Kediler için özel üretilen birçok ürünü yakından tanıyor olabilirsiniz. Peki, akıllı kedi tuvaletleri ile tanışmak ister misiniz?

Evinizde kedi beslerken yaşadığınız güzel anların yanında bir takım zorlu işler sizi beklemektedir. Muhtemelen bu sorumluluklarından en büyüğü evcil hayvanınızın tuvalet sorunudur. Evcil hayvanlarımızın bu konuda kendini rahat hissetmesi onlar için çok önemlidir. Kedi dostlarımızın güvenli ve hijyenik bir ortamda ihtiyaçlarını karşılamamız gerekir. Basit bir kedi tuvaletini kullanırken bunu sağlamak oldukça güç bir hale gelmektedir ve her defasında temizlemek kişiye daha fazla zor hissiyatı verecektir. Hayvan severlerin de bu konudaki düşünceleri dikkate alınarak günümüzde akıllı kedi tuvaletleri ortaya çıkmıştır. Akıllı kedi tuvaletleri hem sevgili minik dostlarımız için her defasında sağlıklı bir ortam sunarken hem de hayvan dostu kişiler için bu ortamın yenilenmesinde kolaylık sağlamaktadır. Bu ürünler daha kolay yöntemlerle kedi tuvaletlerinizin temizlenmesini sağlamaktadır.

1- LavvieBot S

Hayvan severlerin büyük ilgisini toplayan bu akıllı tuvalet oldukça yenilikçi ve pratik imkânlar sunuyor. Özellikle uzaktan da kontrol edilebiliyor oluşu en güzel yeniliklerden biri. Akıllı telefonunuza indirebileceğiniz PurrSong uygulaması ile uzaktan kumanda görevini gerçekleştirebilirken aynı zamanda uygulama içerisinde kedinizin hareketlerinden edindiği bilgileri analiz ederek size bağırsak hareketlerini içeren bir liste hazırlar. Kediniz içerisine girdiği andan itibaren içerisinde bulundurduğu sensörler sayesinde temizlik işlemini durduruyor. Tamamen otomatik mekanizması sayesinde sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan kumun temizliğini de sağlıyor.

2- CatGenie 120

Catgenie akıllı tuvalet ile kendi haznesi olan diğer tuvaletlerden bir gidere sahip olması ile ayrılmaktadır. Ayrıca kendisinin bir soğuk su bağlantısı da bulunduğundan kedi kumuna çok benzeyen fakat kedinizi çok daha rahat hissettirecek yıkanabilir granül kullanmaktadır. Elekli kürek ile toplanan dışkı da dâhil edilerek pis suyla sıvılaştırarak giderden evin dışına atılır. Kendi ısıtıcısı ile sıcak hava üfleyerek granülü de tamamıyla kurutur.

CatGenie Akıllı ve Otomatik Kedi Tuvaleti
CatGenie Akıllı ve Otomatik Kedi Tuvaleti

3- ScoopFree

ScoopFree otomatik kedi tuvaleti, diğer akıllı tuvaletler ile hemen hemen aynı işlevi gerçekleştirmektedir. Tuvaleti fişe taktığınız andan itibaren kedinizin tuvaleti kullanmasından 20 dakika sonra temizleyiciler devreye girmektedir. Özellikle kullandığı özel kristal kumu sayesinde koku konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Yine içerisinde bulunan sensörler kedinizi algıladığında tırmıklama sistemini durdurur ve geri sayımı yeniden başlatır. Fiziksel ölçüleri de tüm kedilere uygun olduğu için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

4- PetSafe Simply Clean

Sessiz ve yavaş dönen konveyör sistemi ile PetSafe Simply Clean akıllı kedi tuvaleti kendini temizleyerek yeni kullanıma hazır hale gelir. Her 30 dakikada bir topaklaşan kumu eleyerek atıkları toplar ve bu toplam dönme rotasyonu 1.5 saatte tamamlar. Katı atıkları kapalı bir haznede toplayarak değiştirilebilen karbon filtreleri sayesinde oluşabilecek kokunun önüne geçer. Böylelikle yeniden kullanıma hazır olduğunda ışık yanan led gösterge ile hayatınızı kolaylaştırır.

5- Catit SmartSift

Temizlik mekanizması daha çok manuel olarak ayarlanan bu tuvaletin yanı başında bir kol bulunmaktadır. Bu kolu çektiğinizde tuvaletin içerisindeki mekanizma dönmeye başlayarak topaklanan dışkıyı kumdan ayırarak bulundurduğu poşete iter. Bu poşetin bulunduğu kısım kapaklı olduğundan kokuyu dışarıya çıkarmamaktadır. Temizliği yapılan tuvalet tekrar kullanıma hazır hale gelmesi için son aşama olarak da dışkının biriktiği poşeti alarak yenisini takmak gerekiyor. Kum değişimini kullanım sıklığınıza göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Catit SmartSift Kedi Tuvaleti
Catit SmartSift Kedi Tuvaleti

Akıllı Kedi Tuvaleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Teknolojik gelişmelerle birlikte hayatımıza giren yenilikler arasında, evcil hayvanlar için yapılan birçok özel tasarım yer alıyor. Bu ürünler, kedi sahiplerinin işlerini kolaylaştırırken evcil hayvanlara da daha sağlıklı zeminler hazırlıyor. Kedi için akıllı tuvalet henüz yeni teknoloji diyebiliriz. Bu nedenle almadan önce nelere dikkat edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Kediler için akıllı tuvalet alırken öncelikle kendinden temizleme mekanizmasına sahip olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu gelişme işinizi oldukça kolaylaştıracağı gibi kediniz her zaman temiz bir kuma tuvaletini yapacaktır. Ürün özellikleri arasında dikkat etmeniz gereken diğer özellik ise gideri olması olabilir. Böylece kötü kokuya maruz kalmazsınız ve kedi kumu temizleme zahmetine de girmezsiniz. Sizler de kediniz için akıllı tuvalet kullanıyorsanız, bilgi ve deneyimlerinizi yorumlar altında paylaşabilirsiniz. Kedi sahiplerinin fikir edinmesi için tavsiye edebileceğiniz farklı akıllı kedi tuvaletleri varsa, diğer takipçilerimize fikir verebilirsiniz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?

Comments were made on "En İyi 5 Akıllı (Otomatik) Kedi Tuvaleti".
  • Bülent

    LavvieBot S kedi tuvaleti arıyorum. Türkiye içinde ama bulamıyorum yurt dışında gelenler de genelde bozuk çıkma olasılığı yazıyor.

  • Çok uzun. Ama gayet güzel☺️

    Almayı düşünmüyorum ama çok tatlılar. 🥺🥺 Ama çok uzun yazıyorsunuz bea 🤪🤪🤪