British Shorthair göz renkleri hakkında yazımızda bilgiler vermeye çalıştık. Bu sevimli ve sempatik kedilerin göz renkleri hakkında bilgiler yazımızda…

British Shorthair görünümleri ve şuh bakışlarıyla büyüleyici bir etkiye sahip kedilerdir. Sadece bakışlarıyla bile insanı etkisi altına alabilen bu cins kedilerin göz rengi en çok merak edilenler arasında. Sevimli yüzlü, anlamlı bakışlı bu özel kedilerin ne tür göz rengine sahip olduklarınızı öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. British Shorthair göz rengi nedir? başlıklı yazımızda bu cins kedilerin nasıl göz rengine sahip oldukları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

British Shorthair‘ın göz renkleri, bu ırktaki kedilerde çok merak ediliyor. Muhteşem ve dünyanın belki de en anlamlı bakışına sahip kedilerinden biri olan British Shorthair’ın göz renkleri incelendiğinde bu kedilerin göz renkleri genelde altın sarı, zümrüt yeşili, bakır, turuncu, kehribar ve mavi tonlarda olduğunu görürüz.

Görüldüğü gibi kendileri gibi göz renkleri de sıradan ve olağanüstüdür. Cinslerine göre değişebilen tüy renkleri de gözleriyle birlikte güzelliklerine ayrı bir anlam katmaktadır. Bakışları ile bizi bir kere de etkisi altına alan British Shorthair, göz renkleri ile de bizden artı puan alıyor.

British Shorthair Göz Rengi Ne Zaman Belli Olur?
British Shorthair Göz Rengi Ne Zaman Belli Olur?

British Shorthair Göz Rengi Ne Zaman Belli Olur?

British Shorthair göz renklerinin ne zaman belli olduğu ile ilgili bir soru aklınıza takılabilir. Buna genel olarak cevap vermek gerekirse tüm kedi cinslerinden yola çıkarak bu sorunun cevabını verebiliriz. Kedilerin göz rengi ilk doğduklarında mavi renktir. Hemen hemen tüm kediler genelde bu renk gözle dünyaya gelir.

British Shorther göz rengi de yeni doğduklarında genelde mavidir. Yavru kedilerin gözlerinin doğduklarında mavi olmasının nedeni, gözlerindeki melaninin henüz çalışmamasıdır. Melanin, kedilerin gözlerinde iris bölgesinde pigment oluşumudur. Melanin yoğunluğuna göre kedilerin göz rengi oluşur.

Yavru kedilerde melanin henüz oluşmadığı için yavru kedilerin göz rengi sadece mavidir. Gelişmeye ve büyümeye başladıklarında göz renkleri de yavaş yavaş belirecektir. British Shorthair yavru olduğunda gözleri mavi olabilir. Bu sizi yanıltmasın. Zaman içinde bu göz rengi doğal olarak mavi olarak kalabileceği gibi başka renge de dönüşebilir. Kediniz büyümeye ve gelişmeye başladıkça göz rengi de net bir şekilde belirecektir.

Article by

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

How about writing a comment?

Comments were made on "British Shorthair Göz Rengi Nedir?".
 • Fidan Doğan

  Benim kedimin bı gözü yeşil mavi biritij kedim normal mi bu

 • gülşen

  Kaç aylıkken göz rengi değişir?

  • Can

   Ortalama 5-6 ay