Kediniz için yaptığınız her adım heyecan verdiği gibi isim seçmek de bambaşka. İncelediğimiz en güzel Unisex kedi isimleri arasından seçim yapmak ister misiniz?

Kedi sahiplendikten sonra adım adım onun yeni düzenini kurmaya başlarsınız. Yatağı hazırlanır, mama kabı, bakım eşyaları ve oyuncakları alınır. Tüm bunların oldukça tatlı bir telaşı vardır. İsim koymak da kedi sahiplenmenin en güzel anları arasında yer alıyor. Kediniz için seçebileceğiniz onlarca isim aklınızı karıştırabilir. Dişi kedi isimleri ya da erkek kedi isimleri gibi ayrımlara girmeden Unisex isimlere göz atmak ister misiniz? Sizler için birbirinden anlamlı ve güzel isimleri derledik…

İşte En Güzel Unisex Kedi İsimleri:

 1. Kayra: Bu isim Tanrı’dan geldiğine inanılan iyilik, lütuf anlamını taşır. Oldukça hoş bir anlama sahip olan isim hem dişi hem de erkek kediler için kullanılabilir. Kinyas ve Kayra kitabında da aynı adı taşıyan bir karaktere yer verilmiştir.
 2. Rima: Bu ismin kelime anlamı ceylan yavrusudur. Kulağa hoş gelen ve asil kedilere oldukça yakışacağını düşündüğümüz bu ismi, erkek ve dişi kedilere koyabilirsiniz.
 3. Afitap: Farsça kökenli olan Afitap kelimesi, Farsçadan dilimize geçen naif kelimelerden biridir. Çok güzel, güzel görünümlü anlamına gelir. Kelime anlamına göre daha çok kadınlar için kullanılsa da dişi ve erkek kedilere konulabilecek isimlerden biridir.
 4. Elzem: Kökeni Arapça olan Elzem kelimesi, vazgeçilmez anlamına gelir. Sizin için oldukça özel olan evcil hayvanınıza bu anlamlı ismi koyabilirsiniz.
 5. Deniz: En popüler Unisex isimlerden olan Deniz, kedilere de çok yakışacak isimler arasında yer alıyor. Özellikle denizi çok seven ve denizsiz yaşayamam diyenler için oldukça hoş bir seçim olacaktır.
 6. Hayat: Arapça kökenli olan hayat kelimesi, ömür ve yaşam anlamlarını taşır. Aşina olduğumuz bu kelimeyi yeni hayat arkadaşımıza vermek de anlamlı seçimlerden biri olacaktır.
 7. Janset: Bu isim, güneşin doğuşu anlamını taşır. Çerkez ismi olarak kullanılan ve genelde kadınlar için tercih edilen bir isim olsa da hem erkek hem dişi kedilere konulabilir.
 8. Kumsal: Aşina olduğumuz bu kelime deniz kıyısının kumla örtülü kısmını ifade eder. Doğa severlerin hoşuna gidebilecek isimlerden biri olduğu gibi günümüzün popüler Unisex isimleri arasında da yerini alıyor.
 9. Kivi: Kış aylarının en sevilen meyvelerinden biri olan kivinin, kulağa çok hoş gelen kelimelerden biri olduğunu biliyoruz. Eğer doğal isimleri seviyor ve kedinize sevimli bir isim koymayı düşünüyorsanız, kivi en güzel Unisex kedi isimlerinden biri olabilir.
 10. Nefes: Her canlının yaşamını devam ettirmek için ihtiyaç duyduğu nefes kelimesi, başka bir canlıya bırakıldığında onun önemini gösteriyor. Kedinize anlamlı ve Unisex bir isim koymak istiyorsanız, nefes kelimesini tercih edebilirsiniz.
 1. Ezel: Sonsuz anlamını taşıyan kelime, aynı isimde Türk dizisi ile oldukça popüler bir hal almıştı. Hem erkek hem dişi kedilere çok yakışacak, asil isimlerden biri olabilir.
 2. Huzur: Arapça kökenli huzur kelimesi, gönül rahatlığı anlamını taşıyor. Hepimizin bildiği bu kelime, sevimli dostlarımıza isim olarak verildiğinde bize verdikleri huzuru temsil ediyor ve daha anlamlı bir hal alıyor.
 3. Toprak: Doğa isimlerinin hemen hepsi Unisex olduğu gibi hepsi ayrı bir güzelliği anımsatıyor. Kahverengi tüyleri olan kedilerinize, toprak ismi çok yakışacaktır.
 4. Reçel: Kediniz için derin anlamlı olmayan daha doğal ve tatlı isimler arıyorsanız reçel isminin hem dişi hem erkek kedilere çok yakıştığını söyleyebiliriz.
 5. Latte: Kedinize isim koyarken en sevdiğiniz yiyeceklerin ve içeceklerin isimlerini de tercih edebilirsiniz. Kahve sever bir kedi sahibiyseniz en güzel kahve isimlerinden biri olan latte, oldukça hoş bir Unisex isim seçimi olacaktır.
 6. Sufle: Çikolatayla yapılan en popüler tatlılardan biri olan sufleyi bilmeyen yoktur. Birbirinden sevimli kedilerimiz için tercih edebileceğiniz Unisex isimler arasına bu tatlıyı da yerleştirebiliriz.
 7. Zümrüt: Dünyanın en değerli taşlarından biri olan Zümrüt, yeşil renkli gözlere sahip kedilere çok yakışacak Unisex isimler arasında yer alıyor.
 8. Venüs: Gezegen ismi olan Venüs, astronomi severlerin tercih edebileceği Unisex isimlerden biridir.
 9. Azman: Çocukluğumuzun unutulmaz çizgi filmi, Şirinlerin kedisi olan Azman’ın adını yaşatmaya devam edebilir ve kedinize bu Unisex ismi verebilirsiniz.
 10. Mırmırsu: Anlamlı kelimeler ya da günlük hayatta çok kullanılan kelimeler hoşunuza gitmediyse, kedi dünyasının özel isimlerinden birini tercih edebilirsiniz.

En Güzel Unisex Kedi İsmi: Mila

Bu isim farklı dillerde farklı anlamlara geliyor. Rusçada nazik, narin anlamlarını taşır. Bulgarcada ise sevgili anlamına gelmektedir. 4 farklı dilde kullanılan ismi hem erkek hem dişi kedilere verebilirsiniz.

Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!
Unisex Kedi İsimi
Unisex Kedi İsimi

Unisex Kedi İsimleri içerisinde beğendiklerinizi veya eklemediğiniz güzel isimleri bizlerle yorumlar altında paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda kedileri için isim fikrine ihtiyaç duyan kullanıcılarımız için yorum yapabilirsiniz. İncelememizi istediğiniz farklı konular veya isim başlıkları varsa bu konularda bize her zaman fikir verebilirsiniz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?