Kedilerimize özel isimleriyle seslenmek ve cevap almak mutluluk vericidir. Eğer sizde egzotik isimler bulma arayışındaysanız, bu yazımız sizler için hazırlandı.

Kedilerin insanlarla olan dostlukları binlerce yıl öncesinden başlıyor. Kraliçelerin, firavunların yanı başlarında bulundukları biliniyor. Bu güzel dostlarımıza verdiğimiz bazı isimler bu yüzden egzotikbir hava taşıyabiliyor. Özellikle yabancı dilde kullanılan isimler, egzotik ve mistik bir hava taşımakta olduğundan kedilerimiz için iyi bir isim kaynağıdır.

İnsanlar taşıdıkları isimlerin özelliklerini ruhlarında barındırdıklarına inanırlar. Kediler, bilinen tarih kayıtlarına göre seçici varlıklardır. Yemeklerini, kalacakları evi ve tabi ki isimlerini kendilerine yakıştırmayı çok iyi bilirler. Belki de bu yüzden egzotik kedi isimleri incelendiğinde karşımıza kraliçeler, imparatorlar çıkar. Kedilerin asil duruşlarına uygun kalan bu isimler hala çok kullanışlıdır. Bazen bir isim kulağa hoş bir tını bırakır. Kediler duyma konusunda son derece hassastır. Birbiriyle uyumlu seslerden oluşan isimler karşısında kayıtsız kalamazlar. Kendini sevildiği yerde hisseden mutlu küçük dostlarımız için çok özel olabilecek isimleri sizler için araştırdık.

Varlıklarıyla çocuk veya yetişkin hepimizin hayatında mutluluk verici yere sahiptir kedilerimiz. Evdeki varlıklarını bilmek, onlarla ilgilenmek, oyunlar oynayabilmek ve dinlenebilmek çok özel değil midir? Okuldan dönen çocuklar kedileriyle oynamaya başlayarak günün yorgunluğundan kurtulabilir, stresten uzaklaşabilir. Bu sebepten sevimli ve oyunculukları mükemmel olan kedilerimiz hepimizin hayatında etkilidir. Onları sevebilecekleri adlar ile anmak ve çağırmak için sizler için oluşturduğumuz egzotik kedi isimleri listemiz, arayışlarınıza cevap olacaktır.

Hayatımızda yer bu güzel dostlarımıza verebileceğimiz isimlere bakmaya devam edebiliriz.

Egzotik Erkek Kedi İsimleri
Egzotik Erkek Kedi İsimleri
Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!

Egzotik Erkek Kedi İsimleri

 1. Chester: Biraz sinirli bir erkek kedi ile evimizi paylaşıyorsak bu isim ona çok uygun düşebilir. Özellikle acıktığında çok hırçın olabileceği ve hemen doyurulması gerektiğini unutmamalıyız.
 2. Dragon: Evet ejderhalar hayatımızın bir parçası değil fakat güçlü bir görünüşe sahip olan kedimizeçok uygun düşebilir. Özellikle siyah ve gri tüylere sahip atletik yapılı kedi dostlarımız için düşünülebilir.
 3. George: Krallıklarda bulunan şatolarda dolaşan kedileri hayal ettiğimizde, bu dostlarımıza bir kral adı vermek yerinde olabilir.
 4. Hobbit: Ufak tefek ve narin bünyeli minik erkek kedilerimiz egzotik isminin özelliklerini taşıdığını biliyor mu?
 5. King: Genel anlamda “king” kral demektir. Evimizin içinde sürekli bir yaşamı olan ve tüm ihtiyaçları karşılanarak sevilen, şımartılan erkek kedimiz için uygun bir isim olmaya aday değil mi?
 6. Leo: Güçlü fiziksel özellikleri ve ataları olan aslanlardan gelen erkek kedimiz için kısa, telaffuzu kolay ve çok uygun bir isim.
 7. Sezar: Kedilerin hükümdarların yanında yer aldığını bildiğimize göre, tarihin en güçlü imparatorlarından olan “Sezar” in adı da egzotik kedi isimleri arasında olduğu unutulmamalı.
 8. Sfenks: Mısır tarihinde kutsal kabul edilip cennetin muhafızları olarak bilinen kedileriçin anlamlı bir isim olarak kullanabiliriz bu ismi.
 9. Crips: Her ne kadar çeteci bir anlamı olsa da kulağa hoş gelen bir yanı olduğunu düşünüp kedimize bu şekilde seslenebiliriz.

