Albino kuş cinsi, diğer kuşlara göre farklı özelliklere ve dış görünüşe sahiptirler. Tüy renkleri tamamen beyazdır ve parlaklığıyla dikkat çekerler.

Hayvanlar aleminde kedilerden sonra en değişik hareketli olan canlılar hiç şüphesiz kuşlardır. Gözleri küçücüktür ama bakışları o kadar güçlüdür ki o an ne yapmak istedikleri hiç belli olmaz. Aniden üstünüze uçabilirler ya da hedef şaşırtarak minicik gagalarıyla sizi ısırmaya çalışırlar. Aslında bu hareketlerini hafife almamak lazım, çünkü gagaları o kadar sağlamdır ki gerçekten can acıtabilirler.

Her kuşun karakteri farklı olduğu için bazıları yerinde duramazken, diğerleri ise kafeslerinde uslu uslu oturarak vakit geçirmeyi tercih ederler. Kuş sahiplenmeden önce kendi karakterinizi göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Eğer yoğun hayatınız varsa, sakin ve ilgiden pek hoşlanmayan kuşu tercih etmenizi öneririz. Tam tersi gün içerisinde sürekli evdeyseniz, hareketli ve enerjisi yüksek kuşu seçebilirsiniz.

Kuş cinsleri arasından Albino’yu tercih ederseniz gününüzün çoğunu evde geçirmelisiniz, çünkü yalnız kalmaktan nefret ederler ve oldukça hassas kuşlardır. Eğer bu şartlara uyuyorsanız ve Albino kuş cinsi sahiplenecekseniz, tamamen beyaz renkli olduğu için evinizde beyaz bir meleğin sürekli uçacağını bilmelisiniz. Albino kuşları, kırmızı gözleri ve beyaz tüyleri sayesinde “tavşan kuşu” olarak da bilinir. Yaradılışları gereği diğer kuş cinslerinden daha zekilerdir ve küçük zeka oyunları oynamaya bayılırlar.

Albino kuşunuzun tüy rengine göre isim seçmeniz daha mantıklı olacaktır. Kendi ismini benimsemesi ve tepki vermesi için kısa, anlaşılır ve tekrarlayabileceği isim tercih etmelisiniz. Eğer Albinonuza herhangi bir isim bulamadıysanız, sizler için birbirinden güzel ve söylenmesi kolay isimler seçtik. İşte Albino muhabbet kuşu isimleri;

Dişi ve Erkek Albino Kuşu
Dişi ve Erkek Albino Kuşu
  1. White: İngilizce dilinde beyaz.
  2. Weıss: Almanca dilinde beyaz.
  3. Bardhe: Arnavutça dilinde beyaz.
  4. Belyy: Rusça dilinde beyaz.
  5. Blanche: Fransızca dilinde beyaz.
  6. Wınkel: Almanca dilinde melek.
  7. Angel: İngilizce dilinde melek.
  8. Belle: Fransızca dilinde güzel.
  9. Pamuk
  10. Kartopu
  11. Nadide
  12. Köpük
  13. Milk
  14. İnci
  15. Sabun
  16. Balon
  17. Şeker
  18. Zambak
  19. Prenses
  20. Casper
  21. Krema
  22. Sütbeyaz
  23. Rüzgar
  24. Alaska
  25. Sütlaç
  26. Pandora
  27. Kabarık
  28. Şarap
  29. Yulaf
  30. Pastel
  31. Melek
  32. Pırıltı
  33. Kaymak
  34. Papyon
  35. Sakız
  36. Dondurma
  37. Bulut
  38. Salep
  39. Simli
  40. Keşkül
  41. Gazoz
  42. Hayalet
  43. Peynir
  44. Frozen
  45. Parfüm
  46. Şampanya
  47. Yıldız
  48. Vanilya
  49. Bıcırık
  50. Sprite
  51. Hamur
  52. Sisli
  53. Pudra
  54. Boya
  55. İrmik
  56. Pırlanta
  57. Yoğurt
  58. Ayaz
  59. Badem
  60. Karanfil
  61. Fırtına
  62. Muhallebi
  63. Puding
  64. Papatya
  65. Şerbet
  66. Yağmur
  67. Sihir
  68. Salep
  69. Kristal
  70. Labne
  71. Yumoş
  72. Mayonez
  73. Kurabiye
  74. Bembeyaz
  75. Dolunay
  76. Işık
  77. Tebeşir
  78. Fındık
  79. Lokum
  80. Mantı

İlgili Yazı: En Güzel Beyaz Muhabbet Kuşu İsimleri

En Güzel Dişi Albino Kuş İsmi: Kristal

Dişi Albino Kuş sahiplendiyseniz, beyaz tüylerine en yakışır isim “Kristal” olacaktır. Albinoların parlak, bakımlı ve kadifeli tüyleri olduğu için tıpkı kristal gibi görünümü vardır. Kızınıza uygun isim bulamadıysanız, bizim önerimizi kullanabilirsiniz.

En Güzel Erkek Albino Kuş İsmi: Fırtına

Erkek Albinolar daha hareketli ve oyuncu olduklari için “Fırtına” ismi oğlunuza uygun olacaktır. Hem söylenmesi kolay hem de kulağa hoş geldiği için kuşunuz rahatlıkla ismini algılayacaktır. Bu sayede bir süre sonra ismini tekrarlamaya ve farklı kelimeler söylemeye başlayacaktır.

Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

Bu İçerik Hakkında Bir Yorum yazmaya ne dersin?