Miyavliyo
Kedi Korkusunu Yenmek İçin Hangi Dua Okunur?

Kedi Korkusunu Yenmek İçin Hangi Dua Okunur?

Hayvanlara karşı olan fobiler, günlük yaşamı olumsuz etkiler. Peki, kedi korkusunu yenmek için hangi dua okunur? yazımızda açıkladık.

Kedilerden korkan kişiler, kedi gördüklerinde farklı davranış tepkileri verir. Şiddetli derecelere varabilen kedi korkusu, kişilerin günlük yaşam kalitelerini düşürür. Kedi korkusunun kökenlerinin evrimsel olduğu düşünülür. Çoğu psikiyatristin belirttiği üzere, bu durumu sadece travmatik anılara bağlamak doğru değildir.

Hayvanlara karşı olan korkular, özellikle tüylü hayvanlara karşı daha fazladır. Kediler de bu tüylü hayvan türleri arasında yer alır. Çoğu kişi, yavru kedi olup olmamasına bakmaksızın kedi korkusu yaşar. İnsanlar yapı olarak da, hayvanlardan korkmaya meyilli olarak doğmuştur. Kedi korkusunun kökenleri incelendiğinde farklı sorunların yol açtığı bir korku çeşidi olarak görülür.

Kedi Korkusunu Yenmek İçin Dua
Kedi Korkusunu Yenmek İçin Dua

Kedi Korkusu Tedavisi Var mı?

Kedi korkusu tedavilerinde, genellikle duyarsızlaştırma terapilerinden faydalanılır. Bu terapi çeşidinde kişiler, kedilerin görünüşlerine karşı duyarsız hale getirilir. Kafadaki ürkütücü imaj, bu şekilde sona erdirilir. Kedi korkusu tedavisi, kolay bir şekilde çözüme ulaştırılır. Kişilerin kedilerden değil, simgelerinden korktuğu ispat edilmeye çalışılır.

Kedi kelimesinden bile korkan kişilere, heceleyerek bu kelime söyletilmeye başlanır. Kedi korkusu terapilerinde farklı ödevler de verilir. Kedilerle ilgili resim toplatılması da bu ödevler içinde yer alır. Aynı zamanda kedi videoları izlemek de kişilerin, kedilere sempati duymasını kolay hale getirebilir.

Kedi Korkusunu Yenmek İçin Hangi Dua Okunur?

Korku dualarının, kişileri korkularına karşı bir zırh gibi koruduğu kabul edilir. İnsanların günlük hayatta yaşadığı korkuları, bir nebze de olsa rahatlatmak için okunur. Günlük hayatta en rahatsız edici duygulardan birisi korkudur. Bu korkunun giderilmesi, hayat kalitesi açısından önemlidir.

Kedi korkusu da günlük yaşamda sık karşılaşılan hayvan korkularından birisidir. Daha saldırgan hayvanlardan korkmayan kişiler bile kedilerden korkabilir. İnsanlar korku duygusunu yaşadıklarında, Allah’a sığınma ihtiyacı duyar. Bu esnada da kedi korkusunu yenmek için dua okunur. Korku ve endişe durumlarında okunacak bazı dualar bulunur. Dualar şu şekilde sıralanabilir:

  • Fatiha Suresi,
  • Nas Suresi,
  • Felak Suresi,
  • Rabbi yessir ve la tuassir Rabbi temmim bil hayr.

bu duaları okuyarak, kedilerden korkan kişiler bir nebze olsun rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
Ayşenur Bekgöz

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Haydi, patiler yoruma 😹 Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım.

Yorumunu Ekle