Kedi sahiplenildikten sonra isim bulmak oldukça zor bir iş olmaktadır. Dış görünüşlerine yakışan isimleri bulmak ise istenilen ismi bulmaya yardımcı olmaktadır.

Kedi sahiplenildikten sonra ona seslenirken bir isim gerekmektedir. İsim konusunda ise günümüzde çok geniş bir çeşitlilik olmasından dolayı çok emek isteyen ve uğraş gerektiren bir seçim olmaktadır. Ancak bu seçimi yaparken kedinizin dış görünüşüne veya huylarına göre seçim yapılabilmektedir. Aynı zamanla isme karşılık gelen anlama göre de seçim yapabilmektedir. Peki ya kahverengi tüylere sahip olan kedilere verilecek isimler nelerdir? En güzel kahverengi kedi isimleri ise sizler için anlamları ile özel içeriğimizde hazırladık.

Kahverengi Erkek ve Dişi Kedi İsimleri
Kahverengi Erkek ve Dişi Kedi İsimleri

Birbirinden Güzel Kahverengi Kedi İsimleri

 1. Ares: Kulağa oldukça hoş bir tını ile gelen bu isim genellikle erkek kedilerde kullanılmakta ve sıklıkla tercih edilmeye başlanmaktadır.
 2. Haylaz: Fiziksel özelliklerine bakılarak seçilecek bir isim olarak görünse de her kedinin ruhunda biraz da olsa oyunu seven ve yaramaz bir huy bulunmaktadır.
 3. Şımarık: Kahverengi kediler sevgiyi ve ilgiyi çok beklemektedir. Sevilmesi durumunda ise oldukça şımarmaktadır. Bu yüzden de seçim esnasında düşünülmesi gerekmektedir.
 4. Gofret: Gofret günümüzde kahverengi kedilere oldukça fazla koyulan isimler arasında yer almaktadır. Yıllar geçse de eskimeyen güzellikte bir isim olmasından dolayı ise tercih edilebilmektedir.
 5. Kahve: Yiyecek ve içecek isimleri kahverengi kedilere oldukça sıklıkla verilmekte ve çok da şirin durmasını sağlamaktadır. Kahverengi oluşları ise kahve ile tatlı bir bağdaştırmaya yol açabilmektedir.
 6. Kontes: Kontes kelimesi anlamı itibari ile zeki, asıl ve güzel olmasından dolayı kedilere yakışacak en güzel isimler arasında yerini almaktadır.
 7. Bulut: Kahverengi kediler yumuşak tüylere sahip olmasından dolayı birçok kişide bulut havası vermektedir. Dış görünüşleri beyaz olmasa da her cins kedi için tercih edilen popüler bir isim olmaktadır.
 8. Kumsal: Kahverengi tüyleri ve sıcak hareketleri bulunan bir kediye sahip iseniz kumsal oldukça iyi bir seçim olabilmektedir. Hem dişi hem de erkek kedilere verilebilmesi ise avantajı olmaktadır.
 9. Janset: Janset kelimesi güneşin doğuşu olarak anlamlandırılmaktadır. Dişi kedilere verilen bir isim olsa da unisex bir özellik göstermektedir.
 10. Elzem: Kökeni Arapça olan bu isim vazgeçilmez olarak tanımlanmaktadır. Bu da kahverengi kedi için oldukça güzel bir anlam taşıyabilecek isim olmaktadır.
 11. Toprak: Doğaya ait şeyler kahverengi kedilerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu da hem dişi kedilere hem de erkek kedilere çok tatlı bir şekilde yakışmasını sağlamaktadır.
 12. Latte: Kahverengi kedilere isim koyulurken sahiplerinin sevdiği yiyecekler gibi içecekler de konulabilmektedir.
 13. Venüs: Bir gezegen adı olsa da kişilerin kulaklarına değişik gelmesinden dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilen isimler arasında yerini almaya başlamıştır.
 14. Azman: Herkesin çocukluğundan bilinen bu çizgi film karakteri bazen kedilerin yaramazlık halleri için de sıklıkla tercih edilmektedir. Şirin bir isim olmasının yanı sıra unisex özellik de göstermektedir. Azman hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz Gargamel’in Kedisi Azman yazısına bakabilirsiniz.
 15. Gece: Gece denilince genellikle akla siyah kediler gelse de kişilere derin anlamlar taşıyabilmesinden dolayı oldukça modern ve tercih edilebilecek türden bir isim olmaktadır.
 16. Simba: Çizgi film karakteri olmasının yanı sıra sahiplenen kişinin küçük yaşta bir çocuk olması hayvan sevgisini daha iyi bir şekilde kavrayabilmesine yardımcı olmaktadır.
 17. Oscar: Bu isim hem kedilerde hem de diğer hayvanlarda günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle erkek kedilerde tercih edilmektedir.
 18. Pati: Bir kediye verilebilecek en iyi isimler arasında yer almaktadır. Unisex bir isim olması ise oldukça rahat kullanılmasını sağlamaktadır.
 19. Odin: Tarihi bir yapısı bulunmaktadır. İskandinav ülkelerindeki mitolojilerinin ise en büyük tanrıları olarak geçmekte ve bu da kulağa hoş gelmesini sağlamaktadır. Erkek kedilerde ise sıklıkla kullanılmaktadır.
 20. Eros: Yunan mitolojisinde oldukça büyük bir yere sahip olmaktadır. Genellikle erkek kedilerde kullanılmaktadır.

En Güzel Kahverengi Kedi İsmi: Hayat

Hayat kelimesi birçok insan için farklı anlamlar ve yaşanmış anıları taşımaktadır. Bundan dolayı ise kedilere verilecek isimler arasında sıklıkla kullanılan ve unisex olarak tercih edilen isimler arasında yerini almaktadır.

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleriDaha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Saymış olduğumuz kedi isimleri birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen ve hem modern hem de geleneksel olan isimlerden olmaktadır. Özgün yapıda isimler bulunduğu gibi mitolojik isimlerin de bulunması tercih edilecek ismin ne yönde olacağına büyük bir şekilde avantaj sağlamaktadır. Sizler için en güzel kahverengi kedi isimleri bir araya getirdik. Sizler de listemizde bulunmayan kedi isimlerini yorumlara yazarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte araştırmamızı istediğiniz konular hakkında da fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?

Comments were made on "En Güzel Kahverengi Kedi İsimleri".
 • KUKİ

  Erkek Kedi İsimi

 • Bilinmiyor

  Güzel Ama Hiç Birini Koymicaz Galiba

 • ece er

  çok güzel isimler var