İşbu sözleşme Dinç Medya yönetimindeki miyavliyo.com, miyavliyo.com yöneticileri, miyavliyo.com yazarları ve miyavliyo.com ziyaretçileri arasında düzenlenmiş olup miyavliyo.com sitesinin üyelik ve yazarlık politikası hakkında aydınlatıcı bir niteliğe sahiptir. Bu sözleşme Türkiye Cumhuriyeti Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu esas alınarak düzenlenmiştir.

TARAFLAR

Sözleşme metninin ilerleyen bölümlerinde sözleşmenin tarafları olan

Dinç Medya, “site yönetimi” veya “site yöneticileri”;

miyavliyo.com, “site”;

miyavliyo.com yazarları, “yazar”;

miyavliyo.com ziyaretçileri, üyeleri, bilgi akışına veya içeriklere katkısı olan veya bu içeriklerden yararlanan gerçek ve tüzel kişilerin tümü “kullanıcı” olarak anılacaktır.

ÜYELİK

a. Site her yaştan ziyaretçinin kullanımına açıktır. Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi’nde bu konuya ilişkin detaylar ve istisnalar açıklanmıştır.

b. Site, genel hizmeti ve yayınları için kullanıcıdan üyelik talep etmez. Kullanıcı üye olmaksızın siteyi ziyaret edebilir ve hizmetlerinden yararlanabilir. Bu konuya ilişkin detaylar ve istisnalar Abonelik Sözleşmesi’nde düzenlenmiş ve açıklanmıştır.

c. Site yönetimi üyelik politikasını değiştirme hakkını saklı tutar.

d. Siteyi ziyaret etmek için üyelik şartı olmasa da bazı sayfalara ve özel hizmetlere erişim için formlar aracılığıyla kullanıcıdan e-posta, yaş, ad, soyad, cinsiyet, telefon numarası, adres vb. kişisel bilgiler talep edilebilir. Kullanıcının bu bilgileri vermeyi reddetmesi durumunda o kullanıcıya hizmet verme veya vermeme tasarrufu site yönetimine aittir. Kullanıcı bilgileri hakkındaki detaylar Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi, Çerez Politikamız, Abonelik Sözleşmesi sayfalarında açıklanmıştır.

YAZARLIK

a. Tüm kullanıcılar sitede yayınlanmak üzere içerik gönderme hakkına sahiptir. Kötüye kullanım; yanıltıcı, kışkırtıcı, ayrımcı, suç teşkil eden, telif haklarına aykırı içerikler gibi Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi’nin ön gördüğü diğer aykırı durumlar sebebiyle kullanımı kısıtlanmış kullanıcılar bunun dışında tutulur.

b. Sitede yayınlanmak üzere içerik gönderen kullanıcı, içeriği gönderdiği andan itibaren “yazar” olarak kabul edilir.

c. Yazar Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi’ne aykırı içerikleri siteye gönderemez. Yazar gönderdiği içeriğin daha önce ulusal ve yerel basın ve medya da dahil olmak üzere basılı veya elektronik hiçbir ortamda yayınlanmadığını taahhüt eder. Site yönetimi herhangi bir aykırılık tespit ettiği anda içeriği siteden kaldırma ve yazar hakkında hukuki süreç başlatmak üzere ilgili mercilere başvurma hakkına sahiptir.

d. Siteye, site yönetimine, diğer yazarlara veya kullanıcılara maddi veya manevi zarara yol açan içeriklerin sorumlusu yazardır. Site yönetimi bu konuda sorumluluk kabul etmez. Yazarın içeriği sebebiyle hak kaybına veya zarara uğrayan 3. kişiler uğradıkları zararın tazmini için gerekli mercilere başvurabilecekleri gibi suç teşkil eden yazılar için yazarı hakkında suç duyurusunda da bulunabilir.

e. Siteye gönderilen yazıların yayınlanıp yayınlanmayacağına, yayınlanacak ise ne zaman ve nasıl yayınlanacağına site yönetimi veya site yönetiminin yetkili kıldığı gerçek veya tüzel kişiler karar verir. Site yönetimi veya yetkili kişi yazının akıbeti hakkında yazara bilgi vermek zorunda değildir.

f. Site yönetimi veya yetkili sitede yayınlanacak içerikleri siteye gönderilen içeriklerden seçmek zorunda değildir. Bu sözleşme kapsamının dışında anlaştığı bir yazarla hususi bir “yazarlık”, “telif hakkı devri” veya “iş” sözleşmesi yapma hakkı site yönetiminde saklıdır.

g. Sitede yayınlanmak üzere gönderilen tüm içeriklerin telif ve yayın hakları ücretsiz olarak üç (3) ay süreyle site yönetimine devredilir. Yazar, site yönetimi veya yetkili kişiler tarafından yayınlanmaya uygun bulunup sitede yayınlanan yazıların telif ve tüm yayın haklarını ücretsiz ve süresiz olarak site yönetimine devretmeyi kabul ve taahhüt eder. Süreli veya süresiz telif ve yayın hakkı devri için ayrı bir sözleşme düzenlenmesine gerek duyulmaz.

h. Gönderildiği tarihten itibaren 3 ay sonunda yayınlanmamış içeriklerin telif ve yayın hakları ayrı bir protokol veya sözleşme düzenlenmesine gerek kalmaksızın “kendiliğinden” yazara devrolur.

i. Telif hakları sitede bulunan içerikler “yazarı tarafından dahi” çoğaltılamaz, kopyalanamaz, basılı veya elektronik ortamda yayınlanamaz. Yazının veya sitenin tanıtımını yapmak için kaynak gösterilerek ve bağlantı paylaşılarak yapılacak olan en fazla birkaç cümlelik alıntılar bunun dışında tutulur.

j. Yazar, kendisinden talep edildiği takdirde ad, soyad, telefon numarası, e-posta adresi, adres, yaş, cinsiyet, kısa öz geçmiş gibi kişisel bilgileri site yönetimiyle paylaşmayı kabul ve taahhüt eder. Bu bilgilerden ad, soyad, kısa öz geçmiş, yaş ve cinsiyet bilgilerinin sitede yayınlanması hakkı site yönetiminde saklıdır. Yazar bu bilgilerin yayınlanmak suretiyle 3. kişilerle paylaşılmasını kabul eder.

k. Bu hükümler e-bülten kapsamına giren içerikler için de geçerlidir. E-bülten hakkındaki detaylar Abonelik Sözleşmesi’nde açıklanmıştır.

DEĞİŞİKLİK

Bu sözleşmenin tek tek maddeleri, bölümleri veya tamamında değişiklik yapma hakkı site yönetiminde saklıdır.

YETKİLİ MERCİLER

Bu sözleşmeden doğacak anlaşmazlıkların çözümünde Türkiye Cumhuriyeti normları esas alınır ve Edremit Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.