Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan Değirmendere Yalı Camii’nde namaz esnasında bir ses duyan camii imamı Harun Özdemir, sese kulak vererek minberin yolunu tuttu. Minberin kapısını açtığında içeride hamile bir kedi gördü ve bilinildiği üzere gebe bir kedinin psikolojisi normal zamanlara göre oldukça farklılık gösterebilmektedir. Normalden fazla sevecen ya da aksine normalden huysuz ve yalnız kalmayı isteyebilecekleri […]

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan Değirmendere Yalı Camii’nde namaz esnasında bir ses duyan camii imamı Harun Özdemir, sese kulak vererek minberin yolunu tuttu.

Minberin kapısını açtığında içeride hamile bir kedi gördü ve bilinildiği üzere gebe bir kedinin psikolojisi normal zamanlara göre oldukça farklılık gösterebilmektedir. Normalden fazla sevecen ya da aksine normalden huysuz ve yalnız kalmayı isteyebilecekleri mümkündür. Camii imamı Harun Özdemir de minik canı oradan çıkartmaya kıyamayıp orada bakmaya başladı.

1 ay sonra ise mutlu son ile duyuldu. Camii minberinde doğum yapan kedi 2 minik can dünyaya getirdi. İmam ise doğum sonrasında da onları oradan çıkartmadı ve yavrular büyüyene kadar da bakmaya karar verdi. Minik dostlara kıyamadığı için dışarı çıkarmayan imam Harun Özdemir kediler hava alsın diye camii pencerelerini bile açık bıraktığını ifade ederek içindeki hayvan sevgisini dile getirdi ve asla onları o halde dışarı bırakamayacağını söyledi. Kedileri sahiplenen birileri olana ya da belediyenin gelip minik dostlarla yakından ilgilendiğini görene kadar kendisi minberin altında kedilere bakacağını ve onlarla ilgileneceğini dile getirdi.

Namaz vakitlerinde cemaat camiyi boşalttığında da sürekli şüphelenerek kedileri kontrol eden Harun Özdemir içindeki hayvan sevgisini davranışlarıyla herkese örnek olabilecek bir şekilde ifade etmiştir.

Ek olarak ifadelerine Peygamber efendimizin içinde olan hayvan sevgisine değinerek “Bizler de dinen hayvanları korumak zorundayız.” Cümlesiyle röportajını sonlandırmıştır.

Görsel kaynak DHA

Merhabalar, Ben Süheyla. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Bölümüm dışında yazarlık yapmaktan, öğrenmekten ve keşfetmekten çok zevk alıyorum. Minik dostlarımız, kedilerimiz hakkında araştırma yapmak ve sizinle paylaşmak oldukça keyifli :))

How about writing a comment?

A comment was made on "Cami Minberinde Doğum Yapan Kediye İmam Sahip Çıktı".
  • BJA

    Ne kadar da tatlı😻😻😻