Kediler çoğu sektörün kahramanıdır. Sinema sektörü de bunlardan biridir. Peki bu filmlerdeki kedilerin isimlerini nelerdir? Gelin, birlikte inceleyelim.

Çizgi filmler, tiyatro oyunları, televizyon dizileri… Kediler sadece evimizde ya da sokakta değil, başka alanlarda da karşımıza sıklıkla çıkarlar. Fark etmesek de reklamlarda bile kedilere yer verilir. Deli dolu huylarıyla tanıdığımız kediler, dostluklarıyla olduğu kadar oyunculuklarıyla da bizleri etkilerler. Genelde çocuk filmlerinde karşımıza çıkan dostlarımıza kimi zaman yaratıcı kimi zaman da klasik isimler konulmuştur. Sizlerin merakını gidermek ve kedi sahipleneceklere fikir verebilmek adına filmlerdeki kedi isimleri adlı makalemizi hazırladık.

  1. Şerafettin: Kötü Kedi Şerafettin (2016)
  2. Garfield: Garfield (2004)
  3. Tom: Tom ve Jerry (2017)
  4. Mr. Mittens: Bolt (2008)
  5. Mrs. Norris: Harry Potter (2001)
  6. Chole: Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (2016)
  7. Keanu: Keanu (2016)
  8. Çizmeli: Shrek 2 (2004)
Benzer İçerik: Kedi İsimleri – En Popüler 850 Kedi İsmi!

Kediler kıvrak zekâları ve sırnaşık tavırlarıyla bizi etkileri altına almayı kolayca başarırlar. Evin içerisinde kendi krallıklarını ilan ederler ve adeta onlar bizi sahiplenmiş gibi davranırlar. Çocukluğumuzdan beri sıklıkla televizyon ekranlarında da karşımıza çıkan bu kediler hayatımızın her anında varlıklarını sürdürmekteler. Sizlerin de aklına gelen başka filmlerdeki kedi isimleri varsa yoruma yazmanızı, bize hatırlatmanızı bekliyoruz.

Article by

Sıkı bir Miyavliyo takipçisi iken Miyavliyo yazarı olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar 13 kediye annelik ettiğim için kediler ile ilgili çok fazla bilgi sahibiyim, bildiklerimi bu kedi bloğu ile sizlere aktarmak niyetindeyim. İçeriklerime yorum yaparak bana soru sorabilir veya içerik ile ilgili görüşünüzü bildirebilirsiniz.

How about writing a comment?