Kedinizin doğum günü geldiyse ve nasıl pasta yapacağınızı bilmiyorsanız, kediler için doğum günü pastası tarifleri verdik.

Hayvanlar aleminin içerisinde en tatlı ve bir o kadar da eğlenceli olan kediler, hepimizin hayatına pozitiflik katmayı başarıyorlar. Dış görünüşleri ve değişik beden hareketleri ile o kadar komik oluyorlar ki, her zaman bizi güldürebiliyorlar. Eğer kedi sahibiyseniz, onun yaş gününde güzel ve farklı doğum günü partisi hazırlamak isteyebilirsiniz. Pastaneden yaş pasta almak belki doğum günü partisinin güzel görünmesi için bir fikir olabilir ama kedilerin yiyebileceği bir pasta almalısınız. Kediler için pasta yapılıp, satıldığı bir pastane olmadığı için kedinizin yaş pastasını siz yapmalısınız.

Pasta için kullanılan kek kalıbı, şeker hamuru, krem şanti veya diğer malzemeleri kediler yiyemediği için bu malzemeleri kullanmadan doğum günü pastası yapmalısınız. Bazı kedi sahipleri sırf doğum günü partisinin göze güzel gelmesi için kedilerin yiyemeyeceği tarzda pasta alıp kutlama yapıyorlar. Belki görünüş açısından bunu yapabilirsiniz ama pasta yeme zamanında kedinizin önündeki normal yaş pastayı alıp, onun için yaptığınız özel pastayı verebilirsiniz. Peki, kediler için doğum günü pastası nasıl yapılır? öğrenelim.

Kediye Doğum Günü Pastası
Kediye Doğum Günü Pastası

Kediniz için küçük doğum günü partisi düzenlediniz ve geriye sadece pasta kaldıysa vereceğimiz tarifi deneyerek harika ve çok basit pasta yapabilirsiniz. İşte birinci basit pasta tarifi için gerekli malzemeler;

Meyveli Basit Pasta

 • 1 adet büyük boy patates,
 • Küçük paket yaş mama,
 • Tuzsuz labne peynir,
 • Üzerini süslemek için yaban mersini, muz veya kavun.

bu malzemeleri kullanarak kediniz için harika bir pasta yapabilirsiniz. Patatesi haşlayın, bir kaba veya kedi kalıbına koyarak çatalla püre haline getirin. Üzerine yaş mamayı dökerek patates ile karıştırın ve birbiriyle nüfuz etmesini sağlayın. Orta büyüklükte kaseye karışımı dökün ve üzerinin pürüzsüz olması için spatula yardımıyla düzleştirin. Hazırladığınız kaseyi buzdolabına koyun ve donana kadar çıkarmayın.

Birkaç saat sonra buzdolabından kaseyi çıkarın ve düz bir tabağın üzerine kaseyi koyarak ters çevirin ve karışımı çıkartın. Karışım kasenin şeklini alacağı için adeta pasta şekli gibi görünecektir. Tekrar spatula yardımıyla labne kullanarak karışımın etrafını kaplayın. Beyaz bir pasta elde ettiğinizde yaban mersinini bütün veya küçük parçalar halinde keserek kenarlarını süsleyebilirsiniz.

Muzu da dilim dilim keserek pastasının kenarlarına koyabilirsiniz veya kavunu püre haline getirerek, pastasının orta kısmını süsleyebilirsiniz. Hazırladığınız pastayı tekrar buzdolabına koyarak biraz donmasını sağlayın. Doğum günü partisi başlamadan önce pastayı çıkarın ve üzerine sizin üfleyebileceğiniz mumlar ile süsleyebilirsiniz.

Eğer kediniz için büyük bir parti verecekseniz, ortama layık gerçek pastaları andıran kedi pastası yapabilirsiniz. İkinci pasta tarifi için gerekli malzemeler;

Karışık Mamalı Pasta

 • Orta boy kuru mama,
 • Orta boy yaş mama,
 • 1 adet yumurta (yumurta akını kullanacağız),
 • 1 adet havuç,
 • Üzerini süslemek için tavuk parçaları.

tarifteki malzemeleri kullanarak, partinize layık pasta yapabilirsiniz. Kuru mamayı buzdolabı poşetine dökün ve kaşık yardımıyla, kuru mamaları küçük parçalar haline gelene kadar ezin. Ardından büyük kaseye ezdiğiniz kuru mamayı dökün ve üzerine yaş mama dökerek üzerini düzleştirin. Üzerine havuçları rendeleyin ve sanki çikolatalı pasta gibi kat aralarına rendelenmiş havuçları ekleyin.

Kedilere Özel Doğum Günü Pastası
Kedilere Özel Doğum Günü Pastası

Tekrar 2. katı çıkmak için yine ezdiğiniz kuru mamayı dökün, üzerine yine yaş mama ekleyin ve tekrar havuçları arasına serpiştirin. Pastayı kaç kat yapmak istiyorsanız, bu aşamaları devam ettirin. Pasta katlarını bitirdikten sonra buzdolabına koyun ve biraz donmasını bekleyin. Yumurtanın akını bir kaseye ayırın ve köpük köpük olana kadar mikser yardımıyla karıştırın.

Donan pastayı buzdolabından çıkarın ve pastanın etrafını yumurta akıyla düzleştirin. Pastanız tamamlandıktan sonra pastanın üzerini minik tavuk parçalarıyla süsleyebilirsiniz. Bu pastayı yaparak, partinize uygun harika pasta elde edebilirsiniz. Yine üzerine basit mum veya kedi figürlü mumlar ekleyebilirsiniz. Kediler için doğum günü pastası yaptığınızda bu konuda uzman olabilirsiniz.

Article by

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

How about writing a comment?

A comment was made on "Kediler İçin Doğum Günü Pastası Nasıl Yapılır?".
 • KEDİ SEVER

  YANİ ÇOK GÜZEL TARİFLER BEN YARIN 17 ŞUBAT DÜNYA KEDİLER GÜNÜ İÇİN İKİ KEDİME PASTA YAPICAKTIM AMA KEDİLER PATATES YER Mİ? VE BU ÜRÜNLERİ NEREDEN BULABİLİRİM? BUGÜN 16 ŞUBAT MALZEMELERİ ALMAYA GİDECEKTİM DE.