Miyavliyo
Kedim Öldü! Ölen Kedisini Unutamayanlar Ne Yapmalı?

Kedim Öldü! Ölen Kedisini Unutamayanlar Ne Yapmalı?

En yakın arkadaşınızı, kedinizi kaybetmenin ne büyük bir acı olduğunu biliyoruz. Bu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatmak için neler yapacağınızı bilmek ister misiniz?

Evcil hayvanını kaybetmek aileden birini kaybetmek gibi hissettirirken bu acıyla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bütün gün oyunlar oynadığımız, evin her köşesinde koşuşunu izlediğimiz kedimiz öldüğünde ne kadar büyük bir boşluk yaşadığınızı anlayabiliyoruz. Özellikle sosyal medya hesabımıza gelen ‘kedim öldü ne yapacağım’, ‘ölen kedimi unutamıyorum depresyondayım’ ve benzeri mesajlarınız bizi çok üzdü.

Kedisini kaybeden tüm takipçilerimizin acısına ortak olduğumuz gibi onlar için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda sizlerin acısını bir nebze de olsa hafifletecek tavsiyeler verdik. Çok zor bir dönemden geçtiğinizin farkında olarak bu dönemi en sağlıklı şekilde nasıl atlatabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

Peki, kedisi ölenler neler yapmalı? Bu süreci nasıl atlatmalı? Acınızı paylaşmak için sizlere aynı dönemlerden geçen insanların hikayelerinden ve bu dönemleri nasıl atlattıklarından bahsetmek istedik. İşte kedisini kaybedenler için önemli tavsiyeler…

Kedim Öldü Unutamıyorum!

Kedi sahiplendiğinizde onun tüm sorumluluğunu üstünüze alıyor ve her anında yanında oluyorsunuz. Mamasını, suyunu, oyuncaklarını büyük bir heyecanla aldığınız anlar vardır. Günün yorgunluğunu kedinize sarılarak atlattığınız dönemler olmuştur. Onlar en iyi arkadaşınız, dostunuz, ailenizden biri olur. Bu nedenle kediniz öldükten sonra hemen unutmanız elbette çok zor olacaktır. Büyük bir boşluk hissiyle birlikte evcil hayvanınızı çok özleyeceğiniz bir süreç bu. Kedinizle birçok anınız olması, uzun zaman birlikte vakit geçirmeniz onu hemen unutmanıza engel olacaktır.

Bu dönemde öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor; oldukça normal bir süreçten geçiyorsunuz. Kedinizi kaybettikten sonra hemen unutmanız, o acıyı hemen bastırmanız zordur. Tıpkı en sevdiğiniz arkadaşınızdan kopmuşsunuz gibi bir his yaşıyor olabilirsiniz. Bu hissin hiç geçmeyeceğini de düşünüyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu geçici bir süreç. Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmeniz ve toparlanmanız gerekiyor. Kendinizi buna hazır hissettiğiniz an yavaş yavaş normal yaşantınıza dönmelisiniz.

Kedim Öldü Unutamıyorum!
Kedim Öldü Unutamıyorum!

Yaşadığınız süreçle ilgili aynı dönemden geçen ve bu yaşadıklarınızın normal olduğunu gösteren hikayelerden bahsetmek istiyoruz.

Sosyal medya hesabımıza mesaj atan Büşra Ö. kedisini kaybetmenin acısını şöyle anlattı:

Kedimi sahiplendiğimde henüz 4 aylıktı. Hareketli, oyun oynamayı çok seven kıpır kıpır bir kediydi. Kısa sürede bana alıştı ben de ona. Sınava hazırlandığım için derslerime odaklanmam gerekse de ben onu hiç ilgisiz bırakmadım. Kedim de beni bu dönemde hiç yalnız bırakmamıştı. Neşeli, hareketli kedim bir gün enerjisini kaybetti, Hiç yerinden kalkmadı, bütün gün bir şey yemedi. Normalde öyle değildi. Onu ilgisiz bıraktığımı düşünerek vicdan azabı çektim saatlerce ilgilendim ama yerinden kalkmadı. Veterinere götürdüğümde viral enfeksiyon olduğunu söyledi. İğne yaptı ancak eve geldiğimizde kedim hala halsizdi. Hiç mama yemedi sadece su içiyordu. Ölmeden önce ağlayarak kedimi odama aldım bütün gün yanımdan ayırmadım. Son miyavlayışlarını hala unutamıyorum. Ölen kedimi unutamıyorum, ne yapmam gerek lütfen yardım edin.

