Kediler özel canlılar oldukları için sahiplenildikleri evlere şans, mutluluk, huzur ve sağlık getirirler.

Daha önce evde kedi beslediniz mi bilmiyorum ama samimiyetle söylüyorum, hiç kedi beslemeyen insanların kaybettikleri çok şey olduğunu düşünüyorum. Bir kere her şeyden önce evde kedi beslemek insanın hayata bakışını değiştiriyor, sorumluluk bilincini arttırıyor ve daha çok sorumluluk alınmasını sağlıyor. Aslında bu çocuklarda daha da işe yarıyor, bir çocuğun kedisi olduğu zaman onunla ilgilenmesi gerektiğini ve belli başlı sorumluluklarının olduğunu bilmiş oluyor.

Tabii ki kediler oyuncak, öylesine oyalanacakları bir nesne, eşya ve çocuğun ilgisini değiştirmek için bir araç değildir… Aslında çocuklar kedilerden hayvan sevgisini, hoşgörüyü, yürekliliği, merhameti ve iyiliği öğreniyorlar. Küçük yaşta hayvan sevgisi görmeyen çocuklar büyüdükleri zaman canlılara işkence, eziyet, hakaret, merhamet göstermeme, sevgisizlik vb. gibi olumsuz durumlar görünüyor. Bu durumu engellemek ve gelecek nesillere merhametli çocuklar getirmek için her evde kedi beslenmelidir.

Kedi Beslemek Şanstır
Kedi Beslemek Şanstır

Evde kedi beslemenin en güzel yanı ise mırlamasıdır. Kediler sahiplerine güvendiklerinde ve evlerinde huzurlu olduklarında motor sesi gibi gırlama sesi çıkarırlar. Bu ses öyle bir şeydir ki insanı anında rahatlatır, uzak diyarlara götürür, tüm yorgunluğu alır, stresi azaltır ve uykuyu getirir. Özellikle kediler bu sesi sahiplerinin kucaklarında, ayaklarında, omuzlarında ve kafalarında çıkarıyorsa çok şanslısınız demektir. Mesela ben gergin olduğum zamanlarda kedimden terapi alıyorum. Kısa sürede kendime gelip tekrar hayata adapte olabiliyorum. Bu yüzden kedimin şans getirdiğine inanıyorum.

Kedilerin psikolojik ve fiziksel hastalıkları iyileştirdiklerini biliyor muydunuz? Bazı insanlar buna inanmıyorlar ama gerçekten bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle psikolojik sorunları olan insanlar evlerine kedi aldıklarında kısa süre sonra iyileştiklerini ve kullandıkları hapları bıraktıklarını söylüyorlar. Aynı şekilde fiziksel hastalığı olan (astım, bronşit, grip, vücut ağrıları, kas ağrıları vb.) insanlara temas ettiklerinde gerçekten de ağrılarının hafiflediğini dile getirirler. İnsan için en önemli şey sağlık olduğu için kediler bu konuda da insanlara şans getiriyorlar.

Kedi Sahiplenmek Şanstır
Kedi Sahiplenmek Şanstır

Dini olarak Peygamber Efendimizin kedileri çok sevdiğini, saygı gösterdiğini ve kendisinin de “Müezza” adında kedisi olduğunu biliyoruz. Peygamber Efendimizin yaşadığı süreden bu zamana kadar hayvan sevgisi hep içimizde vardır. Bazı hocalar “kedi beslenen evde bereket olur” derler. Bu cümle çok doğru, çünkü kedi besleyen insanların kazandıkları paraları ve yiyecekleri bereketleniyor. Ben evde kedi beslendiğinde evin enerjisinin değiştiğine, havasının farklı olduğuna, evdeki fertlerin daha sevgi dolu hale geldiklerine ve mutluluk getirdiğine inanıyorum.

İnsanlar sokakta siyah kedi görüldüğü zaman “aaa kara kedi şanssızlık getirir bakmayalım” veya “kara kediler çok şanssızdır dokunmayalım” derler. 100 insandan neredeyse 90’ı kara kedinin şanssızlık getirdiğine öyle bir inanmıştır ki tam tersini asla düşünemezler. Hatta kedi sahipleneceklerse bile siyah kedi yerine farklı renkteki kedileri tercih ederler. Ben kesinlikle siyah kedilerin şanssızlık veya uğursuzluk getirdiğine inanmıyorum. Eğer benim gibi düşünen insanlar varsa siyah kedilerin şans getirdiklerini ve tatlı olduklarını savunacaklardır.

Article by

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

How about writing a comment?

A comment was made on "Evde Kedi Beslemek Şans Getirir!".
  • Gökhan Bektaş

    Kedi beslemeyen kedinin nası bir varlık oldugunu katiyen bilemez ben besliyorum bildiginiz terapi ve bir cok hain insandan daha iyi ve sadık güvenilir canlılar iyiki varlar