Miyavliyo ❤️
Dişi Kedi Kızgınlık Döneminde Kulak Çubuğuyla Rahatlatmak

Dişi Kedi Kızgınlık Döneminde Kulak Çubuğuyla Rahatlatmak

Evimizin vazgeçilmezleri haline gelen kediler, zaman zaman kızgınlık dönemine girerler. Pek çok kedi sahibi kızgınlık döneminin nasıl atlatılması gerektiği konusunda bilgi sahibi değil. Kızgınlık dönemlerinde kedileri rahatlatmanın farklı yolları vardır. Bunlardan bir tanesi de kulak çöpü ile rahatlatma yöntemidir. Peki, kedi kızgınlık dönemindeyken kulak çubuğu ile nasıl rahatlatılır?

Her canlıda olduğu gibi kedilerde de çiftleşmek doğal bir ihtiyaçtır. Ancak kedilerin yılda 2 kez doğum yaptığı bir gerçektir. Bu durum göz önüne alındığında, evi bir anda kedi topluluğu istila edebilir. Bu yüzden dişi kedinizi kızgınlık döneminde farklı yöntemlerle rahatlatmak gerekir. Bu yöntemlerden bir tanesi de kulak çöpü olarak bilinir. Ancak kedinizin cinsel ihtiyacını kulak çöpü ile gidermeye çalışmak son derece yanlıştır. Bununla beraber kedinizin kızgınlık dönemini kulak çubuğu ile geçirmeye çalışmak , kediniz ile sizin aranızdaki ilişkiyi farklı bir boyuta taşıyabilir. Kediniz sizi sürekli cinsel arzusunu tatmin edecek bir varlık olarak görebilir. Bu durumla karşı karşıya kaldığınızda hayat sizin için normalden çok daha fazla zorlaşır. Bunun yerine kızgınlık döneminin geçmesini beklerken ona ihtiyacı olan şefkati vermenizi tavsiye ederiz. Kızgınlık döneminde diğer bir yöntem olarak da kedinizin tüylerini çok fazla olmamak kaydıyla ıslatarak kendisini yalamak için zaman harcamasını sağlamak olabilir. Yine de ben kulak çubuğu kullanmak istiyorum diyorsanız, kedinizi kulak çöpü ile nasıl tatmin edeceğinizi kısaca anlatalım.

Dişi Kedi Kızgınlık Dönemi
Dişi Kedi Kızgınlık Dönemi

Bu işlemi yapmak için kulak çubuğu, doktor eldiveni ve zeytinyağına ihtiyacınız var. Önce doktor eldivenini giyin. Daha sonra kulak çöpünü zeytin yağına batırın. Erkek kedi ensesinden ısırdığı için, dişi kediyi ense kökünden yakalayın. Kediniz enseden yakalandığında içgüdüsel olarak poposunu havaya kaldıracaktır. Kulak temizleme çubuğunun pamuklu ucunu sonuna kadar kedinin vajinasına sokun ve vibrasyon yapın. Bu esnada kedinizden alışık olmadığınız sesler duyacaksınız; sakın korkmayın. Bu hareketten sonra kediniz sakinleşecektir.

Kedinizi kızgınlık döneminde rahatlatmanın diğer bir yolu da ona rahatlatıcı müzikler dinletmektir. Sakinleştirici müzikler kedinizin de sakinleşmesini sağlar. Bu sayede de kızgınlık dönemi daha rahat atlatılır. Bununla birlikte kızgınlık dönemi sürecinde kedinizin enerjisini atabileceği oyunlar oynamanız da yararlı olacaktır. Oyunlar sayesinde yorulacak ve kızgınlık dönemini normalden daha rahat atlatacaktır.

Kedilerde Kızgınlık Dönemi Kaç Gün Sürer?

Kedilerde kızgınlık süresi birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişiklik gösterir. Yine de standart bir kızgınlık süreci 4 ile 7 gün arasındadır. Bunun yanında kedi kızgınlık dönemleri kedi cinsiyle orantılı olarak da değişebilir. Bir örnek verecek olursak; Van Kedilerinde kızgınlık dönemi 4 günken, American Bobtail Cinsi Kedilerde bu süreç ortalama olarak 5 gün sürmektedir.

Dişi Kedilerde Kızgınlık Dönemi
Dişi Kedilerde Kızgınlık Dönemi

Kedilerde Kızgınlık Belirtileri

Kızgınlık dönemine giren kediler çok tuhaf ve gerektiğinden daha yüksek sesler çıkarır. Bunun yanında fazlasıyla cana yakın tavırlar sergilerler. Kızgınlık dönemindeki dişi kedi devamlı olarak size sürtünme ihtiyacı duyar. Yalnızca size değil, bu dönemde kediniz bulduğu her şeye sürtünecektir. Bu hareketi yaparken arka ayaklarını ve kuyruklarını havaya kaldırırlar. Ev kedilerinde bu dönemde her zamankinden çok daha fazla dışarı çıkma eğilimi görülür. Bu nedenle sıklıkla pencere ve kapılara saldırırlar. Dışarı çıkmak istemelerindeki amaç, kendilerine çiftleşecek bir erkek kedi bulabilmektir. Bu nedenle kediniz kızgınlık dönemindeyken pencere ve kapı güvenliğini her zamankinden daha sıkı tutmanızı tavsiye ederiz. Kedilerin evden sıklıkla kaçmaları kızgınlık dönemlerinde daha çok görülmektedir. Kedilerin kızgınlık dönemi belirtilerinin cinsiyete bağlı olarak değişiklik gösterdiğini de vurgulamak istiyoruz.

Elbette kedilerin dünyası burada yazılanlar kadar standart değil. Siz de dişi kedi kızgınlık döneminde kulak çubuğuyla rahatlatma konusunda deneyim sahibiyseniz, çocuğunuz için fedakarlıklarınızı diğer anne babalara paylaşabilir, bu süreci daha kolay atlatmalarına yardımcı olabilirsiniz. Yorumlar kısmından benimle görüş ve soru paylaşmaktan çekinmeyiniz. Pati dolu günler dilerim.

Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı

Ceren Derya Taşyürek

25 yaşındayım, yönetici asistanlığı dışında kalan zamanlarımda Miyavliyo yazarlığı yapıyor ve çocuklarım ile ilgileniyorum. Golden cinsi bir oğlum ve bir çift kediciğim var. Evimde baktığım çocuklarımın dışında, sokaktaki meleklere de annelik yapmaya çalışıyorum. Miyavliyo takipçilerinin, patili dostlarımızın hayatlarına küçük/büyük herhangi bir dokunuşuna katkıda bulunmaktan çok mutluyum. Hayat, onlarla sevgiyi paylaştıkça anlamlı ❤

Yorumunu Ekle