Kediler sevimli oldukları kadar komiktir de. Bir yumakla oynamaya başladıklarında, neşe her yere hakim olur. Şimdi onları anlatan komik isimlere bir bakalım mı?

Kedinize komik bir isim koymak istiyorsanız bu başlıkta yeterince komik kedi isimleri mevcut 🙂 Doğada yaşarken insanlara yaklaşıp evcilleşen ve ayrılmaz bir parça hale gelen kedilerimizi çok seviyoruz. Bizlere sakinlik ve huzur verdiklerini çok iyi biliyoruz. Ayrıca kediler çocuklarımız için de çok önemliler. Sorumluluk bilincini kazanmaları için bize yardımcı olurlar. Bazı anlar gelir ki uykulu hallerinden sıyrılır ve oyuncu, hınzır, muzur bir ruh haline bürünürler. Evde bulduğu lastik bir topla ne kadar komik olabileceklerini biliyor muydunuz? Ama kedilerin değişmez favori oyunu elbette yün yumaklarıdır. Dikiş kutusunun devrildiğini ve yumakların dağıldığını görürseniz, bakışlarınızı güzel kedinize çevirebilirsiniz. Oyun oynamaya hazır ve keyifli mırıltılarıyla zamanı eşsiz hale getirebilirsiniz.

Kedilerimize bu oyunculuk ve komikliklerini hatırlatacak isimler bulmaya ne dersiniz? Birçok kişi yavruyken kedi sahiplenmeyi seçer. Komik kedi isimleri içinde kendi adını seçebileceği bir isim bulabiliriz. Karakterine uyan, eğlenceli isimleri sizler için bulduk.

Minicik patilerinin el ve bacaklarımıza sürünerek oyuna davet edilmek çok güzel bir duygudur. Kedi ve sahibi arasında doğan güzel ilişki artık bozulamaz. Ruhlarının birbirini yakaladığı o zamanlarda evin çocuklarıyla birlikte mutluluk hâkimiyetinde zaman geçer. Şimdi kedilerimizin de çok sevdiği o komik kedi isimlerini inceleyerek, en uygun olanını seçebiliriz.

Komik Erkek Kedi İsimleri
Komik Erkek Kedi İsimleri
Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!

Komik Erkek Kedi İsimleri

 1. Bambam: Biraz ortalığı karıştıran ve oyuna davet edeceği zaman patileriyle ellerimize vuran kedimize koyabileceğimiz komik bir isim değil mi?
 2. Çiko: Bazen kapıdan içeri girdiğimizde kısa bir sesleniş tatlı kedimizi bize gelmesini kolaylaştırır. Çiko hem kısa hem de komik kedi isimleri arasında yer alır.
 3. Felix: Şanslı anlamına gelen bu isim, hem kedimiz hem de kendimiz için anlamlıdır. Bir kediyle yaşamak gerçekten büyük bir şans değil midir?
 4. Paspas: Pırıl pırıl ve uzun tüyleri içinde kaybolan bir kedimiz varsa neden ona paspas demeyelim ki? Seslerin uyumu nedeniyle kedimiz de bu adı severek kabul edecektir.
 5. Miço: her ne kadar bu isim denizle ilişkili olsa da, hayat yardımcılarımız olan kedimizde bu ismi başarıyla taşıyacaktır.
 6. Förby: Bu isim çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinden biridir aynı zamanda. Çocuğumuz sevdiği bir ismi kedisiyle paylaşması ayrı bir mutluluk olmaz mı?
 7. Kirli: Kediler kirli kalmayı başaramayan nadir dostlardır. Yıkanmayı sevmeseler bile gün boyu kendilerini temizlerler. Bu isim zıtlık yarattığı için komik kedi isimlerinden biridir.
 8. Zuzu: Kedimize bu ismi evimizin küçük bireyi vermiş olabilir mi? Kedilerle aynı evde büyüyen bebekler ilk konuşmaya başladığında çıkardığı seslere dayanarak, bu sevimli isim ortaya çıkmıştır.
 9. Speedy: Hızlı, atak, çevik kedilere verilecek en uygun isimlerden biridir. Genç kediler de uyumayı sever ama daha hareketlidirler. Oyun oynamak en sevdiği aktivitedir. Hızlı top yakalama oynamayı siz de seviyorsanız hiç durmayın.
 10. Bobby: Ufak tefek, sevimli anlamları taşıyan ismi, güzel kedimizle paylaşmak çok yerinde olacaktır. Kolay söylenmesi nedeniyle tercih edilmesi şaşırtıcı değildir.

