Ürkütücü bakışlara sahip olsalar da sıcacık kalplere sahip tüysüz kedilerin bilinen 5 türü vardır. Sizin de böyle bir kediniz varsa ismini birlikte koyabiliriz.

Tüysüz kedilerin 2 ırkında çok ince ve kısa da olsa tüy bulunmaktadır. İnsan üretimi sonucu meydana gelen tüysüz kediler maalesef yüksek meblağlara satılmaktadır. Doğada bulunmadığı düşünülen bu kedilerin bakımı oldukça zordur. Tüyleri az olduğu veya hiç olmadığı için güneşe karşı hassas derilere sahiptirler. Aynı zamanda soğuğa karşı da dayanıksız olabilmektedirler. Bu yüzden tüysüz bir kediye isim koymadan önce ona iyi bakabileceğinizden emin olmalısınız. Ona gerekli bakımı ve ilgiyi sağlayabileceğinizden eminseniz artık eğlenceli kısma geçebiliriz. Tüysüz kedi isimleri üstünde düşünme gerektiren bir konudur. Deri renkleri beyaz, pembe ve sarı karışımına yakın olduğundan kimi durumda sarı kedi isimleri de bu kediler için uygun olabilmektedir. Sizler için derlenen tüysüz kedi isimlerine gelin birlikte bakalım.

İlgili İçerik: 5 Tüysüz Kedi Cinsi
Tüysüz Erkek Kedi İsimleri
Tüysüz Erkek Kedi İsimleri

Tüysüz Erkek Kedi İsimleri

 1. Brain: Tüysüz kedilerin derileri kıvrım kıvrım bir görünüşe sahiptir. Bize beyni hatırlatan bu görüntüden dolayı İngilizcede beyin anlamına gelen “brain” kelimesini seçtik.
 2. Bold: İngilizcede dazlak; kel anlamlarına gelen bir kelimedir. Tüysüz kedi isimleri denince en çok akla gelen kelimedir.
 3. Albino: Melanin eksikliğinden kaynaklanan metabolik bir rahatsızlıktır ve bu rahatsızlığa sahip insanlara denir. Tüysüz kedilerin beyaza yakın görünüşleri bu rahatsızlığı hatırlatmaktadır.
 4. Miskin: Kediler günün çoğunu uyuyarak geçirirler. Bu yüzden bu isim her kediye çok yakışır.
 5. Yumuk: Tüysüz bedenlerine rağmen patileri tombul görünür. Bu yüzden tüysüz kedilerin yumuk yumuk patilerini öpmeden duramayacaksınız!
 6. Ceviz: Cevizdeki kıvrımlara sahip vücut derisinin ismini yansıtmasını istiyorsanız ceviz kelimesi tam kedinize göre.

En Güzel Tüysüz Erkek Kedi İsmi: Ice

Beyaz deri görünümleriyle kış soğuklarını andıran tüysüz kedilere mavi göz de eklenirse İngilizce dilinde buz anlamına gelen ice kelimesi isim olarak seçilebilir.

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
Tüysüz Dişi Kedi İsimleri
Tüysüz Dişi Kedi İsimleri

Tüysüz Dişi Kedi İsimleri

 1. Pudra: Özellikle kadınların makyajda sık tercih ettiği pudra genelde beyaz ve unsu bir malzemedir. Sürülen yeri yumuşak ve pürüzsüz hale getirdiği için biz de kedinize bu ismi vermenizde bir sakınca görmüyoruz.
 2. Naked: İngilizce dilinde çıplak, kıyafetsiz anlamlarına gelen bir kelimedir.
 3. Bebek: Yine tenine göre düşündüğümüzde bu kediler yumuşacık ve pürüzsüzdür; adeta bebekler gibi! Bonus: İngilizce karşılığı olan “Baby” veya “Babe” isimleri de verilebilir.
 4. Winter: İngilizceden çevrildiğinde kış anlamına gelen kelimedir.
 5. Snow: Kar yağdığında kim mutlu olmaz ki! Snow kelimesi İngilizcede kar anlamına gelmektedir. Bu kar topu gibi beyaz ve yumuşak, aynı zamanda da soğukluğuyla iç ısıtan kedilerin “snow” ismine sahip olmaları gerektiğine inanmaktayız.

En Güzel Tüysüz Erkek Kedi İsmi: Kaymak

Geleneksel olarak kahvaltılarda tüketilen kaymak dile de temizlenmiş yüzeyleri ifade etmek için eklenmiştir. Kedinizin pirüpak teni, ona kaymak ismini vermek için yeterli bir sebep.

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Tüy oranı az ya da hiç olan bu kediler güzellikleriyle büyüleseler de insan ürünü olduğu unutulmamalıdır. Genetiğiyle oynanmış bu kedilerimiz maalesef hayatları boyunca birçok hastalık geçirmektedirler. Bu yüzden onlara açacağınız yuva, onların en iyi şekilde yaşamasına olanak tanımalıdır. Satın alımı asla onaylamasak da bu kedilerin ticareti halen devam etmektedir. Bizim önerimizse sahiplenmeniz olacaktır. Sizler için derlediğimiz tüysüz kedi isimleri makalemizle ilgili fikirlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?