Muhabbet kuşlarını seviyor ve yakından ilgileniyorsanız, isim konusunda fikirlere açıksınız demektir. Sizler için sarı muhabbet kuşu isimleri araştırdık.

Hayvanlar aleminin içerisinde en saykosu ve huzur veren canlılardan birisi de muhabbet kuşlarıdır. Minik bedenleriyle herkesi kendilerine hayran bırakabilir ve kolaylıkla sevdirebilir. Küçük gözleri, burnu, ayakları ve ağzıyla büsbütün muhteşem varlıklardır. Muhabbet kuşunuz varsa, onu sevmek için parmağınızı uzatırsınız ya ısırır ya da kafasını hemen sürtmeye başlar. Onunla oyun oynamak için can atarsınız ama onun keyfi yoksa sizi pişman edebilir. Yüksek sesle ötmeye başlar veya ilginç akrobatik hareketler yaparak sizi şaşırtabilir. Hele ki evinizde köpek veya kedi besliyorsanız, muhabbet kuşu ile aralarındaki iletişimi görmek için can atarsınız.

Tüylü dostlarınız, kuşa dikkatli bakar ve ona zarar veremeyeceğini bildikleri için sevmiş gibi yaparlar. Aslında onları baş başa bıraktığınızda aralarında bir anlaşmazlık çıkabilir veya istemeden birbirlerine zarar verebilirler. Muhabbet kuşu çok çeviktir ve uçabildiği için tüylü dostunuza karşı kendini kolaylıkla koruyabilir. Yine de kuşunuzun kafesini güvenilir bir yere koymaya ve sürekli olarak oturduğunuz odaya yerleştirmeye dikkat etmelisiniz. Hele ki iki tane kuşunuz varsa, evdeki dostunuzu kışkırtabilirler veya tatlı atışmalarda bulunabilirler.

Zamanla birbirlerine alışacaklarına ve uyum sağlayacaklarına emin olabilirsiniz. Muhabbet kuşunuza koyacağınız isim, sanki çocuğunuza vereceğiniz isim kadar önemlidir. Her ismin bir anlamı vardır ve canlının davranışlarını bile değiştirebilecek enerjileri vardır. Son derece sakin muhabbet kuşunuz varsa ve ona ağır isimler verirseniz, ona her seslendiğinizde davranışlarının zamanla değiştiğine şahit olabilirsiniz. Bunların yerine kuşunuzun tüy rengine ve karakter özelliklerine yakışır şekilde basit isimler seçebilirsiniz.

Muhabbet kuşunuzun konuşması veya en azından birkaç kelime öğretmek istiyorsanız; öncelikle adını, diğer kelimelerden ayırt etmesi gerekmektedir. Uçan dostunuza bir veya iki heceli, kolaylıkla söylenebilen, aynı zamanda kulağa hoş gelen ve sahip olduğu renkleri yansıtan ismi tercih etmelisiniz.

Bazı insanlar kuşlarına insan isimlerini veriyorlar, fakat biz bunu doğru bulmuyoruz. Kuşlar insan ismini sanki ona öğretiyormuş gibi düşüneceği için kendi ismini benimsemeyebilir. Kuşunuz ömür boyu adıyla yaşayacağı için seçici ve dikkatli isimler seçmeye özen göstermelisiniz.

Mesela sarı muhabbet kuşunuz varsa aklınıza gelen sarı nesneleri farklı eklerle birleştirip, ortaya değişik isimler çıkarabilirsiniz. Aklınıza hiçbir isim seçeneği gelmezse sizler için birbirinden güzel isimler bulduk. İşte sarı muhabbet kuşu isimleri;

Sarı Renk Muhabbet Kuşu
Sarı Renk Muhabbet Kuşu
 1. Güneş
 2. Altın
 3. Limon
 4. Bonibon
 5. Aydınlık
 6. Balon
 7. Misket
 8. Bilye
 9. Nergis
 10. Lutino
 11. Gündüz
 12. Kayısı
 13. Gold
 14. Maya
 15. Boncuk
 16. Elma
 17. Reçel
 18. Ateş
 19. Jelibon
 20. Mücevher
 21. Buğday
 22. Çekirdek
 23. Safran
 24. Patates
 25. Cips
 26. Işık
 27. Şeker
 28. Kibrit
 29. Sakız
 30. Muz
 31. Sarım
 32. Karamel
 33. Sonbahar
 34. Cino
 35. Tarçın
 36. Bal
 37. Puding
 38. Ihlamur
 39. Omlet
 40. Viski
 41. Yellow
 42. Krep
 43. Hardal
 44. Sunset
 45. Lokma
 46. Sarımsı
 47. Pırıl
 48. Neşe
 49. Poğaça
 50. Simli
 51. Badem
 52. Kraker
 53. Muffin
 54. Gözleme
 55. Fıstık
 56. Gofret
 57. Ayçiçek
 58. Lale
 59. Taksi
 60. İçki
 61. Yumurta
 62. Margarin
 63. Lokum
 64. Saman
 65. Kurabiye
 66. Zerdeçal
 67. Sarışın
 68. Tahıl
 69. Emoji
 70. Parlak
 71. Papatya
 72. Mısır
 73. Tereyağ
 74. Kavun
 75. Zerde
 76. Turta
 77. Susam
 78. Arpa
 79. Sapsarı
 80. Çıtır
 81. Bisküvi
 82. Sarıpella
 83. Çizi
 84. Macun
 85. Petek
Article by

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

How about writing a comment?

A comment was made on "En Güzel Sarı Muhabbet Kuşu İsimleri".
 • Almina💞🤍

  İsimler harika değişik ama güzeller herkese tavsiye ederim çok muhteşem🥰💞💕🤍🤭😅