Beyaz kedi isimleri, saf ve temizliğin simgesi olan beyaz tüylü kedilere verilebilecek isimlerdir. Beyaz erkek ve beyaz dişi kedi isimleri listemiz yayında! ✅

Beyaz kedi isimleri, beyaz renkli kedilere verilebilecek birçok farklı şekilde olabilir. Beyaz erkek kedi isimleri ve beyaz dişi kedi isimleri kedi sahipleri ve kedi severler tarafından oldukça aratılmaktadır. Eski zamanlardan beri kediler insanların en yakın dostları olmuşlardır. Bir eve girdiğinde o evi şenlendirmeyen kedi neredeyse yoktur. Bu minik ancak güçlü mü güçlü dostlarımıza nasıl sesleneceğimizi bazen şaşırabiliriz. Sıklıkla “kızım, oğlum, anneciğim, yavrum, babacığım, aşkım, bebeğim” gibi isimlerle seslensek de kendilerine ait bir ismi hak ettikleri değiştirilemez bir gerçek. Ancak yeni kedi sahiplenenlerin aklını karıştıran bir konu olan isim seçmek oldukça zordur. Halbuki kedinizin rengini baz aldığınızda işiniz fazlasıyla kolaylaşacaktır. İşte sizler için hazırladığımız beyaz kedi isimleri:

Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!
Beyaz Erkek Kedi İsimleri
Beyaz Erkek Kedi İsimleri

Beyaz Erkek Kedi İsimleri

Beyaz erkek kedi isimleri olarak aşağıdaki 8 ismi öneriyoruz. Aşağıdaki beyaz erkek kedi isimleri dışında tavsiye edebileceğiniz isimler var ise yorum alanından tüm kedi severler ve bizlerle paylaşın lütfen 😻

 1. Salep: Soğuk kış günlerinin sıcacık ve iç ısıtan salebine kim hayır diyebilir ki! Beyaz ve gür kürklü erkek kedinize bu ismi verdiğinizde onun da içi oldukça ısınacaktır.
 2. Milk: İngilizce dilinde “süt” anlamına gelen milk kelimesi, süt gibi beyaz oğullarınıza çok yakışacağından hiç şüphemiz yok.
 3. Hamur: Un, su ve tuz kullanılarak yapılan malzemedir hamur. Yoğurarak şekil ve kıvam verildiği için, kilolu kedileriniz için tam yerinde bir isim olacak!
 4. Süzme: İsmi her ne kadar süzme peynirden gelse de gözlerini süze süze naz yapan sırnaşık oğullarınız için başka isim kesinlikle düşünemiyoruz.
 5. White: İngilizce dilinden çevrildiğinde beyaz anlamı taşıyan bu kelime Game of Thrones sevdalılarını oldukça mutlu edecek. Ak gezenler yani “White walkers” teriminden esinlendiğimiz bu isim, Westeros duvarının ötesinde yaşayan sizler için oldukça büyük bir tehlike yaratabilir, beyaz deyip geçmemeli!
 6. Bulut: Gökyüzüne baktığında mutlu olmayan var mı? Bembeyaz bulutlara uzun uzun baktığımızda hayallere dalar gideriz. Siz de kedinize baktığınızda aynı hislerle doluyorsanız Bulut tam kedinize göre bir isim.
 7. Lokum: Özellikle Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan lokum, kahvenize dost çayınıza şeker olur bazen. Sizin sıcaklığınız oğlunuzun lokumluğuyla birleştiğinde keyfine doyamayacaksınız.
 8. Yoğurt: Mayası önemlidir yoğurdun, tutturması zordur. Siz de hayatınızda kedinizin önemli bir yeri olduğuna inanıyorsanız bu bol protein kaynağından esinlenmenizi öneririz.
Bu yazımız tam Hayvanseverlere göre !  British Shorthair Fiyatı

En Güzel Beyaz Erkek Kedi İsmi: Köpük

Şöyle bol köpüklü bir Türk kahvesi veya süt köpüğüyle hazırlanmış bir latte, hatta dalgasının köpükleri uzaktan bile fark edilebilen derya deniz… Çok fazla şey söylemeye gerek yok, bazen keyif bazen hırçınlık bazen de içi ısıtan şeylerin simgesidir köpük.