Kedisi Ölen Takipçimiz Büşra Ö.

Diğer takipçimiz Özgür E. kedisinin ölümünü bize şöyle anlattı:

Sürekli apartmanın önüne gelen siyah tüylü, şişman çok sevimli bir kedi vardı. Diğer kedilerle çok kavga ediyor diye onu yanıma aldım. Başlarda çok iyiydi, yemek yiyordu oyun oynuyordu alışmıştı bana. Sonra kedimin zayıflamaya başladığını fark ettim. Mamasını sevmediğini düşünüp farklı bir mama aldım. Ama yine de yemedi. Daha fazla zayıflamadan veterinere götürdüm kedi lösemisi teşhisi koydular. Daha önce kontrollerini yaptırmadığım için vicdan azabı çekiyorum ne yapabilirim?

Kedisini Kaybeden Takipçimiz Özgür E.

Kedi sahiplendikten sonra bütün sorumluluğunu alarak elinizden geleni yaparsınız. Kediler de tıpkı insanlar gibi çeşitli hastalıklar veya kazalar sebebiyle hayatını yitiyor. Bu süreçte kendinizi suçlamadan, sakin bir şekilde bu acı ile yüzleşmeniz gerekiyor. Çok üzgün olduğunuzda size iyi gelen şeyler var. Eğer konuşmak içinizi rahatlatıyorsa mutlaka acınızı sevdiklerinizle paylaşın. Bu acıyı duymak, hakkında konuşmak iyi gelmiyorsa bir süre konuşmayın. Kafanızı boşaltabileceğiniz aktivitelere yönelebilirsiniz. Kitap okuyun, film izleyin, sevdiklerinizle zaman geçirin. Acınızı ancak yüzleşerek atlatabilirsiniz. Bu dönemi kabullenin ve atlatmaya karar verin. Bir süre sonra daha sakin bir döneme gireceksiniz.

Kısırlaştırma Sonrası Kedim Öldü

Kediler farklı sebeplerle yaşamını yitirebilir. Bu nedenle sahiplendikten sonra sağlık kontrollerinin kesinlikle yapılması gerekir. Nadiren karşılaşılan bir durum olsa da kısırlaştırma sonrasında kedilerin ölmesi mümkündür.

Kısırlaştırma ameliyatı öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bununla birlikte yanlış operasyon kedinin ölmesine sebep olabiliyor. Kısırlaştırma sonrasında veteriner hekimlerin söylediklerini harfiyen uygulamalısınız. Kediniz muhtemelen ameliyat sonrası sizinle eve döner. Eğer hekiminiz kontrol altında olması gerektiğini söylemişse başından ayrılmayın, ilgilenin ve şefkat gösterin.


Eğer kediniz kısırlaştırma ameliyatı sonrasında aşağıdaki belirtileri gösteriyorsa mutlaka veterinere götürmeniz gerekiyor.

 • titreme
 • kusma
 • iştahsızlık
 • kilo kaybı


Dikişlerini aldırmak için zamanını geçirmeden onu doktoruna götürün ve bu süreçte hiç yalnız bırakmayın.

Kısırlaştırma sonrası kedinizi kaybetmeniz düşük bir ihtimaldir. Ancak bu ameliyatı yaptırmış olmanız sizin suçunuz değil. Kedinizin ölümünün ardından acınızla yüzleşin ve onun yokluğunu kabullenin. Yerini dolduramayacağınızın farkında olmanız acınızı hafifletecektir. Bu dönemde sevdiklerinize zaman ayırın ve teselli almaktan çekinmeyin. Yaşadığınız acıyı hafife alan ve canınızı sıkacak konuşmalar yapacak insanlarla bir süre iletişim kurmayın. Bu tarz yaklaşımlar kendinizi daha kötü hissetmenize sebep olacaktır.

