapmadığınız bir aktivite ise bisiklet alabilir ve sürmeye başlayabilirsiniz. Kendinize zevkinize ve tarzınıza uygun güzel bir bisiklet aldıktan sonra günlük En azından bir saat bisiklet sürerek vücut açısından sağlıklı bir durum gerçekleştirmiş olursunuz. Bir yandan zihinsel sağlığınız açısından da bisiklet sürmek her zaman ruh halinize iyi gelecek ve size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Bisikletinizle birlikte pek çok yeri gezebilir yeni yerler keşfedebilir ve bu şekilde ölen köpeğinizle daha çabuk unutabilirsiniz.

Geziye Çıkın

Köpeğim öldü ne yapmalıyım

Köpeğinizi daha kısa süre içerisinde unutmak istiyorsanız eğer kısa süreli ya da uzun süreli bir tatile çıkabilirsiniz. Paravan ya da bir aracınız varsa eğer güzel bir tatile çıkabilir bir doğa yolculuğu yapabilirsiniz. Ormanlık ya da kamp alanında kamp yapabilirim birkaç gün doğa ile ilgili hiçbir zaman geçirebilir buradan kafanızı dağıtabilirsiniz. Bir yandan güzel bir sahille kentine gidip orada denizde bol bol yüzebilir sahil kenarında yürüyüş yapabilir ve denizin dalga seslerini dinleyerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Gezi ya da tatile çıkmak ruhen hem size iyi gelecek hem de köpeğiniz daha iyi unutmanızda yardımcı olacaktır.

Gittiğiniz gezide yeni insanlarla tanışabilir yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Bu şekilde bir aktivite ile yeni hayatımıza daha çabuk adapte olabilir ve ölen köpeğinizi unutabilirsiniz. Tatile çıktığımızda özellikle bu alanda hiç bilmediğiniz görmediğiniz yerleri gezebilir ve buradan güzel bir keyif yapabilirsiniz. Bir yandan tatile tek başınıza ya da sevdiğiniz bir dostunuzla gidebilirsiniz. Birkaç günlük bile olsa böyle bir gezi her zaman size iyi gelecektir. Köpeğinizi unutmanıza yardımcı olacağı için tatil aynı zamanda size hem dinlendirir hem de iyi hissettirir.

Psikolojik destek alabilirsiniz

Ölen köpeğiniz sebebiyle sağlığınız daha kötüye gidiyorsa bir terapiste başvurabilirsiniz .Terapiste dertlerinizi sıkıntılarınızı anlattığınız takdirde hem içinizi döküp rahatlamış olacak hem de ölen köpeğinizi unutma konusunda yeni tavsiyeler alacaksınız. Son olarak her canlı ölümlüdür bizlerde öleceğiz . Bunu düşünerek rahatlamaya çalışmalısınız. Sizleri elbette anlıyoruz. Onunla geçirdiğiniz güzel anıları hatırlayıp üzülüyorsunuz ama elden bir şey gelmiyor. Unutmak zorundayız. Umarız sizler açısından rahatlatıcı bir yazı olmuştur .

Article by

How about writing a comment?

A comment was made on "Köpeğim öldü köpeğini unutamayanlar ne yapmalı ?".
  • Cansu

    Unutamiyorum dün kendi ellerimle toprağa gömdüm vicdan azabından ölüyorum 12 yıl yaşadı 8 yılı benimle geçti beni annesi ben onu evladım bildim sadece dogurmadim onu çok yasliydi tmm ama yediğini eritemedi vete.goturdum röntgen lavman ne gerekiyorsa şurup icirildi ama olmadı kurtaramadim sabah son nefesini yanımda verdi vicdan azabından ölüyorum ne olur yardım edin