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
Beyaz Dişi Kedi İsimleri
Beyaz Dişi Kedi İsimleri

Beyaz Dişi Kedi İsimleri

Beyaz dişi kedi isimleri olarak aşağıdaki 8 ismi öneriyoruz. Aşağıda yazdığımız beyaz dişi kedi isimleri dışında beğendiğiniz isimler varsa aşağıdaki yorum alanından bizler ve tüm kedi severler ile paylaşmanızı bekliyoruz 🥰

 1. Pamuk: Pamuk denildiğinde aklımıza yumuşacık tüyleri olan bembeyaz mis kokulu bir kedi geldi hemen. Pamuk isminin sıcakkanlı ve uslu, beyaz kedinize çok ama çok yakışacağına eminiz.
 2. Sütlaç: Sütlaç, süt ve pirinç ile yapılan bir tatlıdır.
 3. Keşkül: Sallandığında titreyen bir yapısı vardır keşkül tatlısının. Hafif tombul beyaz kedilerinize seslenirken hem sizi mutlu edecek hem de onu severken titreyen göbeği keyfinize keyif katacak.
 4. Akça: Eskilerin bir yüzeyin tertemiz olduğunu belirtmek için kullandıkları “akça pakça” deyiminde de geçen “Akça” renk olarak beyaza yakın, neredeyse bembeyaz anlamına gelen bir kelimedir. Ak, beyaz kelimesinin eş anlamlısıdır.
 5. Alaska: Alaska, Amerika Birleşik Devletleri’nin oldukça soğuk bir eyaletidir. Dağları bembeyaz görünen, soğukluk içinde içi alev gibi yakan bu huzurlu manzara, kedinize baktığınızda da aynı hisleri size verecek.
 6. Cookie: Kim sevmez fırından yeni çıkmış, sıcacık kurabiyeleri… İngilizce dilinde kurabiye anlamına gelen cookie kelimesi, beyaz ancak siyah lekeleri olan kedilerinize adeta çikolata parçacıklı nefis kurabiye havası katacak!
 7. Kar topu: Karın tadını biraz da kedi sahipleri çıkartsın dedik ve minik kediniz için kar topu ismini seçtik. Gür tüylü beyaz kedileriniz evinizin minik kar topu olacak, onunla oynadığınız vakitleri daha da şenlendirecek.
 8. Mantı: Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan mantı, hamurun içine kıyma konulmasıyla bilinir. Üzerine sarımsaklı yoğurt ve tereyağı gezdirdiğinizde yemelere doyamadığınız mantı, artık sizin kediniz. Mantı diye evin içerisinde kedinize seslenirken eve gelen misafirleriniz acıktığınızı düşünebilecek ve gülüşmeler yaşanabilecektir. Hem eğlenceli hem de yaratıcı olan bu ismi ısrarla öneriyoruz.
Bu yazımız tam Hayvanseverlere göre !  En Güzel Malta Köpeği İsimleri

En Güzel Beyaz Dişi Kedi İsmi: Kaymak

Ah bir de yanında “Bal” varsa, tadından yenmez Kaymak. Evinde bir sarı bir de beyaz kedisi olanlar için Bal ve Kaymak isimlerini önermekle kalmıyor, şiddetle ısrar ediyoruz!

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Beyaz kediler insanların ilgisini çok çekseler de her kedi çok güzel ve özeldir. Rengi, cinsi ne olursa olsun onları sevmeye ve beslemeye devam edeceğiz. İsim seçerken önemli olan kedi sahibine ne hissettiğidir, bu yüzden önerilerimizden ilham alabilir ya da size daha uygun gelen ismi kedinize koyabilirsiniz. Rengi beyaz olmasa da bu isimleri anlamlarından dolayı kedilerine veren bir çok insan da var. Bulduğunuz yaratıcı isimler kedinizle olan bağınızı daha da güçlendirecek. Sizler için derlediğimiz beyaz kedi isimleri makalemiz ile ilgili yorumlarınızı bekliyor ve varsa sizin de önerilerinizi duymayı çok istiyoruz.

Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

Bu İçerik Hakkında Bir Yorum yazmaya ne dersin?

"Beyaz Kedi isimleri: Beyaz Erkek ve Dişi Kedi İsimleri" için yapılan yorumlar;
 • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
  Mira

  Çok güzel isimler var ben çok beğendim öne çıkması için (Random) jdjdkjdnjddjoahenfnkzowidhdfiurhhusbxnammxnsxhdjidjdkdkdkdkdkhfhshshhdiritiidoslzkmcn

 • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
  DAMLA CEREN

  Ben en çok lokum ve bulut ismini sevdim. Bunlar en çok Hoffmann gitti