En Komik Kedi İsmi “Goygoy”

Kedimize verdiğimiz ismin bizleri gülümsetmesi ve onun yadsımadan kabul etmesi önemlidir. Henüz yeni konuşmaya başlayan ufak bebeklerin söyleyebileceği en komik isimlerden biri olabilir mi?

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
Komik Dişi Kedi İsimleri
Komik Dişi Kedi İsimleri

Komik Dişi Kedi İsimleri

 1. Çakıl: Gözlerinin pırıltısı ve oyuncu kimliğine uygun komik dişi kedi isimlerinden biridir.
 2. Bediş: Biraz hantal, biraz dağınık ve sürekli uyku isteyen bir kedimiz varsa bu isim onu da mutlu edebilir.
 3. Bal: Kehribar rengi tüyler, bal sarısı gözlerle birlikte yaşamaktaysak, bal gibi tatlı kedimize de bu adı verebiliriz. Siz ne dersiniz?
 4. Caty: Dişi kedimizin ismini biraz daha melodik hale getirip, bu şekilde seslenebiliriz. Hem melodik, hem de komik herkes bu konu da mutlu olabilir.
 5. Petty: Sevimlilik ve huzuru barındıran bir isimdir.
 6. Ponçik: Karamel gibi kedimize tatlılık katacak ve bizlerde bu şekilde çağırdığımızda yanımıza gelecektir.
 7. Kokoş: kendilerini temizlemeyi ve pırıltılı tüylerini göstermeyi çok sevdiklerini unutmayalım.
 8. Suzi: Kısaltma isimleri kullanmak çok kolaydır. Bu yüzden rahatlıkla kedimize bu şekilde seslenebiliriz.
 9. Latte: Hani kahvemizin sütlü karışımında aldığımız lezzetin aynısını sevgili dostumuzu severken de alırız. Sevdiğimiz her şeyin adını kullanabilmek ve yakıştırmak bizlere has bir özellik değil midir?
 10. Mızmız: Bazen uykusundan uyanıp su içmeye bile üşeniyorsa bu komik isimle neden özdeşleşmesin ki?

En Komik Dişi Kedi İsmi “Safinaz”

İnce ve zayıf gövdeli bir kedi için çok uygun düşebilir bu isim seçeneği. Bu incelik ve hafiflik oyundan hızlıca kaçmasına ve saklanmasına imkan sağlar. Oyuna devam etmek veya etmemek tamamen onun kararına kalır.

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Bazen bir yorgunluk çöker üzerimize. Belki soğuk bir hava eşliğinde camın önünde oturup kahvemizi içiyoruzdur. Böyle bir anda yanımızda kısa miyavlamasıyla kedimiz gelir. Kediler birçok insanın anlayamadığı hassasiyete sahiptir. Günümüzü yakınımızda dolaşmasıyla güzelleştirme yeteneğine sahiptir öyle değil mi? Bu yüzden keyifli bir isimle kedilerimizi onurlandırabiliriz.

Sizler için en komik erkek ve dişi kedi isimlerini bir araya getirdik. Sizlerde bu konudaki fikirlerinizi bizlerle paylaşır mısınız? Bu konuda sunacağınız önerileri dinlemek bizim için büyük bir keyif olacaktır. Aklınızda komik kedi isimlerinden hangisi var? Yoruma bekliyoruz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?

Comments were made on "En Komik Kedi İsimleri".
 • Julietim

  Ben dişi kedime ”Juliet” koydum gözleri Romeo ve Juliet’teki Juliet’e benziyordu haha

 • Zuzu

  Ben kedimin adını ”Zuzu” koydum. Bana halamı hatırlatıyor.

 • MİYAV

  EN GÜZELİ SUZİ BENCE

 • Kedi

  Ben ”Capuchino” koyardım o da tatlı.

 • Anonim

  Bende ponçik koydum çünkü çok ponçik ☺️

 • Ponçik

  Ben kedimin adını Ponçik koydum çünkü çok ponçik

 • RAVZA

  Kokoş koydum ismini

 • Anonim

  Latte’yi çok beğendim.

 • Derin U.

  Burada yok ama bence dişi kediler için en güzeli Vanilya 🙂