Kedi sahiplenenler isim tercihinde oldukça zorlanır ve farklı dillerde isimler ararlar. İspanyolca kedi isimleri ise bu anlamda geniş bir seçenek sunmaktadır.

Kedi sahiplenildikten sonra birçok kişi tekir, huysuz veya haylaz gibi isimler vermek istememektedir. Bununla birlikte de İngilizce olan isimlere de oldukça yanaşmamaktadır. Bu gibi durumlarda ise dünya genelindeki farklı dillerde bulunan isimlere bakılmaktadır. İspanyolca ise hem kulağa hoş gelen bir dil olmakta hem de bu anlamda oldukça geniş bir yapısı bulunmaktadır. Unisex isimlerin oldukça fazla olmasına rağmen kedinizin yapısına, dış görünüşüne ve hareketlerine göre isim belirlemek oldukça emek isteyen bir iş olmaktadır. Bizler de İspanyolca kedi isimleri arasında en çok tercih edilen kedi isimlerini sizler için derledik.

Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!
İspanyolca Dişi Kedi İsimleri
İspanyolca Dişi Kedi İsimleri

En Güzel Dişi İspanyolca Kedi İsimleri

 1. Playa: Hem tını olarak hem de kolay söylenebilmesi için sıklıkla tercih edilmektedir. Anlamı ise sahil olmaktadır.
 2. Corazon: Kelime anlamı kalp’e karşılık gelmektedir. Bu da kedinize vereceğiniz ismin derin bir anlam taşımasını sağlamaktadır. Sıklıkla tercih edilen isimler arasında ise üst sıralarda yer olmaktadır. Dişi kedilere daha çok verilen bir isim olsa da erkek kediler için de rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 3. Hermosa: Kelime anlamı Türkçe de güzel tabirine denk gelmektedir. Bu da kedinize her seslenişinizde iltifat ederek seslenmenize yardımcı olmaktadır.
 4. Akasya: Kuyruklu yıldızlar anlamına gelmektedir. Astronomiye ilginiz varsa veya kediniz oldukça hareketli bir yapıya sahip ise tercih edilecek isimler arasında yer almaktadır.
 5. Bonita: Kelime anlamı güzel kadın olarak geçmektedir. Kedinizin cinsinin dişi olması ise onu bu isim oldukça şımarmasını sağlamaktadır. Tını olarak ise kulağa oldukça hoş gelmektedir.
 6. Eriella: Dişi aslan anlamına gelen bu isim huysuz ve sürekli tırmalayan bir kediye oldukça yakışan bir isim olmaktadır. Bununla birlikte aslanların heybetinin ve anaç yapıları da göz önüne alınması durumunda dişi kediler için tercih edilen güzel bir isim olmaktadır.
 7. Estrella: Kelime anlamı yıldız olmaktadır. Geceleri seven ve astronomi ile yakından takip eden bir kişi için oldukça kullanışlı bir isim olmaktadır. Kelime yapısı itibari ile de kulağa hoş gelen bir yapısı bulunmaktadır.
 8. Leya: Sadakat anlamına gelmektedir ve evcil hayvanlar sahiplerine oldukça bağlı olmaktadır. Kediniz için de hem dişi hem de erkek için tercih edilen İspanyolca isimler arasında üst sıralarda olmaktadır.
 9. Selena: İspanyolca kedi isimleri arasında belki de en çok bilinen isimlerden biri olmaktadır. Ay tanrıçası anlamına gelmesinden dolayı ise sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.
 10. Leonara: Türkçe karşılığı parlak anlamı taşıyan bir kelime olmaktadır. Parlak kelimesi birçok farklı anlamda kullanılabileceğinden dolayı kişilere taşımış olabileceği anlamı oldukça farklı olabilmektedir. Unisex bir isim gibi gözükse de genellikle dişi kedilerde tercih edilen bir isim olmaktadır.
Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
İspanyolca Erkek Kedi İsimleri
İspanyolca Erkek Kedi İsimleri

En Güzel Erkek İspanyolca Kedi İsimleri

 1. Gato: Erkek kedi anlamına gelmektedir. Bu yüzden de İspanyolca kedi isimleri arasında kullanılan isimler arasında yer almaktadır.
 2. Lion: Aslan anlamına gelmekte ve erkek kediler için tercih edilen isimler arasında yer almaktadır.
 3. Tierra: Genellikle kahverengi kedilerde kullanılan bir isim olsa da çok farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Kelimenin Türkçe anlamının “toprak” olması ise tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Genellikle erkek kedilerde kullanılsa da dişi kediler için de kullanılabilen bir isim olmaktadır.
 4. Suave: Kelime olarak Türkçe karşılığı yumuşak anlamına gelmektedir. Kedilerin tüylerinin yumuşak olmasından dolayı ise tercih edilebilecek değişik bir isim olmaktadır. Erkek kediler için kullanılsa da dişi kediler için de rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 5. Seguro: Kelime anlamı itibari ile güvenli anlamını taşımaktadır. Erkek kediler için ise sıklıkla kullanılan bir isim özelliği taşımaktadır.
 6. Fuerte: Erkeklerin yapı itibari ile daha güçlü oldukları düşünülmesinden dolayı “güçlü” anlamı taşıyan Fuerte ismi sıklıkla tercih edilmektedir.
 7. Hermoso: Kediler dış görünüşleri itibari ile asil hayvanlar olmaktadır. Hermoso ise “yakışıklı” anlamına gelmesinden dolayı erkek kediler için kullanılacak olan İspanyolca isimler arasında en üst sıralarda yer almaktadır.
 8. Loco: Kelime anlamı çılgın olmaktadır. Kulağa hoş gelen bir yapısı olmasının yanı sıra kelime anlamı ile de kedinizin hareketlerini tanımlamak için de rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 9. Alfonso: Kediler yapıları ve yürüyüşleri ile dikkat çeken bir hayvan türü olmaktadır. Birçok insan ise asil bulmaktadır. Asil bulmalarından dolayı ise İspanyolca karşılığı olan Alfonso ismini sıklıkla tercih etmektedir.
 10. Tipo: Kediler yapıları itibari ile kendilerini sevdirmeye bayılmaktadır. Bundan dolayı ise kibar yapıları bulunmaktadır. Kibara karşılık gelen bu İspanyolca isim ise birçok kişi tarafından erkek kedilere isim olarak koyulmaktadır.

En Güzel İspanyolca Kedi İsmi: Bigotes

Bigotes kelimesi belki de kedilere en çok uyan isimlerden olmaktadır. Sebebi ise kedilerin bıyıkları olmadan hiçbir şeyi yapamaması olmaktadır. Kelime anlamı ise “bıyık” olmasından dolayı hem anlamından hem de kulağa hoş gelmesinden dolayı tercih edilebilmektedir.

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Sizler için yazımız da farklı tarzda hem erkek kediler için hem de dişi kediler için İspanyolca kedi isimlerini bir araya getirdik. Sizler de kedinizin ismini yorumlarda paylaşabilir ve bir sonraki araştırmamızı istediğiniz konu hakkında fikirlerinizi bize yazabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?