Rüyada Ölen Kedimi Gördüm

Hayvanlar ve insanlar arasındaki bağ saf ve güçlüdür. Bu sevgi giderek artar ve kediniz sizin bir parçanız haline gelir. Evinizde ona ait eşyalar, telefonunuzda onun resimleri ve videoları olur. Gün içinde yaşadığınız stresi ona sarılarak atlatırsınız. Böyle bir bağınız varken onu kaybetmek elbette çok zor bir döneme girmenize sebep olacaktır. Bu süreçte kedinizi rüyanızda görmeniz yaşadığınız acı ve hatıralarınız sebebiyle normaldir. Bilindiği üzere rüyalar bilinçaltının yansımasıdır.

Çok özlediğiniz ve yerini doldurmadığınız kedinizin ölmesi üzerine rüyanıza girmesinin normal olduğunu unutmayın.

Rüyada Ölen Kedimi Gördüm
Rüyada Ölen Kedimi Gördüm

Rüyada görmek onu daha çok özlemenize sebep olacaktır. Kediniz öldükten sonra atlatamıyor, rüyanızda görüyor ve bu boşluğu nasıl dolduracağınızı bilmiyorsanız yapabileceğiniz bazı şeyler var.

 1. Bu dönemde kedinin eşyalarını görmek sizi daha çok etkiler. Mümkün olduğunca onun uyuduğu odada uyumamaya çalışın.
 2. Eşyalarını uzaklaştırmaya kıyamasanız da bu eşyalar psikolojinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Mama kabını, yatağını, oyuncaklarını sahipsiz kedilerle paylaşın. Unutmayın ki bunlara ihtiyacını olan onlarla sevimli dostumuz var. Hem onlara hem kendinize iyi gelecek bir adım atarak eşyalarını görmemeye çalışın.
 3. Kedinizin resimleri ve videoları mutlaka telefonunuzda vardır. Bu güzel anılarınıza bir süre bakmayın. Bu dönemde elinizden geldiği kadar onu hatırlatan şeylere bakmayın.
 4. Size kaybettiğiniz kedinizi hatırlatabilecek diğer şeylerden uzak durun. Bu bir müzik parçası, bir film olabileceği gibi kedinizin tırmalayarak iz bıraktığı bir koltuk da olabilir.

Rüyalarınıza girmesinin en büyük sebebi bunlardır.


Kedinizi kaybettikten sonra bu acıyı paylaşmak ve aynı dönemden geçen insanlardan tavsiyeler almak size iyi gelecektir. Eğer siz de kedinizi kaybettiyseniz, bu acıyı yaşadıysanız, yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kedisi ölen ziyaretçilerimizden bu dönemde neler yaptığını, nasıl atlattığını diğer takipçilerimizle paylaşmasını rica ediyoruz, böylece onların acılarına ortak olabiliriz. Desteğe ihtiyacınız varsa bizlere her konuda yorumlardan veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
Burcu Gezgin

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

106 yorum

 • Ben hayatım boyunca hep minik dostlarımızı sevdim ve korudum. Az önce kedim ‘Pakize’ bağırmaya başladı birden bire, tam olarak nerede olduğunu kestiremedim. Kardeşimin yatağının altından çıktı ve oracıkta kıpırdaman yatıyordu. Sadece yardım istercesine bağırıyordu. Elime almak istedim ve… ellerimde cansız bedeni kaldı meğer son nefesini veriyormuş. Şuan çok kötüyüm, onu çok seviyorum… 24.02.2021

 • Benim minicik kedim bugün öldü. Bugün sabahtan çok halsizdi, hiçbir şey yemedi, birkaç yudum suyu bile zor içti. Sonrasında kustu. Gün boyu halsiz yattı. Birkaç gün önce diş tedavisi yapılmıştı. Dişleri yenilendiği için rahatsız zannettim. Akşamüstü veterinere götürdüm. Bir iğne yaptı ve birkaç saate düzelir dedi. Ama o yine halsiz uyudu. Yine gittik veterinere. Susuz kaldığı için serum takıldı ve 2 saate kalmadan acı haber geldi. Tarifsiz bir acı benim için. Minicik daha 4 aylık bir kediydi. Yatağımda benimle uyurdu. Gözlerim şişti ağlamaktan. Kabullenmek çok zor…

