Kedi sevgisi çok büyük ve azalmayan bir sevgi türü. Halktan birçok insanın tercih ettiği gibi ünlü isimlerin de kedileri var. İşte ünlülerin kedi isimleri…

Kediler çoğu kültürde saygı duyulan canlılardır. İnsanlar kadar hayvanlar aleminde de itibar gören kediler ünlü isimlerin de ilgi odağı olmuştur. Bazı insanlar tarafından nankör olduklarına inanılsa da kediler, evlerine oldukça bağlı canlılardır. Sevgi ve bakım ihtiyaçlarını yeterince karşıladığınızda dizinizin dibinden ayrılmayacaklarını fark edeceksiniz.

Can dostlarımızın isimleri farklı ve hoş gelen isimler olsun isteriz. Bunun için huylarına, ırklarına, tüy renklerine ve cinsiyetlerine göre isim bulmaya özen gösteririz. Peki hiç ünlülerin kedilerinin isimlerini merak ettiniz mi? Biz ettik ve sizin de edeceğinizi düşünerek ünlülerin kedi isimleri makalemizi sizlere özel hazırladık.

 1. Betü: Gupse Özay ve Barış Arduç çiftinin kedisidir.
 2. Bob: Türkü Turan’ın kedisi.
 3. Sekiz: Kıvanç Tatlıtuğ
 4. Matiz: Aslı Enver
 5. Düşeş: Aslı Enver
 6. Şükrü: Çağla Şikel
 7. Moşi ve Irma: Sezen Aksu
 8. Şila: Nilgün Belgün
 9. Ice: Ajda Pekkan
 10. Sam: Andy Warhol
 11. Charli: Kourtney Kardashian
 12. Shanti Om Bb: Miley Cyrus
 13. Meredith Grey ve Olivia Benson: Taylor Swift
 14. Cairo: Macklemore
 15. Kitty Purry: Katy Perry
 16. Cleo: Gigi Hadid
 17. Fazıl Say: Küt ve Duman
Benzer İçerik: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!

Birçok ünlü düşünürün de kedilerle ilgili söyledikleri özel sözler vardır. Kedilerin Tanrı’nın sanatı olduğunu düşünenlerin sayısı da oldukça fazladır. Mark Twain bir tek kedilerin köleleştirilemediğine inanmaktadır. Ünlülerin kedi isimleri nasıl seçildi bilemiyoruz ancak onlara sahipleriyle mutlu bir hayat diliyoruz. Sizin de bildiğiniz ünlülerin kedi isimleri varsa yoruma yazabilirsiniz. Son olarak 17. sırada Fazıl Say’ın kedilerini ekledik. Fazıl say bundan yaklaşık 3 yıl önce Küt ve Duman adlı kedileri sahiplenmişti.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?