Köpek ve film severler için filmlerdeki köpek isimlerini araştırdık ve listeledik. Bakalım izlediğiniz filmlerdeki köpek isimlerini hatırlayabilecek misiniz?

Köpekler çok tatlı ve sadık hayvanlar olduğu için neredeyse her filmde yer alırlar. Genellikle hayatları yoğun olan aileler, çocukları evde yalnız kalmasın diye köpek sahiplenmeyi tercih ederler. Filmlerde fark etmiş olmalısınız ki, her çocuk köpekleri çok sever ve tüm zamanını onunla geçirir.

Haliyle köpeklerde duygulu ve empati kurabilen hayvanlar olduğu için rahatlıkla filmlerde oynatılabilirler. Köpek sahiplenmek istiyorsanız, filmlerdeki köpek isimleri arasından sevdiğinizi köpeğiniz için düşünebilirsiniz. Böylelikle kulağa hoş gelen ve ünlü filmlerde rol alan köpek isimlerini bildiğiniz için size yabancı gelmeyecektir.

Köpeğinizin karakterini göz önünde bulundurarak, hangi filmdeki rol alan köpeğin karakterine uyuyorsa, ona göre isim tercih edebilirsiniz. Bazı filmdeki köpekler can dostu rolündeyken, bazıları da kötü adamların köpeği rolünü oynuyorlar. Köpeğiniz agresif ve sert davranışları varsa, kötü rolde olan köpeğin adını koymayı düşünebilirsiniz. Meraklıları için filmlerde geçen köpek isimleri listesini araştırdık ve listeledik.

Çizgi Filmde Geçen Köpek İsimleri
Çizgi Filmde Geçen Köpek İsimleri

Filmlerdeki Köpek İsimleri

Her filmde köpekler olmasa da özellikle aile, gerilim, bilim kurgu, çizgi roman veya komedi filmlerinde rol alan köpeklere rastlayabilirsiniz. Bakalım listemizi inceledikten sonra “ben bu filmi izlemiştim, köpeğin adını hatırlıyorum” diyebilecek misiniz? İşte filmlerdeki köpek isimleri;

