Albino kuş cinsi, diğer kuşlara göre farklı özelliklere ve dış görünüşe sahiptirler. Tüy renkleri tamamen beyazdır ve parlaklığıyla dikkat çekerler.

Hayvanlar aleminde kedilerden sonra en değişik hareketli olan canlılar hiç şüphesiz kuşlardır. Gözleri küçücüktür ama bakışları o kadar güçlüdür ki o an ne yapmak istedikleri hiç belli olmaz. Aniden üstünüze uçabilirler ya da hedef şaşırtarak minicik gagalarıyla sizi ısırmaya çalışırlar. Aslında bu hareketlerini hafife almamak lazım, çünkü gagaları o kadar sağlamdır ki gerçekten can acıtabilirler.

Her kuşun karakteri farklı olduğu için bazıları yerinde duramazken, diğerleri ise kafeslerinde uslu uslu oturarak vakit geçirmeyi tercih ederler. Kuş sahiplenmeden önce kendi karakterinizi göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Eğer yoğun hayatınız varsa, sakin ve ilgiden pek hoşlanmayan kuşu tercih etmenizi öneririz. Tam tersi gün içerisinde sürekli evdeyseniz, hareketli ve enerjisi yüksek kuşu seçebilirsiniz.

Kuş cinsleri arasından Albino’yu tercih ederseniz gününüzün çoğunu evde geçirmelisiniz, çünkü yalnız kalmaktan nefret ederler ve oldukça hassas kuşlardır. Eğer bu şartlara uyuyorsanız ve Albino kuş cinsi sahiplenecekseniz, tamamen beyaz renkli olduğu için evinizde beyaz bir meleğin sürekli uçacağını bilmelisiniz. Albino kuşları, kırmızı gözleri ve beyaz tüyleri sayesinde “tavşan kuşu” olarak da bilinir. Yaradılışları gereği diğer kuş cinslerinden daha zekilerdir ve küçük zeka oyunları oynamaya bayılırlar.

Albino kuşunuzun tüy rengine göre isim seçmeniz daha mantıklı olacaktır. Kendi ismini benimsemesi ve tepki vermesi için kısa, anlaşılır ve tekrarlayabileceği isim tercih etmelisiniz. Eğer Albinonuza herhangi bir isim bulamadıysanız, sizler için birbirinden güzel ve söylenmesi kolay isimler seçtik. İşte Albino muhabbet kuşu isimleri;

Dişi ve Erkek Albino Kuşu
Dişi ve Erkek Albino Kuşu
 1. White: İngilizce dilinde beyaz.
 2. Weıss: Almanca dilinde beyaz.
 3. Bardhe: Arnavutça dilinde beyaz.
 4. Belyy: Rusça dilinde beyaz.
 5. Blanche: Fransızca dilinde beyaz.
 6. Wınkel: Almanca dilinde melek.
 7. Angel: İngilizce dilinde melek.
 8. Belle: Fransızca dilinde güzel.
 9. Pamuk
 10. Kartopu
 11. Nadide
 12. Köpük
 13. Milk
 14. İnci
 15. Sabun
 16. Balon
 17. Şeker
 18. Zambak
 19. Prenses
 20. Casper
 21. Krema
 22. Sütbeyaz
 23. Rüzgar
 24. Alaska
 25. Sütlaç
 26. Pandora
 27. Kabarık
 28. Şarap
 29. Yulaf
 30. Pastel
 31. Melek
 32. Pırıltı
 33. Kaymak
 34. Papyon
 35. Sakız
 36. Dondurma
 37. Bulut
 38. Salep
 39. Simli
 40. Keşkül
 41. Gazoz
 42. Hayalet
 43. Peynir
 44. Frozen
 45. Parfüm
 46. Şampanya
 47. Yıldız
 48. Vanilya
 49. Bıcırık
 50. Sprite
 51. Hamur
 52. Sisli
 53. Pudra
 54. Boya
 55. İrmik
 56. Pırlanta
 57. Yoğurt
 58. Ayaz
 59. Badem
 60. Karanfil
 61. Fırtına
 62. Muhallebi
 63. Puding
 64. Papatya
 65. Şerbet
 66. Yağmur
 67. Sihir
 68. Salep
 69. Kristal
 70. Labne
 71. Yumoş
 72. Mayonez
 73. Kurabiye
 74. Bembeyaz
 75. Dolunay
 76. Işık
 77. Tebeşir
 78. Fındık
 79. Lokum
 80. Mantı

İlgili Yazı: En Güzel Beyaz Muhabbet Kuşu İsimleri

En Güzel Dişi Albino Kuş İsmi: Kristal

Dişi Albino Kuş sahiplendiyseniz, beyaz tüylerine en yakışır isim “Kristal” olacaktır. Albinoların parlak, bakımlı ve kadifeli tüyleri olduğu için tıpkı kristal gibi görünümü vardır. Kızınıza uygun isim bulamadıysanız, bizim önerimizi kullanabilirsiniz.

En Güzel Erkek Albino Kuş İsmi: Fırtına

Erkek Albinolar daha hareketli ve oyuncu olduklari için “Fırtına” ismi oğlunuza uygun olacaktır. Hem söylenmesi kolay hem de kulağa hoş geldiği için kuşunuz rahatlıkla ismini algılayacaktır. Bu sayede bir süre sonra ismini tekrarlamaya ve farklı kelimeler söylemeye başlayacaktır.

Article by

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

How about writing a comment?