 • Benim canım kedime 20 ocak 2021 tarihinde, akşam saatlerinde araba çarpmış. Sonra da onu hiç umursamadan çöpün kenarına atmışlar. İnsan bir veterinere götürür, hiç mi insanlık kalmadı. Sanki bir eşya gibi çöpün kenarına atmak nedir yaaa. Ölen kedim ile birlikte üç tane daha kedim var, üçü de kardeşlerini unutamadılar. Çok sessizler hiç keyifleri yok çok üzüldüm ölmesine kıyamam üstelik donmuştu yüzünde kan vardı unutamıyorum onu sürekli resimlerine bakıyorum ağlıyorum geceleri ağlamaktan uyuyamıyorum lütfen yardım edin 💜

  • Çok üzüldüm. Ben de bu sabah kedimi bir araba kazasında kaybettiğimi öğrendim. Hiç iyi değilim ve bunu 10 yaşındaki oğluma nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum…

  • Aynı benim başıma geleennnnn. Bende her gün Ağlıyorum hergüünnn kahroluyoruuuuuuuuummmmM kara oğlumm küçük pirensiimm özlümeeeee.

 • Benim küçük Minnak kediciğim daha 10 aylıktı. Dün onu kayıp ettim. Çok derin bir acı yaşıyorum. Onu çok özlüyorum. Bütün gece ağlamaktan kendimi durduramıyorum. Evin her yeri onun izleri onun hatıraları ile dolu. Sevgilimden ayrıldığımda çok aşırı üzülmüştüm. Meğerse o acı bunun yanında hiç bir şeymiş. Hiç dayanamıyorum ya. O şuan soğuk karlı yerin altında. Ellerimde avuçlarımın içinde onun çaresizce kıvranarak can verişini çaresizce hüngür hüngür ağlayarak seyretmek inan çok zor çok acı bir duyguydu. 😢😭 Balımı çok seviyorum.

 • Kedim Maya dişi onu sahiplendiğinde 55 günlüktü. Annemin bir tanıdığının kedisinin yavrusuydu, ilk defa kedi sahipleniyordum ama çok dikkat ediyor uğraşıyordum. Çok tatlı ve yaramaz bir kediydi. Bana sanki annesiymis gibi davranıyordu. Ne zaman yatağıma uzandığımı görse yanımda bitiyor, karnıma yada boynuma yatıyordu. Onu çok seviyordum, sanki bundan önceki hayatımda sürekli Maya varmış gibi hissediyordum. Karantinadan ötürü vaktimin çoğunu onunla geçiriyordum. Ben üzgün olsam bile bir şekilde beni güldürüyordu.

  Bir gün karnında bir şişlik gördüm babama söyledim veterinere götürdük veteriner gaz var dedi ama sanki karnının arka tarafına yakın bir yerde bir sıvı olduğunu söyledi. Biz eve dönünce Mayaya sıcak su torbası ve banyo yaptırdık çok tatlı gözüküyordu hala saniye saniye aklımda. Bunca uğraştan sonrada karnındaki şişlik inmeyince bir daha gittik veterinere, bize kabız olduğunu söyledi ilaçlı iğne vurdu karnına zeytin yağıyla masaj yapın dedi biz de yaptık ama yine etki etmedi. Sonra Mayanın kanını aldılar ve incelediler eğer kanında parazit varsa 3 hafta yoksa 1 haftada iyileşir dediler, bizde güvendik çünkü Maya hala çok hareketli ve oynaktı. Bizim bir Muhabbet kuşu var Bugi onu uçarken izlemeyi çok severdi. Karnı şişken bile onu izlerdi. Ertesi gün veteriner aradı kanında parazit yokmuş dedi sevindik ama Maya bu sefer yemek yememeye başladı . Bizde o 1 haftalık tedavi sürecinde bunu söyledik onlarda sıvı mama yedirdiler Maya yiyordu bizde seviniyorduk. Ama mayada bir şeyler vardı hareketsizleşmeye başlamıştı, veteriner karnında bir sıvı olduğunu hissettiğini söyledi ve onu üniversite deki kampüse götürmenizi söyledi. Bizde onayladık götürdü orda bir tane profesör baktı ve bu karnındaki sıvıdan örnek aldı ve kanını aldı Kanında yok denilen kan paraziti kanında varmış.

