Miyavliyo
İngilizce Kedi İsimleri

En Güzel İngilizce Kedi İsimleri

Kediler her zaman evimizin neşesi oldular. Kedisine isim bulamayanlar ve farklı isim arayanlara İngilizce kedi isimleri derledik, gelin birlikte inceleyelim.

İngilizce kedi isimleri geniş bir konudur ve dünya üzerinde 7000 ile 8000 arası dil kullanıldığı düşünülürse kedi sahiplerini uygun ismi seçebilmeleri için oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Kedilerine bu tür İngilizce isim arayanlar aslında özgün ve kulağa hoş gelen, biraz da havalı bir isim bulmak isteyen kedi sahiplerinden oluşur. Evinizdeki minik dostunuza, sizin ailenizin bir parçası olduğunu hissettirmek ve karakterini de dile getirmek isteyenler için İngilizce kedi isimleri tam da yerinde bir arayış olacaktır. İngilizce kelimeler taşıdıkları geniş anlamlar ve farklı harfleri ile hem kedi sahiplerinin hem de kedilerin ilgisini oldukça çekmektedir. Kedilerin hassas kulakları İngilizce kelimelere oldukça duyarlıdır ve isimlerini kabullenebilmeleri için daha kısa bir zaman gerekebilir.

Kedinize uygun ismi seçerken aceleci davranmamanız ve geniş bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Kedinizin kişiliğini, huylarını, gerekirse dış görünüşünü yansıtacak bir isim bulmak onunla geçireceğiniz zamanı daha keyifli kılacak ve sizinle arasındaki bağın güçlenmesine olanak tanıyacaktır. Bu yüzden kedi sahipleri uygun ismi ararken beklemeli, gerekirse bir süre kediyle vakit geçirdikten sonra isim koymalıdır. Dünya üzerinde en çok kullanılan İngilizce kedi isimlerini kedi biyolojik cinsiyetlerine göre belirlediğimiz yazımızda bulabilir, bu isimlerin anlamlarına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!
İngilizce Erkek Kedi İsimleri
İngilizce Erkek Kedi İsimleri

İngilizce Erkek Kedi İsimleri

 1. Romeo: Roma döneminin aşık karakteri Romeo’dan gelen bu isim, çekici, aşık ve tutkulu anlamlarına gelmektedir.
 2. Prince: İngilizce dilinde “prens” anlamına gelen bu kelime, uzun tüylü ve asil bakan, sakin erkek kedileriniz için iyi bir seçim olabilir.
 3. King: Kral anlamına gelen bu kelime evinizin kurallarını baştan aşağıya değiştiren ve kendi kurallarına sizin itaat etmenizi bekleyen erkek kedilerinize verebileceğiniz tam yerinde olacak bir isim olabilir.
 4. Leo: İngilizce anlamı aslan olan bu kelime, özellikle Galatasaray fanatiği bir kedi sahibiyseniz tam da size göre!
 5. Simba: Çocukluğumuzun “Aslan Kral” filminin baş kahramanı, masumluğuyla gönülleri çalan ancak yeri gelince de gücünü kanıtlayan aslan kralın çocuğu Simba’dan gelmekte.   
 6. Garfield: Garfield sürekli lazanya peşinde koşan, ara ara hınzırlık yapan, uyuşuk ve tombik bir ev kedisiydi. Filmden esinlenerek eklediğimiz bu isim, sarı ve tombik kedilerinize çok yakışacak.
 7. Felix: Latincede şanslı ve mutlu anlamına gelen bu isim, kedinize her seslendiğinizde sıcacık yuvasındaki şansını ikiye katlayacak.
 8. Diego: İspanyol erkeklerinin yaygın ismi olan Diego, istediğini stratejiyle veya zorla elde eden, patron kimseler için kullanılan bir isimdir.
 9. Dragon: Tarihteki yerini eski batı ülkelerinin askeri sınıfından alsa da Dragon ejderha anlamına gelmektedir. Game of Thrones hayranlarının sık tercih ettiğini Dragon, kedinize bu ismi verdiğinizde sizi de bir ejderha sahibi yapabilir.
 10. Oscar: “Tanrının mızrağı”, “Geyiklerin dostu” gibi anlamlara gelmekle beraber aynı zamanda astronot balıklarının literatürdeki adıdır. Turunculu siyahlı görünüşü sayesinde herkesi kendine hayran bırakan Oscar balığı, bu renklerdeki kedinize de çok yakışacak.
 11. Bob: İngilizce anlamı kafayı hızlı ve kısa sürede yukarı ve aşağı sallamak anlamına gelse de Almanların da kullandığı bu kelime parlak ve meşhur anlamına gelmektedir.
 12. Barney: How I Met Your Mother dizisinin çapkın karakteri sarışın Barney, kocaman yüreğiyle herkesi kendine aşık etmeyi başarmıştı. Espritüel olması kadar zeki de olan Barney, sizi her hareketiyle güldüren erkek kedinize çok ama çok yakışacak!

