Kedi sahiplendiğimizde hayatımıza bambaşka sorumluluklar girer. Beslerken isim vermek de gerekir. Sarı kedisine bir türlü isim bulamayanlar için hazırladık.

Evimize yeni gelen bu minik misafirlerimiz için isim bulmak oldukça zordur. Yaratıcı olsun derken anlamsız kelimelerde kaybolur dururuz. Uygun ismi seçerken kedimizi ne kadar tanıdığımız da önem taşımaktadır. Kedilerimize isim koyarken sadece kürk rengine göre hareket etmek bir nebze yanlıştır. Bu yüzden öncelikle onunla geçirdiğimiz vakti incelemeli, davranışlarını ve huylarını detaylıca analiz etmeliyiz. Huyunu suyunu anladıktan sonra yine de isim koyamıyorsanız sarı kedi isimleri makalemizden yararlanabilirsiniz. Mesela Sarman Kedi için bu isimler oldukça idealdir. Haydi başlayalım.

Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!
Sarı (Sarman/Turuncu) Erkek Kedi İsimleri
Sarı (Sarman/Turuncu) Erkek Kedi İsimleri

Sarı (Sarman/Turuncu) Erkek Kedi İsimleri

 1. Yellow: İngilizce dilinde sarının birebir karşılığı “yellow”dur. Sarı kedi sahiplerinin tercih edebileceği basit ancak kulağa hoş gelecek bir isim olduğunu söyleyebiliriz.
 2. Portakal: Tüyleri turuncuya yakın kedilerinize verebileceğiniz bir isim olarak bu meyveyi seçtik. Antalya taraflarında üretilen bol sulu, tatlı mı tatlı bir portakala kimse hayır diyemez.
 3. Omlet: Sarı tüy yoğunluğuna sahip beyaz kediler için yumurta kelimesi çok kullanıldığı için sarı kedilerinize omlet demekte bir sakınca görmüyoruz. Sabahlarımızın en büyük destekçisi, bol protein kaynağı omletin yanına çay yakışır.
 4. Hardal: Tohumları baharat olarak kullanılabilen bu bitkinin 10 farklı türü bulunmaktadır. Hem et hem sebze yemeklerine çok yakışan bu sarı çiçekli baharat kedilerinize de çok yakışacak yaratıcı bir isim olacaktır.
 5. Pumpkin: İngilizce dilinde balkabağı anlamına gelir. Tatlı ve lifli bir yapısı olan balkabağı adeta bir şifa kaynağıdır. Kedinize de oldukça yakışacak bir isim olacağını düşünüyoruz.
 6. Sunset: Yine İngilizce dilinde günbatımı anlamına gelen bir kelimedir. Günbatımına bakınca kendini huzurlu hissetmeyen kimse yoktur. Bu yüzden kedinize bu ismi verdiğinizde kediniz, herkesin bakmaya doyamayacağı manzarası haline gelecektir.
 7. Havuç: Gözlere şifa, salatalara lezzet, yemeklere şeker… Havuç girdiği yeri iyileştiren bir kök sebzedir. Evinize yeni gelen bu minik misafirinizin sizi iyileştireceğini söylememize gerek bile yok diye düşünüyoruz.
 8. Civciv: Sevimlilikleriyle kalpleri dolduran civcivler, tavuk ve horozların yavru halleridir. Aynı zamanda sevgi ifadesi olarak kullanılabilen civciv kelimesini kedinize isim olarak verebilirsiniz.

En Güzel Sarı Erkek Kedi İsmi: Limon

Limon ismi sarı kürklü kedilere verilen en yaygın isimdir. Bu ismi bolca duyduğunuza eminiz 😸

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
Sarı (Sarman/Turuncu) Dişi Kedi İsimleri
Sarı (Sarman/Turuncu) Dişi Kedi İsimleri

Sarı (Sarman/Turuncu) Dişi Kedi İsimleri

 1. Güneş: Sadece renginden dolayı değil, anlamından dolayı da kedinize vermenizi uygun bulduğumuz bir kelimedir güneş. Etrafında gezegenlerin döndüğü ve sistemin merkezi olan Güneş hem içimizi ısıtır hem de gücüyle bizi kendine hayran bırakır.
 2. Pırıl: Temiz, ışık saçan gibi anlamları olan bir kelimedir. Sarı ışığı akıllara getirdiği için sarı tüylü kedinize bu ismi verebilirsiniz.
 3. Neşe: Psikolojide sarı renk mutluluğu, neşeyi ve pozitif enerjiyi temsil eder. Aynı zamanda bolluğun ve bereketin temsilcisi olan bu renk, kedinizin kişiliğini de etkileyecek ve neşesini hareketlerine yansıtacak.
 4. Safran: Yine bir baharat olan safran, özellikle pilava sarı renk vermesi için suyu çıkartılıp kullanılmaktadır.
 5. Daisy: İngilizce dilinde papatya anlamına gelir.
 6. Bediş: Çılgın Bediş dizisini izleyenler bu isme aşinadır. Bediş sarı saçlı, enerji dolu, zeki ve hafif deli bir genç kızdır. Dişi kedinizin de bu özellikleri taşıdığını düşünüyorsanız bu ismi seçebilirsiniz.
 7. Linden: Almanca dilinde ıhlamur anlamına gelir. Çiçekleri sarı olan bu ağacın şifası bol ve kokusu muhteşemdir. Berlin’in Mitte ilçesinde bulunan bir bulvarın iki tarafı tamamen ıhlamur ağaçlarıyla kapladır ve kokusuyla sizi büyüler. Merak edenler “unter den Linden” yazarak bakabilir.
 8. Blondie: İngilizce dilinde sarımsı; sarışınımsı gibi anlamlara gelen bir kelimedir. Söylemesi, havalı olduğu kadar da kolaydır.

En Güzel Sarı Dişi Kedi İsmi: Bal

Bal, arılar tarafından üretilen tatlı ve şifa dolu bir besindir. Genelde sabah kahvaltılarında kaymak ya da bal ile servis edilir. Sarı kürklü kedilere bu ismi verip, balım diye seslenerek sevginizi gösterebilirsiniz.

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Sarı renk çoğu kültürde altını temsil eder ve bolluk, bereket, zenginlik temsilcisidir. Özellikle Antik Mısır’da çizilen resimlerde zengin insan figürlerinin tenleri için sarı rengi tercih edilmiştir. Psikolojide geçiciliği anımsatmasıyla da bilinen bu renge sahip kedileriniz evinizin kalıcı bir üyesi olmaya gelmiştir. Bu yüzden onlara en uygun ismi bulmak ve yeterli ilgi ve sevgiyi göstermek size düşen bir sorumluluktur. Sizin için hazırlanan sarı kedi isimleri makalemizi beğendiyseniz ve aklınıza başka isim geldiyse yorumlarda belirtebilirsiniz.

Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

Bu İçerik Hakkında Bir Yorum yazmaya ne dersin?

"En Güzel Sarı (Sarman/Turuncu) Kedi İsimleri" için yapılan yorumlar;
 • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
  Anonim

  Sarı güzelmiş

 • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
  Anonim

  Neşe ismi güzel mi?

  • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
   çilekli süt

   Bence Muffin koy.

  • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
   Anonim

   hiç güzel değil

   • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
    Anonim

    aynen

    • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
     Anonim

     Heh

  • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
   Anonim

   Bence ”Jenni” koy

   • Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
    Anonim

    Omlet iyi 🤟