Kedi sahiplerinin ve kedilerin hayatına dokunacak içerikler üreten Miyavliyo, katma değer yaratabilecek yazarlar arıyor. Miyavliyo Yazarlığı; kediler ile ilgili bakım, beslenme, eğitim, sağlık ve cinsler başta olmak üzere bir çok kategorideki 1000’den fazla konuyu ele alır ve haber odaklı içerik üretimini de kapsar.

Türkiye’nin lider kedi bloğu Miyavliyo’da yazar olabilmek için imlâ kurallarına özen ve düzgün Türkçe kullanımı ve kediler ile ilgili bilgi sahibi olma beklenen özelliklerin başında gelmektedir.

Yazar olarak belirlenen kişiler Miyavliyo’nun editörü/editörleri tarafından belirlenen konu başlıklar ile ilgili içerik üretmelidirler. Yazarlık yapan kişiler haftada en az 1 içerik(makale, haber..vs) üretme sorumluğunu üstlenmiş kabul edilirler.

Neler vaadediyoruz?

 • Sitemizde yazar olarak Miyavliyo ailesine katılacak ve katkılarınızla kendiniz için iyi bir online referans oluşturacaksınız.
 • Bizimle çalışıyor olmanın yaratacağı ayrıcalık ile kısa sürede yazarlık ile ilgili ciddi bir deneyim kazanacağınıza inanıyoruz.
 • Yazarlık deneyimi olmayanlar için Miyavliyo yazarlığı gönüllülük esasına dayanıyor olsa da İleri seviyede yazarlık yapabilenler ödeme alabileceklerdir. Yani katma değeri yüksek içerik üretenler/üretmeye başlayanlar piyasa standartlarında ya da üstünde ödeme alabileceklerdir.
 • Yazarlığı kabul edilenler için sitemizde kişisel yazar hesabı oluşturulacak ve gönderdiği içerikler editörler tarafından yazarın adına yayınlanacaktır.
 • Yazarın yayınlanan içeriğinin kapak alanında ismi ve yazar alanında ismi ile birlikte 40-60 karakter hakkında metni görülecektir.
 • Yayınlanan içerik sayısı 10’u geçen yazarın ismi Hakkımızda/Künye sayfasına eklenecektir.

Bir amaç, ancak onu yazıya geçirildiği zaman, güç kazanır.

Steve Chandler

Bilinmesi gerekenler nelerdir?

 • Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için öncelikle “Yazarlık Başvuru Formu”nu tam olarak doldurmuş olmalısınız. Formu gönderdikten sonraki 3 gün içerisinde e-posta adresinize başvurunuzun durumu hakkında dönüş sağlanacaktır. Başvurunuz olumlu bulunup onaylandığında iletilecek yönlendirmeler ile yazarlığınız başlamış olacaktır.
 • Yayınlanması için Miyavliyo’ya göndereceğiniz içeriklerin kesinlikle daha önce yayınlanmamış olmalıdır. Sadece dijital mecrada değil, dergi ve gazete gibi basılı mecralar da internet sitesi, dijital dergi, sosyal medya, mikroblog ve diğer websiteleri arasındadır.
 • İçeriğiniz yayınlandıktan sonra da matbu veya dijital mecrada içeriği tekrar yayınlayamazsınız.
 • Site editörleri gönderilen içerikleri yayınlamadan önce editöryal incelemeden geçirir, gerekli ekleme, çıkarma ve düzeltmeyi yaparlar. Eğer yazıda çok fazla eksik bilgi, ağır imla hataları veya düzeltilemez anlatım bozuklukları varsa yazı yazara düzelterek tekrar göndermesi için geri gönderilebilir.
 • Yayınlanması için gönderilen içerikler yazarın isteğine bağlı olarak yayından kaldırılmamaktadır. İçerikler ancak yasal bir sorun ya da sorumluluk durumunda yayından kaldırılır.
 • Editöryal açıdan sorunlu, ağır imla hataları olan, düzeltilemez anlatım bozuklukları barındıran ya da daha önce yayınlanmamış olma kuralını ihlal eden içerikler yayınlanmaz.
 • Ayrıca yazarlar sitemizin “Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi” ile yazarlığı başladığında “Üyelik ve Yazarlık Sözleşmesi“ni kabul etmiş olurlar.
 • Sosyal medya üzerinden ya da telefon aracılığıyla yazarlık başvuruları kabul edilmemektedir.

Başvuru yapmadan önce sormak istediğiniz bir şey var ise bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.