Kullanışlı kedi taşıma çantası nasıl seçilir? Büyük ebatlı çanta seçiminin artıları nelerdir ve çok daha fazla soruya yazımızda yanıt bulabilirsiniz.

Kedi taşıma çantası özellikle bizlerle birlikte seyahat eden kedilerimiz için önem kazanıyor.Kedi sahiplerinin veya kedi sahibi olmak isteyen kişilerin ilk alması gereken eşyalardan birisidir. Elbette hemen her konuda olduğu gibi kedi çantası almaya kalktığımızda da karşımıza pek çok farklı marka ve model çıkacaktır. Gerek iç hacim gerek dış görünüş ve yapımda kullanılan malzeme olsun çok fazla seçenekle karşı karşıya kalacağız. Endişeye mahal yok burada odaklanmanız gereken konu en iyisi hangisi sorusundan daha çok hangisi benim ve kedim için en iyisi sorusu olacaktır.

Sizler için birkaç markanın ergonomik taşıma çantalarını inceleme fırsatı buldum. Bunlar, fikir edinmenizde belki yardımcı olabilir.

1. Trixie Hasır Sepet Kedi Taşıma Çantası ve Evi

Trixie Hasır Sepet Kedi Taşıma Çantası ve Evi

Bu kedi taşıma çantası evcil hayvanınıza uygun hem bir taşıma çantası hem de bir ev olarak kullanılabilir. Dilediğiniz zaman evinizin veya iş yerinizin bir köşesine koyarak ona bir yatak sağlayabilir veya seyahate çıkacağınız zaman miniğimizi içerisine koyup kapısını kapatarak çanta haline getirebilirsiniz. İç hacmi son derece geniş olarak piyasada bulunmaktadır. Minik yavrumuz içerisinde çok rahat hareket edebilecektir. Doğal hasırdan üretilmiş olup sağlığa uygundur. Kapısının çelikten yapılması ekstra güven sağlayacaktır. Taşıma çantası olarak kullanılmadığı zamanlarda evde kedi evi olarak kullanılabileceğinden ekstra tercih edilmektedir. Kedi çantalarının havadar olmasını tavsiye etmiştim, bu markanın bu ürünü oldukça iyi bir performans sergiler. Hasır dış yüzeyi hava almasını kolaylaştırır. 50 cm boyunda iç hacme sahip olduğunu da belirtelim.

Pawise Kedi ve Köpek Arabası

2. Pawise Kedi ve Köpek Arabası

Köpekler için de kullanılabilen bu taşıma aracını kedi sahiplerine de tavsiye ediyorum. Bebek arabası görünümündedir. Kullanım esnasında evcil kedimizin çevreyi oldukça rahat bir şekilde izleme imkanı vardır. Tekerlekleriyle birlikte 103 cm yüksekliğe sahiptir. Kolayca katlanıp taşınabilmesi özelliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Altı kilogram ve üstü kediler için uygundur.

3. Trixie Pet Taşıma Çantası

Trixie Pet Taşıma Çantası

Bu ürün seyahat eden ebeveynler için özel tasarlanmıştır. Minik meleğimizin içerisinde kolayca hareket edebileceği kadar alana sahiptir. Üstelik 6 kilogram ve üstü kediler için de uygun olmakla birlikte kullanışlı ürünler içinde de yerini alıyor. Kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilmiş olup iç ve dış astarı bulunur. 30x33x26 cm iç haznesiyle oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Bu ürünün bir artısı ise sırt çantası olarak ayarlanabiliyor olmasıdır. Bu sayede de sizin konforunuzu da üst seviyelere çıkarır.

4. Trixie Kedi Taşıma Çantası

Trixie Kedi Taşıma Çantası

Son derece rahat ve dayanıklı bir yapıya sahip olarak bu taşıma çantasını gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Dışı bol hava alabilen ızgaralı bir yapıya sahiptir. Dört saatten uzun seyahatler için ve 6 kg üstü kediler için uygundur. 32x31x48 cm iç hacme sahip olup güzel meleklerimiz içlerinde rahatlıkla hareket edebilirler. Minik yavrumuzun girip çıktığı kapı sert plastikten üretilmiş ve güvenlidir. İçerisine ufak bir battaniye sığacak kadar alan vardır. Kedinizin konforunu arttırmak istiyorsanız içerisinde ufak bir battaniye koyup öyle taşıyabilirsiniz.

