Ailenizin üyesi haline gelen minik dostunuz elbette sizin için çok özel. Onun için Orjinal Kedi isimleri arasından birini seçmeye ne dersiniz?

Arkadaşınıza sesleneceğiniz ismi kendinizin tercih ediyor olması güzel olduğu kadar zordur. Bu konuda dikkat edeceğiniz önemli hususları atlamamak gereklidir. Kediniz için tercihte bulunabileceğiniz birçok isim arasında kalabilirsiniz. Orjinal Kedi isimleri sadece kulağa hoş gelen olarak tercihiniz de sizi yanıltmasın. Bu isimler hem kedinizin sizin gözünüzde bıraktığı izlenimin bir simgesi olmalı hem de isim ile hitabınız da kediniz tam anlamıyla bu ismi sahiplenmeli.

Fiziksel ve karakteristik özelliklerini de göz önüne alarak bir isim simgesi oluşturmak da kedinize oldukça orijinallik katacaktır. Bizim için özel olan her şeye nasıl anlam katıyor sahipleniyorsak minik dostumuzun da kendini özel hissetmesi için orijinal isim tercihi ile başlayabiliriz. Bu isim sorumluluğu sizi fazlaca düşündürüyor olabilir. Daha fazla düşünmenize gerek kalmadan en orijinallerini biz sizin için kedinizin kendini özel hissedeceği isimler konusunda detaylı bir içerik hazırladık.

Sevimli dostlarımızın her miyavlaması aslında kalpten gelen bir mesajdır. Bizim de ona ömrü boyunca sesleneceğimiz orijinal bir isim bulmamız aranızda kuracağınız bağın ilk adımını temsil edecektir.

Öncelikle bu orijinallikten kastımızın isimlerin oluşturduğu harf estetiği olmayacağı konusun da anlaşalım. Kedinizin bir gününü incelediğiniz de ona sunulan en çok hangi alanda vakit geçirdiği hangi konulara mızmızlandığı, en çok hoşuna giden şeylerin ne olduğu belki de hoşlanmadığı evde yarattığı hırçınlık abidesinin ne olduğunu çözmek ona orijinal bir isim vermeniz konusunda fikir oluşturacaktır.

Çevremizde bizim için önemli olan insanlara nasıl farklı anlamlar yüklüyor hatta rehberimize ona uygun bir orijinal isimle kaydediyorsak kedimiz için de bu orijinallik çok önemli. Bu ismin orijinallik tarafının en önemlisi kedinizin ismini sahiplenmekte zorluk çekmiyor olması. Dostunuza uygun bir isim tercihiniz aranız da ki bağın gücünü arttıracaktır. Sizin için değerli olan kedinizin ismi neden orijinal bir isim olmasın ki?

Evde baktığımız minik dostlarımız dışarda ki birçok isimsiz kediye göre daha uysaldır. Çünkü ona sunulan şansın farkındadır. Bu farkı ise ona her seslendiğiniz de yinelemiş olursunuz.

Hissiyat konusunda başarılı olan kediniz sizin en mutsuz anlarınızı hissederek sizinle daha çok uğraşarak ve kendi çapında çeşitli muziplikler yaparak moralinizin yerine gelmesini sağlayacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak seçeceğimiz orjinal Kedi isimlerine gelin birlikte bakalım.

Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!
Orjinal Dişi Kedi İsimleri
Orjinal Dişi Kedi İsimleri

Orjinal Dişi Kedi İsimleri

 1. Hera: Üzüntülü zamanlarınızda gücünüzü minik dostunuzdan almak isterseniz, Ona güç anlamı katan Hera ismi oldukça anlamlı olacaktır.
 2. Zuzu: Kedinize sevgi göstergenizi ismin de de kullanmak için Zuzu ismi anlamı gibi sevgi dolu bir isim olacaktır.
 3. Leydi: Asil ruhlu bir kediniz var ise bu isim tam anlamıyla karakteristiğini yansıtacaktır. Asil bir dost kim istemez ki?
 4. Köpük: Kediniz dışında bir çocuğunuz da var ise, köpük ismi oldukça sevimli ve çocuğunuza da minnoş gelecektir.
 5. Roman: Köpek düz yazı kedi ise bir şiirdir sözünden yola çıkarak duygu ve tutkuları çözümleyen bir anlam kedinize özellik katmaya değer olacaktır.
 6. Cazibe: Masum bir o kadar da hırçın bakışları ile dikkatleri üstüne çekmeye çalışan ve tüm cazibesini ortaya koyan sadece onunla ilgilenin isteyen bir dosta sahipseniz bu isimi kediniz benimsemekte hiç zorluk çekmeyecektir.
 7. Bal: En anlamlı anlaşmayı aslında bakışarak gerçekleşiriz. Bal rengi gözler de en nadir renkler arasındadır. Görünüşüne göre bir orijinal ismi bundan başkası tanımlayamaz.
 8. Alice: Kulağa hoş gelmesi kadar anlam bakımından yumuşak anlamı taşıyan bu isim sessiz sakin bir dostunuza ayrı bir güzellik katacaktır.
 9. Şila: Bazen bizler 2 ayağımızla yere sağlam basamadığımız düşünürüz ama dostlarımız her zaman 4 ayaklarının üzerinde bizden özgüvenlidir. Ona her Şila adıyla seslendiğinizde bu sağlamlık hitabınız kedinizin özgüvenini arttırırken size sunacağı dostluk desteğine de eşlik edecektir.
 10. Linda: Dostunuz sevimliliği kadar güzelliği ile de sizin gönlünüzü fet ediyor ise güzellik manasına gelen bir isimle onun güzelliğini orijinal ismi ile de ortaya çıkarmış olursunuz.