  Biz bunu çok önemsemedik ama profesörün dediğine göre FİP(kedi koronası) olabilir dedi test yaptı. Adam söylediğine göre çok arada kalmış ola da bilirmiş olmaya da bilirmiş dedi ve bize uyutmamızı söyledi. Ben çok sinirlendim benim canımdan çok sevdiğim kızıma nasıl bunu yaptırabilirdim ki? Kedim her gün iğne vurdular serum taktılar sıvı mama yedirdiler ağzına şırıngayla veriyorlardı. Bundan önceki gece Maya çok halsizdi tüm odaları gezdi sonra yatağımda yatıyordum yanıma geldi ve o yorgun haliyle yatağıma çıktı. Göğsüme oturdu ve bana baktı, sanki bir şey demek istiyor gibiydi. Tabi anlamadım onu sevdim biraz sonra göğsümden inip yanıma yattı. Sabah kalktığımda kucağımın dibindeydi, mayayı dürttüm ama hareket yoktu, imkan veremedim ölmüş olabileceğine. İnanıyordum demek son defa bakışlarıymış bana, canım kızım seni çok özlüyorum. Yatağım boş, kum kabının olduğu yer boş, aklımdan çıkmıyor. Onu çok ama çok özlüyorum. Onu ne kadar sevdiğimi daha iyi anladım ama artık kızım yok. Öldüğü zaman onu bir çarşafın içine koydum ve bahçeye gömdüm, keşke burada olsa…

  • Bizimde kedimizde FIB ten öldü. 3 hafta oldu ve hala kendimizi toparlayamadık, çok acı bir şey. Çaresini de bulamadık, on gün boyunca iğne oldu ama maalesef onu kaybettik. Diyebilirim ki dünyanın en büyük acısını yasadık, hala onu unutamıyoruz 🥺🥺

  • Başın sağolsun. Bende bugün kaybettim dumanımı, içim yanıyor ağlamaktan gözlerim şişti 😭😢

  • Başınız sağolsun ben de bugün 7 yıllık kedimi kaybettim. Çok üzgünüm. Bir sürü hatıra yaşadık onunlar, ismi de Niko’ydu. Ailemizin göz bebeği idi. Allah bizlere sabır versin. Kedilerde öldükten sonra cennete gidemese bile, vazifelerini yaptıkları için Ruhları lezzet alacağı bir aleme gidiyormuş. En doğrusunu Allah bilir tabi ki. Çok geçmiş olsun, gerçekten kalbinizden bir parça kopmuş gibi hissediyorsunuz. Ben de ağladım. 🙁

 • Kızımı Bihterimi kaybedeli yaklaşık 18 saat oldu. O kadar derin bir boşluktayım ki yerime sığamıyorum. Hıçkıra hıçkıra ağlıyorum saatlerce. Uyku uyumayı suç görüyorum kendime. Nasıl atlatırım nasıl alışırım hiç bilmiyorum. O sesi hareketleri o bal suratı hala gözümün önünde. Sabah yataktayken bir an onun sesini duyar gibi oldum, yataktan nasıl sıçradım bilemezsiniz. Ne olur bir yol gösterin, bir akıl verin yoksa ben akıl sağlığımı kaybedeceğim.

  • Benim güzel kızımın adı da Bihter’di. Pazartesi günü kayboldu aradık ama bulamadık sonra dün bahçe duvarımızın yanında ölüsünü buldum. O kadar üzgünüm ki onun her hareketi gözümün önünde. Çok ani oldu daha küçücüktü. Geçen yıl gelmişti kapımıza henüz minik bir bebekken. Onu sahiplenmeden önce hiç düşünmezdim aramızda böyle kuvvetli bir bağ olacağını onu böyle çok seveceğimi. Ama şimdi onu o kadar çok özlüyorum ki.