5. Ibiyaya Cupcake Love Şeffaf Kedi Taşıma Çantası

Ibiyaya Cupcake Love Şeffaf Kedi Taşıma Çantası

Bu ürün yeni nesildir ve eski kapalı kafes görünüşünü ortadan kaldırır. Gayet sempatik bir dış görünüşe sahiptir. Şeffaf dış yüzeyi sayesinde bir gezintiye çıktığınızda kedinizin dışarıyı görmesini sağlarsınız. Çanta üzerinde yeterince havalandırma deliği olması ve kullanılmadığı zamanlarda katlanarak evde çok fazla yer kaplamaması artı özelliklerindendir. Ürün boyutu 46x30x32 cm iç hacimle oldukça geniştir. Hafif olmasının yanı sıra omuz kemeri ile kolda taşınabilir.

Kedi Taşıma Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 1. Aldığımız malzeme elbet bir gün temizlenmeye ihtiyaç duyacaktır bu sebeple ilk madde olarak kolay temizlenebilir bir ürün seçmeniz sizin faydanızadır.
 2. Diyelim ki bir taşıma çantası buldunuz, fiyatı oldukça iyi. Bu durumda ucuz diye hemen almaya kalkmamalı, biraz şüpheli yaklaşmalısınız. Kediler minik gözükebilir ve evet miniktirler zaten canını sevdiklerim ama oldukça güçlü canlılar olduklarını da söylemeliyim. Taşıma çantası yeterince güçlü değilse bu durum kediniz için tehlikeli bir hal alabilir.
 3. Kedimizin yeterince hava alabilmesi gerekiyor elbette bu sebeple aldığınız çantanın yeterince hava deliği olduğundan emin olmalısınız.
 4. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu malzeme seçimidir. Zira günümüzde maliyeti azaltmak üzere kanserojen malzemeler daha sıklıkla kullanılmaya başlandı ve maalesef buna kediler için üretilen ürünlerde de rastlamak mümkün.
 5. Kullanışlı olmasının, bir diğer gereklilik olduğunu söyleyelim. Özellikle veteriner kontrollerinde size kolaylık sağlayacak taşıma çantası her tarafı açılabilen çantalardır.
 6. Minik meleğimizin bir maceraya atılmasını istemiyorsanız kilit sisteminin güçlü olduğuna dikkat etmelisiniz. Genelde kilit sistemi zayıf olan ürünler plastik aksamlı ürünler olmaktadır.
 7. Normal şartlarda alacağınız çantalar 4-6 kg kediler için üretilmiştir. Eğer kediniz 6 kilogramdan daha ağırsa daha geniş ve ona uygun çantalar almalısınız.
 8. Uzun yolculuklara çıkmayı düşünüyorsanız ve birkaç saatten fazla içerisinde kalacaksa o zaman normalden daha büyük çantaları tercih etmelisiniz. Büyük boy taşıma çantaları bu konuda daha insancıl bir yaklaşım olacaktır.
 9. İç yüzenin konforlu olması elbette önemli ki zaten kediler böyle kapalı ortamlarda kalmayı pek sevmezler. Bu sebeple iç konforu yüksek çantalar alabilirsiniz.
 10. Elde taşımak zor geliyorsa kol ve sırta asılabilen modelleri de alabilirsiniz. Bu konuda kedinizin konforunu düşündüğünüz kadar kendi konforunuzu da düşünmelisiniz.
 11. Agresif veya korkak tavırlar sergileyen kedileriniz için iç yüzeyi yumuşak olan çantalar daha kullanışlı olacaktır.

Sevimli can dostlarımızla beraber sık seyahat etmek zorunda kalıyoruz. Her an arabamız olmayabiliyor, bu tür durumlarda ise bir taşıma çantasına ihtiyaç duyuyoruz. Çevremde gördüğüm yanlış tercihlerin üzerine, tüm kedi severlere ilham vermesi adına bu yazıyı hazırlamak istedim. Konuyla ilgili fikri olan, kullandığı çantadan memnun olarak bunu herkesle paylaşmak isteyen ya da sorusu olan takipçilerimi yorumlar kısmında bekliyor olacağım. Patili günler 😊

25 yaşındayım, yönetici asistanlığı dışında kalan zamanlarımda Miyavliyo yazarlığı yapıyor ve çocuklarım ile ilgileniyorum. Golden cinsi bir oğlum ve bir çift kediciğim var. Evimde baktığım çocuklarımın dışında, sokaktaki meleklere de annelik yapmaya çalışıyorum. Miyavliyo takipçilerinin, patili dostlarımızın hayatlarına küçük/büyük herhangi bir dokunuşuna katkıda bulunmaktan çok mutluyum. Hayat, onlarla sevgiyi paylaştıkça anlamlı ❤

How about writing a comment?

Comments were made on "En İyi 5 Kedi Taşıma Çantası".
 • Nisanur

  Ben bu çantaları nerede bulabilirim?

  • Murat Dinç

   Makalenin içerisindeki pembe renkli bağlantılardan ulaşabilirsiniz.