Muhabbet kuşları bazen komik, bazen de yaramaz olabiliyorlar. Uçan dostlarımız için birbirinden güzel yeşil muhabbet kuşu isimlerini araştırdık.

Muhabbet kuşu sahibiyseniz, evinizde huzurlu dakikalar geçtiğini tahmin ediyoruz. Genellikle eviniz hiç sessiz olmaz, tam aksine kuşunuzun ötme sesleri komşuya kadar gider. Bu güzel ses, diğer sesler gibi insana ve ortama rahatsızlık vermediği için hiçte kulağa kötü gelmez. Minik gözleri, burnu ve gövdesiyle size o kadar tatlı gelir ki onu incitmekten korktuğunuz için sevmekten çekinebilirsiniz. Kuşunuzun kafesini nereye koyduğunuz, tıpkı nerede yaşadığınız kadar çok önemlidir. Evin en hareketli bölgesine koyarsanız, kuşunuz hiç susmaz ve sürekli öttüğü için neden böyle yaptığını düşünürsünüz. Hatta acaba bir rahatsızlığı mı var? diyerek bilirkişilere bile danışırsınız.

Tam tersi olarak da kuşunuzun yerini sessiz bölgeye yerleştirirseniz, bu sefer de hiç ötmez ve sesini çıkarmadığı için de merak edersiniz. Dostunuzun psikolojik rahatlığı için evin en güzel ve huzurlu bölgesine kafesi yerleştirmelisiniz. Bu sayede kuşunuz sadece sizinle iletişim kurmak isteyince ötecektir ve sessiz kalmayacaktır. Mesela sürekli olarak salonda oturuyorsanız, hiç kullanılmayan odaya kafesi koymak yerine, salonun köşesine veya camın önüne yerleştirebilirsiniz. Kuşunuzun etrafı seyretmesi ve canının sıkılmaması da çok önemlidir.

Evinize muhabbet kuşu aldıktan sonra yapmanız gereken ikinci şey ise ona güzel ve anlamlı isim koymaktır. Kuşunuzun tüy rengine göre isim bulmalı ve dış görünüşüne uyumlu olacak şekilde isim seçenekleri düşünmelisiniz. Muhabbet kuşunuzu konuşturmak istiyorsanız; kısa ve söylenmesi kolay isimler bulmalısınız. Bu sayede ismini hemen ezberleyecektir ve onunla konuştuğunuzu ya da adını söylediğinizi kolaylıkla ayırt edecektir. Hatta bazı muhabbet kuşlarına ”senin adın ne?” diye sorulduğunda bile ismi kısa olduğu için zorluk çekmeden ismini söyleyebiliyor. Zeki kuş yetiştirmek için mutlaka isim aşamasına dikkat etmelisiniz.

Mesela yeşil tüyleri olan muhabbet kuşu aldıysanız, onun rengini betimleyecek ve aynı zamanda da kulağa hoş gelecek isimler türetmelisiniz. Yeşil tüylerinin arasında farklı renkler bulunuyorsa, illa ki yeşili andıracak isim koymanız gerekmiyor. Onun yerine yeşil rengin yanına hece ekleyerek, iki renkli isimler bulabilirsiniz. Bulduğunuz isim seçeneklerini sesli bir şekilde telaffuz ederek, kuşunuzun nasıl bir tepki vereceğini de izlemelisiniz. Kuşunuz anlamaz diye görmezden gelmeyin, çünkü onlar o kadar zeki canlılardır ki her türlü kelimeyi algılarlar ve ötmeyle tepki verirler. Onunla sürekli konuşursanız, iletişim kurduğunuzu anlar ve davranışlarıyla size karşılık verecektir. Minik dostunuz için yeşil muhabbet kuşu isimleri listesi hazırladık ve beğeneceğinizden çok eminiz. İşte o isimler;

Yeşil Renk Muhabbet Kuşu
Yeşil Renk Muhabbet Kuşu
 1. Yosun
 2. Çimen
 3. Marul
 4. Çiçek
 5. Boncuk
 6. Jelibon
 7. Kına
 8. Yeşilim
 9. Boya
 10. Pastel
 11. Elma
 12. Fesleğen
 13. Yaprak
 14. Zümrüt
 15. Misket
 16. Hulk
 17. Bezelye
 18. Manzara
 19. Yeşilhan
 20. Mango
 21. Nane
 22. Kivi
 23. Biber
 24. Zeytin
 25. Maydanoz
 26. Mücevher
 27. Doğa
 28. Bitki
 29. Fosfor
 30. Yakut
 31. Yeşim
 32. Bonibon
 33. Tropikal
 34. Şeker
 35. Sünger
 36. Karpuz
 37. Shrek
 38. Mercimek
 39. Fidan
 40. Ispanak
 41. Brokoli
 42. Fıstık
 43. Üzüm
 44. Sakız
 45. Ela
 46. Kurdele
 47. Lime
 48. Kaktüs
 49. Green
 50. Yeşilcan
 51. Palmiye
 52. Söğüt
 53. Şeflera
 54. Kekik
 55. Roka
Article by

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

How about writing a comment?