İçimizde sevgisini büyüterek taşıdığımız kedilerimizin isimlerini ararken yabancı köklere de bakabiliriz. En hoşunuza gideni kedinizle paylaşmaya ne dersiniz?

Hayatımızın bir parçası halinde olan kedilerimizin isim arayışında yabancı adlar da yardımcı durumda. Sevdiğimiz bir film karakterinden tutun, hikâye kahramanına; seçenekleri çok açık bir penceremiz var. Kedilerimizin isimlerine verdikleri tepkilere dayanarak sevip sevmediklerini bilebiliriz. Gönlümüzün ve evimizin biricik dostlarını sevdikleri bir isimle bütünleştirmek çok keyifli bir durum olacaktır.

Uzun bir günün sonunda kapımızı açtığımızda ; “ betty” ben geldim veya “ jake” diye seslenmemizin getirdiği sevinci nasılda bacaklarınıza sarılarak gösterecekler. Yumuşacık bir okşayış, parmaklarımıza dokunan ıslak bir burun tüm sıkıntımızı dağıtmaya yetmez mi?

Kedilerimiz ve biz aslında fark etmeden bir bütünün parçaları olmuşuzdur. İsim koymak sanıldığı kadar kolay değildir. Her kedinin farklı huyları, karakteri vardır. Seçici yapıları vardır. Hatta Mısır medeniyetinde kediler kutsal sayılan canlılardır. Asalet ve duruşlarıyla bazen gerçekten karşımızda bir kral veya kraliçe varmış gibi düşündürürler. Bu kadar özel varlıklar için isimleri de özel olmalı diye düşündük ve sizlere yabancı kedi isimlerinden oluşan bir liste hazırladık. Eminiz ki sizlerde bu liste dışında farklı yabancı kedi isimleri kullanıyorsunuz. Bazı isimler kısa ve ses tınısı tarafından kulağa hoş gelir. Bu yüzden seslenmesi kolay bir seçim yaptığımızda, kedimizde bizlere dikkat kesilecektir.

Kedi eğitimi sırasında da kısa ve birden söylenebilen isimler, yönergeleri daha kolay verdiğimizi de gösteriyor. Yabancı kedi isimleri bu yönden bizlere de kolaylık sağlıyor. Sizler de yazımızın en sonunda yer alan yorumlarda, kendi kullandığınız yabancı kedi isimlerini paylaşabilirsiniz.

Yabancı Erkek Kedi İsimleri
Yabancı Erkek Kedi İsimleri
Daha Fazlası: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!

Yabancı Erkek Kedi İsimleri

 1. Boris: Etkin, neşeli, yaratıcı, güçlü anlamlarına gelen bu isim yakışıklı dostumuzu tarif ediyor olabilir mi?
 2. Charlie: Özgür adam anlamına geliyor. Bazen anlamını bilmeden koyduğumuz isimler vardır. Belki de kedimizin kendini özgür görmesinin ardında adının anlamı vardır.
 3. Jack: Maymun iştahlı, ciddi, cömert gibi anlamları taşıyan bir isimdir. Kedimiz özellikle sevgisini bize vermekte cömert değil midir?
 4. Oscar: Şampiyon savaşçı anlamına geldiğini biliyor muydunuz? Erkek kedide olması gereken özelliklerden biri de savaşçı olmasıdır. Adı ile uyumlu bir özellik taşımasını sağlamak iki dudağımızın ucunda.
 5. Shadow: Özellikle siyah tüyleri olan kedimiz varsa gölge tam da ona uygunluk sağlayabilir.
 6. Tom: Saf ve masum anlamını taşıyan bir isim. Gözlerine bakabildiğimiz bir kedinin o masum bakışları aklınıza geldikçe adının ne kadar güzel yakıştığını fark edeceksiniz.
 7. Zorro: Bazı dostlarımızın renkleri alacalı oluyor. Özellikle yüz bölgesinde maske varmış gibi görünüyorsa, erkek kedimize neden bu isimle seslenmeyelim?
 8. Alex: Bu isim bir kısaltmadır. Halkın muhafızı anlamına gelen uzun ismi Alexander’ dır.
 9. Barney: Biraz gizem seviyorsanız kehanet oğlu anlamına gelen bu adı düşünebilirsiniz.
 10. Beethoven: Klasik müziği sevenler ve sonatları hatırlamak isteyenler için bu ismi önerebiliriz.

