İsim verme aşamasında dikkate alabileceğiniz birçok nokta vardır. Eğer kediniz siyah beyaz kürke sahipse siyah beyaz kedi isimlerinden birini verebilirsiniz.

Kedi ismi seçmek kolay gibi görünse de aslında oldukça emek isteyen bir seçim oluyor. Dikkate alabileceğiniz onlarca nokta arasından kedinizin hangi özelliğine değineceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Aynı zamanda aradığınız gibi anlamlı bir isimle karşılaşmamış da olabilirsiniz. Eğer tüy renkleriyle ön plana çıkan bir kediniz varsa ona rengini anımsatan bir isim verebilirsiniz. Smokin kedi cinsi, siyah ve beyaz tüy renkleri ile ön plana çıkar. Onu görünüşü ile diğer kedilerden kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Tuxedo olarak da bilinen bu kedilerin isimleri, adeta smokin giymiş gibi bir görünüme sahip olmalarından geliyor. Peki, bu özel kediler için en güzel isimler neler? Smokin kedi isimleri arasından en güzel ve anlamlı olanları seçerek sizlere özel bir içerik hazırladık…

 1. Gece: Siyah beyazın en güzel olduğu anları anımsatan gece kelimesi, Unisex bir isim olarak kulağa oldukça güzel geliyor. Smokin kedilerinize de çok yakışacağınızı düşündüğümüz bu ismi tercih edebilirsiniz.
 2. Apollo: Bu kelime Yunan mitolojisinde Ay’ı ifade eden özel isimler arasında yer alıyor. Genellikle beyaz kedilere verilen bir isim olsa da siyah beyaz kedinizin fiziksel özelliklerine de uygun seçimlerden biri.
 3. Ares: Kulağa oldukça hoş gelen isimlerden biri de Ares. Son zamanların popüler erkek kedi ismi olan Ares, Smokin kedilerinize oldukça yakışacak bir isim.
 4. Palet: Sanat sever kedi sahipleri için harika kedi isimlerinden biri olan palet, siyah ve beyaz rengin muhteşem güzelliğini gözler önüne seren Smokin kedilere çok yakışacak.
 5. Haylaz: Fiziksel özelliklerinden bağımsız olarak karakterine dikkat çekersek Smokin cinsi kediler oldukça oyun sever ve yaramaz. Onlara haylaz demek yanlış olmayacaktır.
 6. Çikolata: Tatlı mı tatlı görünümü ile gönüllere taht kuran bu kedilere en sevilen yiyeceklerin isimlerini koyabilirsiniz. Hem siyah hem beyaz haliyle çok sevdiğimiz çikolata, bu kediler için en güzel isimlerden biri.
 7. Şımarık: Smokin kediler, oldukça hareketli ve sevecendir. Yerinde durmayan ve sahibini biraz yoran bu kedilere şımarık ismini verebilirsiniz.
 8. Tombul: Kediler için isim seçerken kulağa sevimli gelen adlar her zaman daha önde oluyor. Kilo almaya meyilli olan bu kedi cinsi için tombul çok tatlı bir isim seçimi olabilir.
 9. Asil: Siyah ve beyaz bir araya geldiğinde asil göründüğünü herkes bilir. Bu kediler görünümleri ile adeta asaletin temsili gibi.
 10. Papyon: Smokine çok yakışan papyonu kedinize isim olarak verebilirsiniz. Papyon hem söylenişi hem anlamı ile en güzel Smokin kedi isimleri arasında yer alıyor.
 1. Gofret: en çok tercih edilen kedi isimlerinden biri olan gofret, yıllar geçse de eskimeyecek güzellikte. Smokin kedilere de çok yakışacak bu ismi tercih edebilirsiniz.
 2. Kahve: kahverengi aklınıza gelse de Americano, esprosso gibi kahveleri sevenler için kahve rengi siyahtır. Eğer siz de kahve sever bir kedi sahibiyseniz ona bu güzel ismi verebilirsiniz.
 3. Kola: Yiyecek ve içecek isimleri, kedilere verildiğinde çok sevimli oluyor. Dünyanın en sevilen içeceklerinden olan kolanın adını, sevimli kedilerinize verebilirsiniz.
 4. Köfte: Minik kafaları ve maske takmış gibi görünen suratları ile dikkat çeken bu kediler, yemek yemeyi çok sever. Aynı zamanda köfte gibi sevimli burunları olduğunu da söyleyebiliriz. Bu isim de kedinize çok yakışacak!
 5. Korsan: Maskeli yüzü, siyah beyaz kıyafeti ile yakışıklı bir korsanı anımsatan Smokin kedinize, bu ismi verebilirsiniz.
 6. Jelibon: Görünümünden bağımsız olsa da Jelibon, en güzel kedi isimleri arasında yer alıyor. Hem dişi hem erkek kedilere koyabileceğiniz bu isim Smokin kedileriniz için çok tatlı bir seçim olabilir.
 7. Bitter: çikolata seven kedi sahipleri için en güzel isim seçenekleri arasında yer alan bitter, siyahın asilliğini gösteren kediniz için biçilmiş kaftan.
 8. Kontes: Zeki, güzel ve asil olan kedileriniz için seçebileceğiniz en güzel isimlerden biri de Kontes.
 9. Zebra: Siyah beyaz kürkü ile tanıdığımız bu kediler zebraları anımsatıyor. Smokin kedinize fiziksel özelliklerine göre isim vermek istiyorsanız, Zebra hoş bir seçim olabilir.
 10. Bulut: En sevilen isimlerden olan Bulut, kedilerde de Unisex isim olarak kullanılıyor.