En Orijinal Dişi Kedi İsmi: Yıldız

Yıldız, Güneş ve Ay dışında olmak üzere, gökyüzünde görülen ışıklı gökcisimlerinden her biridir. Özgürlüğüne düşkün doğal ve rahat davranmayı seven sempatik bir kediniz var ise evinizin parlayan yıldızı minik dostunuz olabilir.

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
Orjinal Erkek Kedi İsimleri
Orjinal Erkek Kedi İsimleri

Orjinal Erkek Kedi İsimleri

 1. Miço: Küçük yaşta olan bir kedi sahiplendi iseniz ona tam anlamıyla hoş geldin ismi olabilir.
 2. Zeus: Kediniz sizi çok sevip temasta olduğunuz her şeyden sizi kıskanıyor ve hırçınlığı ile bunu size hissettiriyor ise ona en yakışacak isim de ancak Zeus olabilir.
 3. Bulut: Baktığımız da bir rengi olmayan ama aklımızda hep beyazı temsil eden bulut ismi bembeyaz tüylerde hayat bulabilir.
 4. Leo: Evde kükreyen bir aslanın yerini tutan kediniz mi var? Ona Leo diye hitap etmek onurlanmasını sağlayacaktır.
 5. Panki: İsim olarak da baktığımız da bize yumuşacık pofunduk bir çağırışım oluşturan bu isim yumuşacık tüylü dostumuza tam anlamıyla uygun olmaz mı?
 6. Golge: Nereye gitseniz peşiniz de her işin için den çıkmak istemek bir kedinin başlıca hobisi gölge gibi etrafınızı kaplaması sizi mutlu ediyor olmalı böylece gölge sizin yanınızda olmakta ayrı mutluluk payı çıkaracaktır.
 7. Lorin: Çok havalı geliyor kulağa öyle değil mi? Havalı olduğu gibi anlam bakımından da övgü taşıyan isimle minik dostunuza her seslenişiniz ona aynı zamanda övgü anlamı taşıyacak.
 8. Nazlı: Dostlarımız bizi çok sevdikleri ve dikkat çekmek için sık sık nazlanır. Siz de böyle bir dosta sahipseniz kedinize her seslenmeniz de size olan nazının farkında olduğunun karşılığını vermiş olacaksınız.
 9. Riba: Birkaç anlamı olsa da en bilindik kullanımı fikir kısmıdır. Çok araştırma sonucu Arşimet ise EVREKA! Buldum demiş. Sizde çok araştırma sonucu kararsız kaldı iseniz kedinize fikir ismi koymanız ona ne kadar değer verip araştırmalar sağladığınızı hiç unutturmayacaktır.
 10. İpek: İpek gibi parlak tüyleri olan bir kediniz mi var? Neden ona güzel görünüşünü tanımlayacak bir hitapta bulunmayasınız ki.

En Orjinal Erkek Kedi İsmi: Cesur

Cesaretli, gözü pek ve atılgan olmak her bireyin harcı değildir. Ama bizim dostlarımız bu cesaretlerini tüm atılganlık ve bizden aldıkları sevginin gücü ile bize kanıtlamaya çalışırlar. Gözü pek dostumuza da cesur ismi tam anlamıyla yakışacaktır.

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Siz de orjinal Kedi isimleri arasında kedinize en yakın olanı tercih edebilir minik dostunuza en büyük hediyeyi verebilirsiniz. Bu konu da kafası karışan tercihler arasında kalan takipçilerimize katacağınız fikir ve yorumlarla destek olabilirsiniz. Bu konu da ki sizin de bir favori isminiz var ise bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyacağımızı belirtmeden geçmek istemem. O halde mutluluğumuza eşlik etmek için yorumda görüşelim.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?