   • Neden ölmüş, ayni şekilde ölü buldum. Sadece burnunda kan vardı.. başka hiç bir şey.. 😢

  • Bende aynı şeyi yaşıyorum tam olarak sizden 1 gün önce kaybettim ve artık rüyamda görmeye başladım. 🐈‍⬛💔😞

  • Ayşenur kardeşim benim kedim Munuş 2 gün önce öldü. Onu el kadarken bir ağacın dibinde buldum. Hiç gözleri yoktu, tamamen akmıştı. Veterinere götürdüm orada 1 ay kaldı gözleri düzelmedi aldım eve getirdim 14 yaşında olmuştu bir gün çok fazla su içmeye başladı adeta suyun başında uyuyordu hemen götürdüm tahlil yapıldı karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu 1 haftalık tedaviden sonra düzelir gibi oldu bu arada zayıflamaya başladı tediden bir hafta sonra bir gün fenalaştı koşturdum ama veterinerde öldü 2 gün oldu öleli baçeye gömdüm şu an sizinle aynı duygular içindeyim. 14 yıl yaşadı sanki içimden bir şeyler koptu çaresizlik çok zor kardeşim sabır.

 • 2-3 saat önce 6 aylık kedimi kaybettim. Dun bütün gün uyudu, ne su ne mama yemedi. Zorla sevdiği yaş mamadan alıp şiringayla yedirdikten hemen sonra kustu. Onu sıcak tutmak için sıcak su torbası hazırlayıp yanına koydum fakat o sürekli yerde yatmak istiyordu. Gece sürekli kustuğunu duydum kalkıp ilgilendim. iki gündür aralıksız nöbetçi veteriner aramama rağmen asla açık bir yer bulamadım. İki gün yasak olduğu için dışarı çıkmak bir hayli zordu. Sabah kalkıp baktığımda yerde hareketsiz şekilde yatıyordu. Ağzından salyalar akmış kendi kusmuğunda boğulmuş gibiydi su içirmeye çalıştığımda tekrar kustu ve kucağımda kas katı kesilerek öldü. O manzara hala aklımdan çıkmıyor. Vicdan azabi çekiyorum evde ki bütün herkes perişan oldu aşırı mutsuzum. Hemen onu hatırlayacak şeyleri göz önünden kaldırdım. Bir yandan ağlarken diğer yandan son kalan mamasını sokak kedilerine verdim. gerçekten bundan sonra hayvan beslememeye ant içtim. Bu acıyı bir kere daha yaşayacak olma ihtimali bile beni paramparça ediyor.

 • Annesiyle üç kardeş olarak sokağa bırakmışlar. Bir tanesi yanıma geldi daha bir aylık kendi kendime beni sen besle diyor galiba dedim o kadar sevimli ki evime getirdim. Öyle sevdim ki bir çok kedi besledim bu başkaydı. Allahım bundan kötü acı göstermesin 4 aylık oldu kolumdan başka yerde yatmaz ben nereye gitsem takip eder öyle akıllıydı ki saklambaç oynayan bir çocuktu onu çok sevmemin sebebini anladım ona doyamayacakmışım. Evim yol kenarı onu benden kopardı düşüncesizin birisi. Kulağımda sesi. Aklımdan çıkaramıyorum, her yerde o var. Ponçik hayalin yanımdamıdır diyorum konuşuyorum o varmış gibi nasıl unuturum veya içimin acısı azalır mı. Allahım sen yardım et.

 • Kedim öldü içinde parazit varmış fark etmedik 2 aylık ti kıpır kıpırdı çok halsizleşti ve veterinere götürdük serum verdi iğne yaptı, Ertesi sabah öldü gömdük canım çok acıyor çok büyük boşluk var içimde her yer onun fotolarıyla dolu. Ne yapmalıyım ona çok alışmıştım çok üzülüyorum.