En Egzotik Erkek Kedi İsmi: “Zeus”

 En yüce tanrının adını vermiş olduğumuz kedimiz, bu ismin getirdiği farklı, asil ve umursamaz bir duruş sergileyebilir. Bu isim sizce de Ruhlarında yer alan asaleti gösterebilecek özellikte değil mi?

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
Egzotik Dişi Kedi İsimleri
Egzotik Dişi Kedi İsimleri

Egzotik Dişi Kedi İsimleri

 • Artemis: Uzun ve yumuşak tüyleri olan güzel kedimize egzotik isim düşünüyorsak mitolojiden ilham alabiliriz.
 • Jüliet: Kedilerimizin en büyük zevki onları uzun ve sıkılmadan sevmemizdir. Tıpkı Jüliet gibi, eğer istedikleri ilgiyi göremezlerse kendilerini hatırlatmayı minik bir pati vuruşuyla hatırlatacaktır.
 • İzabel: Esmer ve yeşil gözlü bir kedi için neredeyse harika bir isimdir. Egzotik isimler içinde en hoşa gideni bu olabilir, ne dersiniz?
 • Venüs: Kediler güzelliklerine düşkündür. Venüs ise güzellik tanrıçası olduğuna göre, kediler ruhlarında biraz Venüs’ü taşıyor olabilir mi?
 • Eftelya: Kediler sudan fazla hoşlanmasalar bile, bir denizkızı ismiyle çağırılmak hoşlarına gidebilir.
 • Süreyya: Bakışları hüzünlü prenses olan Süreyya, kedilerin masum ve güzel bakışlarına atıf yaparak verebileceğimiz egzotik kedi isimlerinden birisidir.
 • Elizabeth: Kraliçelerin yanında yer aldıklarını biliyoruz kedilerin. Bu yüzden en bilinen kraliçelerden olan Elizabeth en çok kullanılan isimler arasında yer alır.
 • Cleopatra: Mısır hanedanında kediler kutsal varlıklardır. Cennetin kapılarını koruduklarına inanılır. Mısır’ın en önemli imparatoriçesinin ismi ile seslenilmek onlarında hoşuna gidiyor olmalı.
 • Pandora: Büyük sırlar taşıyan efsanevi Pandora kediler için de sıra dışı bir isim olabilir, ne dersiniz?
 • Afrodit: Güzelliğin en doğru tanımlaması bu isimde saklanmıştır. Cinsine bakmadan gösterişli ve asil dişi kedimiz için en egzotik sayılabilecek isimdir, sizce bu isimle çağırılmak onun da hoşuna gitmeyecek mi?

En Egzotik Dişi Kedi İsmi: “Angel”

Pek çok dilde melek kelimesi kullanılır. Kedilerimiz yapıları gereği uysal, asil, sakin olmaları sebebiyle bu ismi sonuna kadar kullanmayı hak ediyorlar. Sizce de öyle değil mi?

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Hayatlarımızın önemli bir yerinde bulunan dost canlısı, neşe kaynağı sevimli kedilerimiz için egzotik isim önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Kimsenin duymadığını düşündüğünüz yepyeni isimleri mutlaka paylaşmalısınız. Yorumlarınız ile kedileri için en egzotik dişi kedi ismi arayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?

Comments were made on "En Güzel Egzotik Kedi İsimleri".
 • hasret

  Miyavliyo canooo on numara isimler ellerine sağlık

 • Kardelen

  Bence çok güzel isimler.