En Güzel Smokin Kedi İsmi: Beşiktaş

İstanbul’un en güzel semtiyle aynı adı taşıyan Beşiktaş, spor kulübün seçtiği siyah beyaz renklerle biliniyor. Smokin kedilere en çok yakıştırdığımız Beşiktaş ismini hem dişi hem erkek kedilere verebilirsiniz.

Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!
Smokin Kedi İsimleri
Smokin Kedi İsimleri

Siyah & Beyaz Kedi İsimleri (Smokin Kedi İsimleri) fikirlerinizi sizler de yorumlar altında bizimle ve diğer kullanıcılarımızla her zaman paylaşabilirsiniz. Bu kediler için özel isim fikirleriniz varsa veya incelememizi istediğiniz farklı kedi isimleri başlıkları varsa bu konularda bilgi verdiğiniz yorumları dikkate alıyoruz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?

Comments were made on "En Güzel Siyah & Beyaz (Smokin) Kedi İsimleri".
 • Mercan

  Yavru kedi siyah ve beyaz kedi adları

  • Anonim

   Benim kedimin adi pofuduk benimkide cunku siyah beyaz ama nedenim şu kedimin tüyleri çok yumusak oldu icin adi pofuduk

 • Sep

  Oreo da olabilir

 • Sakaryalı seno

  Aynı cinsten bende iki tane var. Dişi olanın ismi, Pamuk pamuk gibi yumuşacık. Erkek olan Çiko, anlamı ”adam” demek arkadaşım da iki tane var Rüzgar ve Duman.

 • Anonim

  Daha isim var mı acaba?

 • Anonim

  Fıstık veya Balım (dişi smokin)

 • Anonim

  Ben de Smokin kedime fıstık (dişi) adını verdim. Komşu kızı Balım diyor.

 • H

  Harika

 • Anonim

  Smokin kediler hangi kedilerle çiftleşebilir? Bir renk ayrımı var mı.

  • PONÇİK

   Atıyorum bir kedi smokin bir kedi sarman ikisi karışık olabilir ya da 1’i sarman 1’i smokin.

  • Ömer

   Yok renk değişik olsa bile çiftleştirilir, yavru o 2 kedinin ortasına benzer.