 • Bizde bu soğuk buz gibi havada kapımızın önünde yavru küçük el kadar kedi bulduk. Daha zor yürüyordu gözleri açıktı çok tüyleri vardı bunu eve aldık besledik koşup oynamaya başladı bizleri çok seviyordu kedi yatağı maması oynamasına iki top aldık odanın içinde onlara vurup pesinde koşturup oynuyordu, aileden birisi gibi çok sevdik akışmıştık birbirimize. Evin neşesi mutluluğu olmuştu, bizleri güldürürdü. Daha 38 gün geçti maalesef kardeşim kanepenin altından elbise almış, kedide kanepenin içine eğilmiş bakıyormuş kediyi görmemiş kanepeyi kapatınca boynu kanepenin arasına sıkışmış öldü. Nasıl tatlı şirin sevimli kediydi, evimizin yeni doğmuş bebeğiydi. Öyle sevmiştik her şeyden koruyorduk dikkatli oluyorduk ama öldü, kaç gündür resimlerine videolarına bakıp bacım, kardeşim ve ben ağlıyoruz. Dayanamıyorum ne acısı nede oynadıklarımız aklımdan kalbimden çıkmıyor. Bacım mamasını, oyuncaklarını ve kedi yatağını yanına koyup uyuyor ve hep ağlıyor. Canımızdan can gitti. Neden böyle oldu kazadan mı dikkatsizlik mi, kadar mi, ömrü mü doldu. Küçücüktü bebekti daha ciğerimiz içimiz yandı, 38 günde doyamadık öyle acı çekiyoruz ki yiyip içemiyoruz, neşe mutluluk kalmadı 🙁

 • Merhabalar. Kedimi kaybedeli iki gün oldu. Geçen sene sahiplendiğimde 4 aylıktı. Kendisi inanılmaz şirin sevgi arsızı sürekli miyavlayarak benimle konuşan bir kediydi. 2-3 hafta önce kadar iştahı kesildi hep yatıyor ve hiç hareket etmiyordu. Viral enfeksiyonu olduğunu öğrendik. İlaç kullandığı halde enfeksiyonu arttı fakat biraz hareketleri iyileşmeye başlamıştı. Hiç olmazsa birkaç gün mama yediğini görmüştüm. İki gün önce atak geçirerek öldü. Onun cansız bedenini salmış vücudunu görmek bende travmaya sebep oldu. Her ne yaptıysak geri dönmedi. Belki de kurtuldu dediğim bir noktadayım. Acı çekmesinden hastalıklarla boğuşmasındansa kurtulması daha iyi diyorum fakat onu görememek sarılamamak çok kötü çok özlüyorum sesini mırıldanmalarını… ışıklar içinde uyusun canım oğlum. Gerçekten çok zor.

 • Allah rahmet eylesin herkese öncelikle. Bende 2 buçuk senelik kedimi işte tam da bugün kollarımda can çekişe çekişe öldü. Hayatımda bu kadar kötü bir an yaşamadım, hayata tutunduramadım. Ne yapacağım, sanki bütün duygularım söküp atılmış gibi çok çaresizim 😢😢

  • Bizim kedimizde dün öldü. Çocuklar tedavi altına alındı diye biliyor söyleyemiyorum, hasta diye ağlayan çocuklar öldüğünü duyarsa mahvolurlar. Gelince şöyle yapacağız böyle yapacağız deyip duruyorlar ben ne yapacağım? Bir söylesem, öyle söylemesem bekliyorlar.

 • Benim sokak kedime araba çarptı iş yerinde besliyordum. Kanlar içinde kaldı eve götüremedim diye vicdan azabı çekiyorum. İntihar etmek istiyorum.

  • Başınız sağolsun ben de bugün 7 yıllık kedimi kaybettim. Çok üzgünüm. Bir sürü hatıra yaşadık onunlar, ismi de Niko’ydu. Ailemizin göz bebeği idi. Allah bizlere sabır versin. Kedilerde öldükten sonra cennete gidemese bile, vazifelerini yaptıkları için Ruhları lezzet alacağı bir aleme gidiyormuş. En doğrusunu Allah bilir tabi ki. Çok geçmiş olsun, gerçekten kalbinizden bir parça kopmuş gibi hissediyorsunuz. Ben de ağladım. 🙁

   • Ben de kedimi kaybettim. Adı Chedjou (şedju) 5 yaşındaydı Antalya Yenimahalle ilkokulunun yakınlarında kaybettim. Kaç günlerdir arıyoruz. Simsiyah Bombay bir kediydi ve karnına doğru azcık beyazlık vardı. Gören olursa lütfen bilgi versin. Onu kaybetmekten çok korkuyorum lütfen!