En Güzel İngilizce Erkek Kedi İsmi

En güzel İngilizce erkek kedi ismi olarak “Mocha” ismini seçtik. Mocha, kaliteli bir kahve türüdür. Kahverengi ve asalet dolu kedileriniz için çok yakışacağına inanıyoruz.

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
İngilizce Dişi Kedi İsimleri
İngilizce Dişi Kedi İsimleri

İngilizce Dişi Kedi İsimleri

 1. Mia: İngilizce ve İtalyancada sahiplik ifade eden “mine” kelimesinden türetilmiş Mia, kedisine aşık sahipler için tam yerinde olacak bir isimdir.
 2. Princess: Prenses anlamına gelen bu kelime, prensesler gibiydim ben sahibimin evinde diyecek, el üstünde tuttuğunuz kedilerinize yakışacak bir isimdir.
 3. Queen: Kraliçe anlamı olan bu kelime otoriter ancak anaç kedilerinizin birebir karşılığı haline gelecek.
 4. Maya: Doğaüstü güç anlamına gelen Maya, aynı zamanda bir Hindistan tanrıçasının diğer adıdır.
 5. Cindy: Tatlı, kibar, güçlü kediler için kullanılan Cindy, Cynthia kelimesinden gelmiştir.
 6. Diamond: İngilizce dilinde “elmas” anlamına gelmektedir. Sizin için kıymeti elmas değerinde olan kedileriniz bu ismi duyduklarında hemen benimseyecekler.
 7. Daisy: Papatya anlamı taşıyan bu kelimenin sarı ve beyaz tüylü kedileriniz için uygun olduğunu düşünüyoruz.
 8. Lady: Tam bir Lady! Eğer kediniz asalet dolu, klasik kedi hareketleri sergilemeyen, oturuşunda bile bir kraliyet ailesi duruşu sergileyen adeta “salon kadını” bir kediyse, tam bir Lady olduğu gerçeğini kimse değiştiremez.
 9. Isabelle: “Tanrı’ya Adanmış” anlamına gelmektedir.
 10. Susie: Zambak çiçeği anlamı taşıyan Susie, İngilizcede kullanılan Susan isminin türevi bir kelimedir.

En Güzel İngilizce Dişi Kedi İsmi

Sizin için en güzel İngilizce dişi kedi ismi olarak “Sivir” ismini belirledik. League of Legends isimli bilgisayar oyunundaki bir kadın savaşçının ismi olan Sivir, alçak gönüllü, içten ve ümit anlamlarını taşımaktadır.

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Her ne kadar farklı isim koymaya çalışsak da can dostumuz olan kedilerimize seslenirken sevgi kelimelerine ağırlık verdiğimiz ve hatta kimi zaman koyduğumuz ismi üç gün kullanmadığımız bir gerçek. İsmi ne olursa olsun, onlar bizim her şeyimiz. Sizin de bildiğiniz, belki kedinize verdiğiniz İngilizce kedi isimleri varsa yorum olarak yazmayı unutmayın!

Miyavliyo Rastgele Kedi Avatarı
Burcu Gezgin

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

24 yorum