Kedilerin sağlık sorunu yaşamaması ve tüylerinin daha sağlıklı olması için traş olması gerekir. Peki, 2021 traş fiyatları ne kadar?

Kedi traşı, veteriner kontrolünde ilaç etkisi ile yapılan bir işlemdir. Traş şekillerine göre sahibinin istekleri dinlenir ve vücut, kuyruk ve kafa bölgelerinin tümü traş edilebilir. Böylece kedinin derisinde herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığının görülmesi mümkündür. Deri rahatsızlıklarının fark edilmesiyle birlikte erken teşhis konulabilir ve kedinin sağlığı koruma altına alınır. Aynı zamanda kedilerin tüyleri, sıcak havalarda sorun yaşamalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında kedi sahipleri, tüylerinin traş edilmesini ister. Veteriner hekimler, duş sonrasında anestezi ile traş işlemini yapmaktadır. Peki, 2022 yılında traş fiyatları ne kadar? Traş fiyatları neye göre belirlenir? İşte bilmek isteyeceğiniz detaylar…

Kedi Traşı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kedilerin sağlık kontrollerinin yapılması ve bakım ihtiyaçları veteriner hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu alanda eğitim almış olan hekimler, traş öncesinde kedinin sakinleşmesi için ilaç uygular. Bu ilaçlar, sakinleştirici olabileceği gibi anestezi altında da traş yapılabilir. Kedi traşı fiyatlarının belirlenmesinde rol oynayan etkenlerden biri ilaç uygulanmasıdır. Kedinin uyanma sürecinde kalacağı yer, muayene gibi durumlara göre fiyatlar değişmektedir. Bununla birlikte kedilerin traş edilmesinde izlenen farklı yöntemler vardır. Sadece vücudu ya da kuyruk, kafa bölgesi gibi tüm vücudunun traş edilmesine göre farklı fiyatlar sunulur. Traş fiyatları, yapılacak olan klinik, hekimlerin ekstra faaliyetlerine ve yapılacak olan şehirlere göre değiştiği için sabit bir fiyat söylenemez.

Kedi Traşı Fiyatları
Kedi Traşı Fiyatları

2022 Kedi Traş Fiyatları Ne Kadar?

Kedilerde tüy bakımı ve traş, sağlıklı olmaları açısından oldukça önemlidir. Eğer uzun tüylere sahip bir kedi cinsine sahipseniz, dolaşmasını engellemek için sıklıkla tüy bakımı yapmanız gerekir. Kediler, kendilerini yalayarak temizlese de bir süre sonra tüyleri dolaşır ve canının yanmasına sebep olur. Bu nedenle kediniz banyo yaparken, tüylerinin dolaşmasını engelleyecek ürünler kullanabilirsiniz. Kedi traşı ise tüyleri uzadığında genellikle yaz aylarında yapılması önerilen bir işlemdir. Kedi traşı yaptırabileceğini veteriner hekimler ve pet kuaförler vardır. Fiyat seçeneklerine bakıldığında birçok kritere göre değişiklik gösterdiğini görürsünüz. Örneğin kedinizin traşla birlikte banyo yapması da gerekir. Banyo fiyatları, traş fiyatından ayrı hesaplanır. Bulunduğunuz şehir, kedinin cinsi, traş şekline bağlı olarak uzmanlar, kesin bir fiyat verecektir. Ancak ortalama fiyatlar belirli olduğu için verilen fiyatların altında ya da üstünde seçenek sunulmaz. İşte 2022 kedi traşı fiyatları:

Kedi traş etme fiyatı 2022 yılında ortalama 100-150 TL arasındadır. Kedi traşı fiyatları ilden ile değişiklik göstermektedir.

Kediler için banyo fiyatı: Banyo ücretleri de traş ücretleri gibi farklı etkenlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle sabit bit fiyat verilmese de ortalama fiyatlar her yerde aynıdır. Kedi banyosunun fiyatları 2022 yılında ortalama 120-150 TL arasındadır.

Kedi traş fiyatları ve nerelerde traş yaptırılabilir konusunda bilgilerimizi sizlere aktardık. Sizler de yaşadığınız şehirlerdeki fiyatları, kedi traşını nerede ve nasıl yaptırdığınızı bizimle ve kullanıcılarımızla paylaşarak bilgi verebilirsiniz. Aynı zamanda kedi traşı hakkında merak ettikleriniz varsa yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?

Comments were made on "Kedi Traşı Fiyatları Ne Kadar? [2022]".
 • Mert

  Kedimin tüyleri tabiri caizse domuz topu gibi oldu, yani açılmıyor. Sanki yapışkan dökmüşüz de tüm tüyler birbirine yapışmış gibi, ne yapmamız lazım?

  • Ayşenur Bekgöz

   Merhaba. Kediler çok hassas hayvanlar olduğu için tüy kesiminde veya banyosunda ağır stres altına girerek, kendini depresyonda hissedebilir. İmkanınız varsa pet kuaför araştırarak kedinizi tıraş ettirebilir ve banyosunu yaptırabilirsiniz. Evde kendiniz kedinizin tüylerine müdahale etmenizi önermiyoruz, dediğim gibi kedinizi kendinize küstürebilirsiniz.

  • Anonim

   Merhaba. Mamanızı değiştirin, somonlu ve hindili mama kullanın.

   • Anonim

    Mama ile alakası yok 😐