 1. Winn Dixie Filmi: Winn Dixie isimli yaramaz sokak köpeği, genç kızın farklı arkadaşlıklar kurmasına yardımcı oluyor.
 2. Shiloh Filmi: Çok sevimli av köpeği Shiloh, evden kaçar ve küçük bir çocukla karşılaşarak en iyi dost olurlar.
 3. Sayı Kralı Buddy Filmi: Budy adlı Golden köpeğiyle, 12 yaşındaki çocuğun arasındaki sevgi bağını anlatıyor.
 4. My Dog Skip: Sinema filmi olduğu için duymamış olabilirsiniz. Anne ve baba, çocuklarının yalnız kalmaması için Skip adında köpek alırlar.
 5. A Dog’s Tale Filmi: Yavru köpeğin tek başına sokakta kaldığını gören adam onu sahiplenir ve adını Hachiko koymaya karar verir.
 6. Yuvaya Dönüş Filmi: Bound adlı Golden köpeği kaybolur ve yolunu bulmak için diğer hayvanlarla anlaşırlar.
 7. Top Dog Reno Filmi: Reno isimli köpek yüksek zekasıyla polislerle beraber çalışmaktadır.
 8. Otis Filmi: Çocukların Milo adındaki köpeği kaybolunca, onu aramak için seferber olurlar.
 9. Kahraman Köpek Baldo Filmi: Çok sevilen bir animasyondur ve Baldo adındaki köpeğin kahramanlıklarını anlatır.
 10. Benji Filmi: Sokakta yaşayan zeki köpek Benji, kaçırılan iki çocuğu kurtarmak için elinden geleni yapar.
 11. Marley&Me Filmi: Marley adlı köpek ve sahibinin komedi-romantik dolu yaşamını anlatır.
 12. Yağmurda Yarış Sanatı: Enzo adında köpek ve ailesinin başından geçen zorlu yaşamlarını ele alıyor.
 13. Lassie Come Home Filmi: Lassie’nin sahipleri yoksul oldukları için köpeklerini satmak zorunda kalıyorlar. Lessie yeni ailesine kavuşmak için yola çıkıyor.
 14. I’m Legend Filmi: Kurt köpeği olan Sam, sahibini korumak için elinden geleni yapar.
 15. John Wick: Filmdeki karakter ölümüne yakın Daisy adlı köpek hediye ediliyor. Film boyunca fazla görünmese de çok şeker bir köpektir.
 16. Harry Poter Filmi: Bilirsiniz ki büyük ve siyah köpek olan Fang’ı köpeğini listeye eklemesek olmazdı. İkisinin sadık ve sevgi dolu bağını göreceksiniz.
 17. Artist Filmi: Çok eski bir filmdir fakat, 10 yılın en iyileri arasında yer alıyor. Uggie isimli akıllı köpeğiyle olan yaşantısını anlatır.
 18. Bir Köpeğin Hayatı Filmi: Charlie Chaplin’in rol aldığı filmdir ve Scrabs adlı köpeğiyle beraber zorlu hayatları vardır. Sahibiyle birlikte sokakta kalıyorlar, fakat her zaman yanı başında durarak onu yalnız bırakmıyor.
 19. Geleceğe Dönüş Filmi: Sahibinin bir dakika geleceğe ışınladığı Einstein adlı köpeğiyle olan yaşantısını anlatır.
 20. Afacan Köpek Beethoven Filmi: Hem yaramaz, hem de kahraman olan Beethoven’ı izlerken çok tatlı bir köpek olduğunu fark edeceksiniz.
 21. The Adventures of Milo and Otis Filmi: Milo isimli Sarman kedi ve Otis isimli Pug köpeğinin dostluğunu anlatıyor.
 22. The Dog Who Saved Christmas Filmi: Shelby isimli köpeğin birbirinden maceralı olaylarını ele alır.
 23. 101 Dalmaçyalı Filmi: Pongo ve Perdy isimli köpeklerin yeni doğan yavrularının konusu anlatır.
 24. Arkadaşım Max Filmi: Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında birinci olan tatlı köpek Max, bu filmde başrol olarak yer almıştır.
 25. Kahraman Köpek Bingo Filmi: Sirkten kaçan Bingo isimli köpek, biraz yaramaz olsa da bir arkadaşını kurtarır ve çok iyi dost olurlar.
 26. White God Filmi: 13 yaşındaki çocuğun en yakın arkadaşı Hagen isimli köpeğidir. Hagen kaybolunca onu bulmaya çalışır.
 27. White Fang Filmi: Beyaz Diş isimli köpekle dostluk kuran adamın hayatını anlatır.
 28. Red Dog Filmi: Kamyon şoförü olan adam mola verdiği yerde Red Dog isimli köpek görür ve hayat hikayesini dinlediğinde onu çok sever.
Çizgi Film Köpek İsimleri
Çizgi Film Köpek İsimleri

Çizgi Filmlerdeki Köpek İsimleri

Çizgi film sevmeyen yoktur diye düşünüyorum. Dikkat etmişsinizdir, her çizgi filmde mutlaka köpek vardır. Sahipli veya sokak köpeği olsa da, çizgi filmdeki kişiler tarafından mutlaka isim veriliyor. Bazen farklı ve ilginç köpek isimleri oluyor ki, kulağa hoş geliyor. Merak edenler için çizgi filmlerdeki köpek isimlerini araştırdık.

 1. Snoopy Çizgi Filmi: Eski bir çizgi filmdir ve Charlie Brown’un köpeği Snoopy ile yaşamlarını anlatır.
 2. Redkit Çizgi Filmi: Çocukluğumuzun en güzel çizgi filmidir. Redkit’in Rin Tin Tin isimli tatlı köpeğiyle beraber suçluların düşmanıdır.
 3. My Dog Tulip Çizgi Filmi: Tulip adlı Alman Köpeğini kurtaran adamın hayat hikayesini anlatıyor.
 4. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı Çizgi Filmi: Max ve Luke adlı köpeklerin, diğer evcil hayvanlarla olan yaşamını anlatır.
 5. Scooby Doo Çizgi Filmi: Bazen akıllı bazen saf olan Scbooy Doo, komik halleriyle çizgi filme renk veren karakterdir. İnsan arkadaşlarıyla beraber kötü insanları bulmaya çalışırlar.
 6. Cedric Çizgi Filmi: Cedric parasız kaldığı bölümlerde, komşusunun Caligula isimli köpeğini dolaştırmaya çıkararak, karşılığında harçlık alır.

Farklı film kategorilerde yer alan köpek isimlerini listeledik. Eğer gerçek film izleyiciyseniz, filmde geçen köpek isimlerini hatırlayabilirsiniz. Köpeğinize hangi filmdeki köpek ismini vermek isterdiniz? aşağıdaki yorum kısmında görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Article by

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

How about writing a comment?