Dünyanın en özel ev arkadaşı kedilerimiz. Kedilerimiz için farklı isimleri gözden geçirip, karakterine en yakın ve onu en iyi anlatan ismi hadi bulmaya çalışalım.

Çocuk veya yetişkin olalım, evimizde bizlerle birlikte vakit geçiren ve yalnızlığımıza ortak olan dostlarımızdır kedilerimiz. Onlara duyduğumuz sevgiyi anlatabilmek biraz zor gibi gözükebilir, evlerimize ilk geldiklerin onlara nasıl sesleneceğimizi pek bilmeyiz. Belki de sırf bu yüzden ortak dil gibi pisipisi diye çağırırız. Sonra onlarla tanışıp, huylarını öğrenmeye başladıkça da isimlerini bulup artık o şekilde seslenmeye başlıyoruz.

Evimizi paylaşan bu harika canlılar ile iletişim kurmanın en kolay yolu adıyla çağırmaktır. İsim seçerken bazen kulağımıza en hoş gelen seslerden oluşmasını tercih ederiz. Belki de kendi çocuklarımıza veremeyeceğimiz isimler seçeriz. Evlerimiz çocuklarımızla ve kedilerimizle bambaşka bir neşeli alanlar haline gelir. Hele kedimizin ismini çocuğumuz verirse hem daha eğlenceli hem de daha yaratıcı isimlerle karşılaşabiliriz. Yeni konuşmaya başlayan bebekler heceleri kısa ve birleştirerek söyler ‘mama mama’ gibi; kedimizde bu tatlı seslere karşı tepki veriyorsa neden ismi “ mamma” olmasın?

Bazı isimler hem dişi hem de erkek kediye konulabilir. Burada bazen cinsiyet değil, kedimizin ismini beğenmesini düşünebiliriz. Örneğin ilk kez adını “gece” koyduğumuz halde kedimiz tepki vermiyorsa ismini beğenmemiş olabilir. Unutmayalım ki kediler her şeyi seçebilirler. Sevdikleri şekilde çağırılmaları halinde bizlere hemen yanaşıp, kucağımıza çıkabilecekleri gibi, hoşlarına gitmemesi durumunda dönüp bakmayabilirler.

Bu yüzden cool kedi isimlerini bir araya getirerek, sizlere sunmak ve paylaşmak istedik. Listemizde en cool kedi isimleri bulabilir hatta onlara da okuyarak hoşlanıp hoşlanmadıklarını anlayabilirsiniz. İşte cool kedi isimleri listemiz.

En Cool Kedi İsimleri
Cool Erkek Kedi İsimleri
Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!

En Cool Erkek Kedi İsimleri

 1. Azman: Erkek kedilerimiz için belki de en kolay bulduğumuz ama bir o kadar da sevimli isimlerden biridir “Azman”. Dinlenirken ve sevilirken çıkardığı o güzel melodik sesleri aklımıza getirmiyor mu?
 2. Buğday: Yanımızda güzel sarıdan turuncuya dönen renkleri tüyleriyle dolaşan güzel erkek kedimiz için verebileceğimiz, tınısı kulaklara hoş gelen bir isimdir.
 3. Bay Miyav: Evimizin küçük çocukları kedisine “Bay Miyav” diye seslenmeyi çok seviyor. Siyah tüylerinin arasında beyaz papyon gibi tüyleri asil bir duruşu gösterdiği için olabilir mi?
 4. Mavilim: Kedilerin göz renkleri farklılık gösterse bile, belki de dilimize en çok yerleşen dişi veya erkek ayırmadan söylenen isimlerden biri de “Maviş”. Üstelik bunu bazen yeşil gözlü kedilerimiz için bile söyleyebiliyoruz.
 5. Topik: Erkek ve birazda tombul bir kedimiz varsa adının “ Topik” olması şaşılacak bir şey olmamalı. Tombik isminin biraz değişmiş hali diyebiliriz.
 6. Şimşek: Enerji dolu, yerinde durmadan sürekli oyun peşinde koşan minik bir yavru kedinin bundan daha güzel taşıyacağı bir isim olabilir mi?
 7. Kuzu: Uzun ve beyaz kıvır kıvır tüyleri olan bir kediye sahipsek, bize ilk çağrıştırdığı isim bu olacaktır.
 8. Karam: Gece kadar siyah tüylerinin arasında parıldayan bir çift yeşil gözün karşılığı kara olabilir. Ama bize ait bir güzellik olduğundan “Karam” diye çağırmak ayrı bir keyif neden olmasın?
 9. Ares: Kediler genetik olarak savaşçı yapıya sahiptir. Hareketli ve biraz yaramaz bir erkek kedimiz varsa bu isim onun için biçilmiş kaftan gibi oturabilir üzerine.
 10. Cazgır: Kıpır kıpır, yerinde duramayan ve sürekli bizleri şaşırtan halleriyle cool erkek kedimize “Cazgır” diyebiliriz.
Bu yazımız tam Hayvanseverlere göre !  Sinek kuşu hakkında birbirinden ilginç bilgiler