En Güzel Yabancı Erkek Kedi İsmi “Garfield”

Bu klasik sayılabilecek ve çizgi film kahramanı ile özdeşleşmiş bir isimdir. Tarçın renginde ve biraz da tombul bir kedimiz varsa bu ismi beğeneceğine emin olabilirsiniz.

Daha Fazlası: Erkek Kedi İsimleri
Yabancı Dişi Kedi İsimleri
Yabancı Dişi Kedi İsimleri

Yabancı Dişi Kedi İsimleri

 1. Âlice: Soylu, asil ve tatlı anlamlarına gelen bir isimdir. Güzel dişi kedimiz için seçilen en güzel adlardan biridir.
 2. Cindy: Sempatik, paylaşımcı anlamlarına gelir. Tüm günümüzü bu tatlı dostumuzla bir araya geleceğimiz anı bekleyerek geçirmiyor muyuz? Evimizde bizi beklediğini bilmek ayrıca güzel bir duygu değil mi?
 3. Cleo: Bazen anlamını bilmesek bile söylenişi hoşumuza gittiği için isimler koyabiliriz.
 4. İzzy: İspanyolca bir sesleniş. Küçük kızımızı hem kolayca çağırabiliriz, hem de kulağımızda hoş bir melodi bırakıyor olması yeterince güzel değil mi?
 5. Ellie: Kısaltma olarak kullanılan bir isimdir. Kedilerimiz kısa ve net çağırılma şekillerini çok seviyorlar.
 6. Lucy: Şanslı demektir. Gerçekten de hem kedimiz bize hem de biz ona sahip olduğumuz için şanslı olduğumuzu düşünmüyor muyuz?
 7. Lola: Üzüntüye ithafen kullanılan bir isimdir. Ancak biz kedimize bu ismi kullanırken kesinlikle mutluluğu çağırıyoruz, sizce de böyle değil mi?
 8. Penelope:  Mitolojik bir esinti taşıyan bu isim dokumacı anlamına gelmektedir.
 9. Ruby: Yakut taşı anlamındadır. Güzel kedimiz de bizim değerli mücevherimizdir. Duygularımızı ona taşıyabilmenin güzel bir yolu bu isimle seslenmek olabilir.
 10. Rosie:  Gül anlamını taşıyan bir isimdir. Kıymetli bir dost için derlenen gülleri düşündüğümüzde, ömür boyu gülleri ismiyle hediye edebileceğimiz bir kediye sahip olma çok keyifli değil mi?

En Güzel Yabancı Dişi Kedi İsmi “Sophie”

Sophie bilgelik anlamına gelir. Kediler karakteristik olarak duruşlarıyla bilge bir tavırdadır. Tam ruhlarına göre bir isim taşımak zarafetlerini arttıracaktır.

Daha Fazlası: Dişi Kedi İsimleri

Tüm içtenliğimizle hayatımıza dahil olan kedilerimiz, bizler için büyük anlam taşırlar. Dişi bir kediye sahip olduğunuzda ailenin kalabalıklaşıp çoğaldığını göreceksiniz. Bu da isim bulma telaşına kapılmanıza yol açabilir. İşte bunun için en güzel ve özel isimleri sizlerle paylaşmak istedik. Anlamlarının kedilerin ruhlarına uygun olmasına dikkat etmeye çalıştık. Sizlerde kullandığınız yabancı erkek ve dişi kedi isimlerini paylaşıp, arayış içinde olan herkese yardımcı olmak ister misiniz. Yorumlarda merakla bekliyor olacağız.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?

Comments were made on "En Güzel Yabancı Kedi İsimleri".
 • ipek

  Kedim erkek Mişa koymak istiyorum ne yapacağım hiçbir fikrim yok, gerçekten ne koyabilirim?

 • Njk

  İyi

  • Tuana

   İyiymiş