Kediler bisküvi yiyebilir mi? sorusu kedi severlerin merak ettikleri konulardan birisidir. Kedilere bisküvi verirsek ne olur? yazımızda açıkladık.

Kediler alışık olduğumuzun dışında beslenebilirler. Kedilerin bisküvi yemesi de bunlardan birisi. Peki, kedi bisküvi yer mi? sevimli dostlarımızın bisküvi yemesinin ona herhangi bir zararı olur mu? tüm bu soruların yanıtlarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Kedilerin meraklı hayvanlar olduğunu hepimiz biliriz. Kedilerin bu merakı yeme-içmede de devam etmektedir.

Kediler için özel hazırlanan mamalar olsa da şirin dostlarımız bazen farklı lezzetleri tatmayı ve denemeyi sever. Bu açıdan değişik tatlara hayır demezler. Bu tabi ki onlara her yiyeceği sunacağımız ve yiyebilecekleri anlamını vermemeli. Tüylü dostlarımız genel olarak yiyecek konusunda bir şey ayırt etmese de kendileri için neyin zararlı neyin zararsız olduğunu bilmedikleri için bu konuda araştırma yapmak ve onların sağlığı için faydalı yiyecekleri vermek bize düşüyor. Bu anlamda kediler için bisküvi uygun mu? sizin için araştırdık.

Kedime Bisküvi Verebilir miyim?

Çayın yanında bisküvinin eşlik etmesi lezzet konusunda birebirdir. Tabi bu biz insanlar için geçerli. Çayımızı içerken bisküvimizi yediğimizde yanımıza kıvrılan kedimizin de canının bisküvi isteyebileceğini düşünebiliriz. Sevimli bakışlarıyla bakan kedimize bisküvi vererek içimizi rahatlatmak isteyebiliriz. Minik dostunuza kendinize ayırdığınız bisküvilerden verdiğinizde belki iştahla yediğine şahit olabilirsiniz. Ancak bu sizi sevindirmesin. Kedinizin severek bisküviyi yemesi onun bisküvi ile beslenmesinin doğru olacağı anlamına gelmiyor.

Şekerli gıdalar hayvanlar için zararlıdır. Obezite, diş sorunu ve görme kaybı gibi pek çok sorun çok fazla şeker tüketiminden kaynaklanmaktadır. Bisküvi de şekerli bir besin olduğu için aşırı tüketimi kediniz için zararlı olabilir. Çok olmamak kaydıyla kedinizin sadece tadına bakması için az miktarda verebilirsiniz ama bunu alışkanlık haline getirmeyin. Kediniz sevdi diye her acıktığında beslenme menüsüne bisküvi eklemeyin.

Kediye Bisküvi Verilir mi?
Kediye Bisküvi Verilir mi?

Kedinizi Sağlıklı Yiyeceklerle Besleyin

Kedilerin sindirim sistemi oldukça hassastır. Her besini kolayca sindiremezler.  Bunun neticesinde sağlık sorunları yaşayabilirler. Tatlı içerdiği için kedilerin bisküvi yemesi onların beslenmesinde doğru olmayacaktır. Kedinizin doğru besinlerle beslenmesine yardımcı olarak onları sağlıklı gelişimine katkı sağlayın.

Kediniz için yararlı olabilecek bazı sebze ve meyvelerin yanı sıra onlara uygun kuru ya da yaş mamaları kedinize verebilirsiniz. Kedinizin sindirim sistemi için en uygun yiyecekleri onlara vermeniz en doğru olanıdır. Mama seçerken de onların yaşını ve biyolojik durumunu göz önünde bulundurarak onlar için en uygun mamayı alın.

Article by

Merhaba, ben Ayşenur 😻 Tam bir hayvan aşığıyım, özellikle kedilere bayılırım. Burada siz değerli okurlarımız ile olmaktan mutluyum. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyor olacağım. Haydi, patiler yoruma 😹

How about writing a comment?

Comments were made on "Kedi Bisküvi Yer mi?".
  • Anonim

    Evde annesi olmus bir aylik yavrular var onlarra cici bebeyi suyla eritip siringa ile veriyorum zarari olurmu

    • Anonim

      Evet zararli olur şekerli ùrun ve gidalar kedi ve kòpekler icin ciddi anlamda zararli gorme kaybi ile beraber sagliklari icin de zararli olabiliyor