En Cool Erkek Kedi İsmi: “Bıdık”

Bıdık her an kendisini sevdirmeye çalışan, uysal, sevimli, mutluluğunu belli eden bir erkek kedi ismidir.

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
Cool Dişi Kedi İsimleri
Cool Dişi Kedi İsimleri

En Cool Dişi Kedi İsimleri

 1. Alina: Küçük kızların sevdiği, minik yavru kedimize Latince “yabancı” ismini koyabiliriz. Bu isimle ona seslenmemiz yavrumuzu aslında bizden olduğunu hissettirmeye yetecektir.
 2. Nala: Bu ismin tam karşılığı olmayabilir. Ama bebeklerin yeni konuşmaya başladığında çıkardığı seslere benzerlik gösterdiği göz önüne alınırsa; ilk sesleniş ile kedimize ismini koymuş olabiliriz.
 3. Pembiş: Patilerinin pembeliğini ve minicik dokunuşlarını hissettiğimiz yavru kedimiz pembiş ayaklarıyla kucağımızda huzurlu dakikalar yaşayacaktır.
 4. Sarışın: Sarı beyaz tüyleri olan, sevimli ve huzurlu kedimize yakışan cool bir isim. Ona her seslenişimizde yanımıza gelip mutlu mırıltılarını sunacaklar.
 5. Tontiş: Kedilerimiz yemek yemeyi ve süt içmeyi çok severler. Uykuyu da ne kadar sevdikleri düşünülürse, tontiş karınlarını sevmek o kadar uzak sayılmaz.
 6. Elsa: Küçük prensesimiz kendi ismini bizden her duyduğunda sevinçle yanımıza gelecek, “Elsa” çocuklarımızın severek dişi kedilerine koydukları isimlerden birisi olmaya devam ediyor.
 7. Missi: Yeni konuşmaya başlayan çocuklarımızın olduğu bir evde yaşayan minik, güzel dişi kedilerimizi pisipisi diye çağırmak zor olabilir. Bebeklerin en kolay söyleyebildiği kelimelerden biri de” Missi”. Bebeğimizle büyüyecek olan yavru kedimiz için harika bir isim değil mi?
 8. Bulut: Özellikle beyaz tüyler taşıyan kedilerimiz için verilebilecek en cool isimlerden biridir.
 9. Karamel: Hafif turuncu renkleriyle tatlı karameli hatırlatan bir arkadaşımız için isim aramaya fazla gerek yok sanırım. Kendi ismini seçmiş gibi gözüküyor.
 10. Cookie: Kurabiye kadar çok sevildiklerini bilmenin duygusunu taşıyan dişi kediler için düşündüğümüz bir isimden güzeli olmamalı.

En Cool Dişi Kedi İsmi: “Prenses”

Kediler ruhlarında bir asalet taşır. Seçen olma özellikleri vardır. Bu asaleti düşündüğümüzde, dişi kedilere Prenses ismini çok güzel taşır.

Bu yazımız tam Hayvanseverlere göre !  Burmese Kedisi
Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Hayatımızın sevimli paylaşımcıları olan kedilerimiz için derlediğimiz bu isimlere sizler de öneride bulunabilirsiniz. Özellikle yeni bir kedi sahibi olacaksanız, çocuklarınız ile yeni ve değişik isimler keşfedebilir ve cool kedi isimleri olarak önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Keşiflerinizi paylaşabilmek için önerilerinizi bekliyoruz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?