 • Kedimi sahiplendiğimde 2 aylık falandı, hatta daha küçüktü. Benim oğlum çok gençti bir buçuk yaşında öldü. 4 gün oluyor onu kaybedeli, evimiz birinci kat olduğu için dışarı çıkma imkanı vardı. Tuvaletini yapıp az da gezip geliyordu, bir gün yine dışarı çıktı. 1. gün gelmedi onu her yerde aradık. Evde apartmanda dışarda bahçede yok çıldıracaktım. 3. Gün yan komşumuz geldi kedime araba çarptığını onu da arabanın altında ölü bulduğunu söyledi ama hala bir umut benim kedim değildir diye dua ediyorum. Komşumuza sormaya korkuyorum, fotoğrafını görünce bu kediydi ölen diyecek diye korkuyorum. Ne yapmalıyım, her gün ağlıyorum duramıyorum neyi görsem aklıma kedim geliyor, ne yapmalıyım cevaplarsanız çok sevinirim.

 • Kedimle ilk karşılaştığında daha 4 aylıktı ve çok korkaktı, ama bir anda benim arkama sığındı ben okuldan gelirken her zaman kapının önünde karşılıyordu ve her zaman ayak ucumda uyuyordu. Sonra kedim evimin tam arkasında 5-6 metrelik bir çukura düştü, camdan tabi ona yemek uzatıyorum iple en sonunda merdiven alıp aşağı indim ama orada o vahşileşmişti beni tanımadı ve kaçtı. Sonra onu orada göremedim her halde gitti diye düşündüm gittiği için yemek vermeyi kestim ama o hala aşağıdaymış ben bilmiyordum aşağıdan ölü kokusu geldi kafamı camdan çıkarttığımda açlıktan ölen kedimi gördüm.

 • 19 tane kedim var. Maddi durumum iyi değil, zar zor bakabiliyorum. Elime gecen parayla mama alıyorum ama yetişemiyorum. Kedimin 3 tanesi 7 aylıktı çöpten veya birisi tarafından verilmiş çiğ tavuk yemişler yedikleri ilk gün tavuk kustular. Biri onun ertesi günü öldü diğer 2’side 2 gün sonra sarı kusuyorlardı ölü gibi yatıyorlardı. Maddi durumum olmadığı için kaç tane veteriner aradım bakamayız ücretsiz dediler. Kırıkkale belediye Veterinerini aradım arabamız bozuldu gelemeyiz deyip yüzüme kapattılar. İnsanlık ölmüş vijdan ölmüş onlarında yaşamaya hakkı var, ne olurdu bir kaç ilaçla düzelirdi benim canımdan canlarımı hayat neşemi öldürdünüz. Param olmadığı için hiç bir şey yapamadım, gözümün önünde öldüler 🙁

  • Başınız sağ olsun kardeşim Çiğ tavukdan kediler ölür mü? ben tanıdıklarım var, çiğ tavuk veya tavuk içi filan veriyorlar kedilere çok da sağlıklı görünüyorlar.

 • Bir oğlum vardı hiç bir kediye benzemezdi. Uslu, uysal, yakışıklı bir oğlandı. 3 gün olacak bugün onu kaybedeli.. yaşlı değildi. Gençti daha 2.5 yaşındaydı. İş görüşmesine gittim geldiğimde kapıdan beni karşılamasını beklerken yatağın altında ölü buldum.. hayatımda hiç bu kadar acı çekmedim. Neden oldu nasıl oldu hiç bir fikrim yok. Seni çok seviyorum oğlum. Seni çok özledim uykucu prensim..

 • Gecen kurban bayramında 15 yıldır dostum olan kedim öldü. Bayram bana matem oldu. Bir insanın hayvanda olsa dostunu kaybetmesi çok kötü. Ölmeden önce artık daha çok yanımda duruyordu. Belkide öleceğini hissetiği için olabilir. Kedileri aşırı sevsemde hiç biri bana onun gibi gelmiyor. Dostumu hala çok özlüyorum 🙁

 • Yillar önce benimde kedim vefat etmişti, o kadar çok üzüldüm ki günlerce gözüme uyku girmedi. O gün bu gündür kedi sahiplenemiyorum. Ömürleri bizlere nazaran çok kısa. Belki de hemen bir hayvan sahiplenmiş olsaydım daha kısa sürede rahatlardım, ama unutmak mümkün değil 🙁